האם יש חשיבות למקום התצפית של האסטרולוג ?

Y. Welis

New member
אני חושב שאנחנו בישורת האחרונה. הטיעון הבא שלו יהיה האחרון

ואם אני מנחש נכונה, ינטוש את המדע סופית.

aetzbarr

Member
האם יש חשיבות למקום התצפית של האסטרולוג ?

יש אסטרולוג "ארצי" הצופה בכוכבים , מכדור ארץ נע
וניתן לדמות אסטרולוג "ירחי" הצופה בכוכבים , מירח נע
וניתן לדמות אסטרולוג "נגהי" הצופה בכוכבים , מהכוכב נוגה שנע.
וניתן לדמות אסטרולוג "צדקי" הצופה בכוכבים מהכוכב צדק, שנע.

כל אסטרולוג מאלה, יחוש עצמו כנח, והוא יראה תמונת כוכבים אחרת.
לכן, אין ספק שכל אסטרולוג ייתן תחזית אסטרולוגית אחרת.

האם קיימת תחזית אסטרולוגית מוחלטת, שאינה תלויה במקום בו
נמצא האסטרולוג ?

א.עצבר

אניה28

New member
לעצבר אולי לא שמת לב

איש כאן לא ניסה לשנות את דעתך, חוזרים שוב ושוב אולי ללא מילים על המושג "איש באמונתו יחיה" אתה זה שנכנסת הנה לפורום שכולו אסטרולוגיה במחאה.
בהנחה שאתה באמת חושב שזה מזיק להגיד לאנשים דברים על סמך תורה שהיא פרי הדמיון . (וכן יש לנו ויכוח וזה מהנסיון שלי בשטח) אגב לפי הדת אסור לעסוק בנושא, ואולי בצדק. אולי הויקוח שלנו הוא יותר האם אטי להיות אסטרולוג או לא. במיוחד כשאנשים כה אבודים בתוך עולם טכנלוגי מפותח כלכך לאומת העולם הרגשי שנשאר מאחור. אבל....... לא נראה לי שיש לנו דיאלוג אלא מונולוגים. היה שלום אדון סקפטי , אולי השם סקפטי לא ממש הולם הסוגיה שהעלת

אניה28

New member
הי עצבר

יש כל מיני תאוריות על סיבתיות לאסטרולוגיה.
אם חושבים לעומק יש המון כוכבים ובאופן תמוהה כשמגלים כוכב כמו פלוטו או אורנוס הם כביכול משנים את פני המפה.
לכן ההגיון אומר שהמפת לידה היא עניין סמלי , המדעיות כאן היא אימפירית משום הנסיון מדבר וכל אסטרולוג מוסיף מהנסיון שלו.
אישית אני חשה שיש משהו נשגב מבינתנו שבמיקרו נקרא "דמיון מודרך" ובמקרו אנחנו למעשה בתור קולקטיב ממציאים את המציאות שלנו שמתגשמת. קשה לי להסביר את זה אבל זו אמונתי.

Y. Welis

New member
נקודת הארץ תמיד תיחשב כבסיס, אבל קראתי פעם שעבור מי שיטוס

מחוץ לכד"הא, יהיה צריך לחשב משהו אחר.

ברור שיש חשיבות 'מהיכן' כמו שיש חשיבות מי השואל האם....

הוא מסתכל לשמיים כששורשיו הם מחסידי גור, ברסלאב סאטמאר וכול הרשימה המכובדת הזאת.

טוב בכול זאת אשיב לך:

כול אסטרולוג מחשב (יש כאלה משרטטים עדין בשיטה הישנה שהם בודדים, ורובם כבר יוצרים את המפה דרך המחשב שזה אותו הדבר בין באם כך או בין באם אחרת)

מחשבים את שעון הקיץ מבכול מקום בעולם. כך שאתה לא 'חייב' לשבת בישיבה - באזור הכותל - הרובע היהודי ירושלים' או בניו יורק בשדרה החמישית או בברוקלין...
אתה יכול לשבת בארץ ובכול מקום אחר בעולם ויש את כול החישובים המדוייקים (גם 'אסטרונומית') היוצרים 'המרה'.....והתאמה לשעוני קיץ ולמעלות אורך ורוחב וכול מה שנחוץ כדי שלא לשבת במקומות הנ"ל...ולהרגיש כחכמים ומצילים את העולם 'מעולה של... האמונה באסטרולוגיה המטופשה'.

כעת אשיב לך לגבי...שאלה שמוכיחה אולי שיש לך דמיון רב וגם זווית ראייה מרשימה, אך לצערי לא די בטענה הזאת (או בשאלה הזאת) להביך את המבינים 'בדבר'.
ומדוע?!.......
ובכן אומר לך:

אם האנושות תשרוד את גל השנאה 'לשונה' ממך, אם זה מבחינה גופנית, דתית, גזע ולאום (מפנה אותך למאמר שלי בנושא 'מחזוריות ההיסטוריה' - באתר האישי- שלי.)
ובאם נוכל להגיע עדי כוכבים רחוקים, עד כי נגשים את הפנטזיה הכמעט אוטופיה לחיות וליצור תרבות שבה לא יהיו 'אורחים- בפורום- עוקצניים- בנועם'- יש לומר, וגם לא מתאבדים 'למען האלוקים' (לא מדובר לגביך כמובן )
בוודאי טובי המומחים יכתבו את הספרים או שיוסיפו לתוכנות קיימות (או חדשות) את אחד השינויים הגיאו-כוכביים אותם ציינת.

למשל 'אסטרולוג- צדקי' שנע (או בתנור או וואל- דאן)...ישתמש בחישובים ובשינויי- מיקומו ובמרחקו מהשמש ומיתר כוכבי הלכת בשביל החלב...(עם הכשר של הרב הזה או הרב המכובד ההוא, כמובן. עם שמו האמיתי ולא כמו כאן, רק עם כינוי ותו- לא)

אני בספק באם הינך מבין/ה באסטרולוגיה, אבל מניח שקצת את מבין/ה (את/ה מווינה או מאוסטריה?!...טוב העיקר שאת/ה מבין/ה)
אז נניח שכך...
אז דמיין/ני את עצמך מתבוננת במפה ביחד עם כול ההתחשבות במיקום הנ"ל...אז לדןגמה
ממבט מכדור ארצ/י (שלמה?!) האסטרולוג יכול 'לקבל' את נפטון בצמידות לאוראנוס או אפילו לצדק....או לכול כוכב אחר...כמו בוא/י נאמר...כוכב aetzbarr...
כאשר שכשהאסטרולוג 'יימצא' בכוכב צדק (הרי עסקנו כאן בנושאי- דין- צדק...הלא כן? אם זה לא אז...היישר: אל המוקד, (אם לא אל החזרה אל האל- אז.....) אל הגיליוטינה, לפלסטינה, או לעשות מהאסטרולוגיה איזו פלסטלינה כחומר ללוש בה כחפצנו)
אז המבט שלו משם - לגבי מפת הלידה הנ"ל (בבית המלון 'ההתקפה על פורום תפוז - הכול- כלול'... 2 כוכבים...על- עמודים עם חרכי ירי- מצויינים.... )
המבט שונה וכך גם האינטרפרטציות שלו לנושא הנלמד כאן.

מראש לרכישת כרטיס מוזל להוטל 'הכול כלול הנ"ל'.

למעלה