שאלה מעניינת !

מתלמד8

New member
לא בקשתי הסבר טכני לנסיגה-מדוע יש אזהרות לגבי מרס ומרקורי

השכם והערב,תזהרו ממרקורי כל 3 חודשים(ארבע פעמים בשנה),אבל יש להזהר בכל פעם לא רק ב- 3 השבועות שהמרקורי בנסיגה,אלא להכנס ל "כוננות ספיגה" 7- 10 ימים לפני הנסיגה כשהכוכב מתחיל להאט ועוד 7-10 ימים אחרי שהוא סיים את הנסיגה,כלומר להיות בכוננות כ-40 יום בכל נסיגה,כפול 4 פעמים בשנה,סה"כ כ-160 ימים בשנה שהם בערך כ-5 חודשים בשנה,
אז כ-5 חודשים בשנה להיות בלחץ בגלל מרקורי?
מרס נכנס לנסיגה פעם במס' שנים למשך כחודשיים וחצי,תוסיף את הצרות המתחילות לפני והנמשכות אחרי הוא מגיע ל 3 חודשים בכל נסיגה.
יש גם את ונוס שנסוג כל שנתיים,אז להיות בכוננות בממוצע משך יותר מחצי שנה רק מ-3 כוכבים אלה?,
יש למשל את שבתאי שנמצא כשנתיים בכל מזל,במהלך "הביקור"(ביקור לא כ"כ נעים) הכוכב נמצא כחצי שנה בנסיגה המקשה יותר את "הביקור.
בזמן נוכחותו של שבתאי במזל מסויים הוא מקשה על בני המזל,המזל ממול ו-1 המזלות הנמצאים בריבוע למזל והוא מקשה למעשה על שליש מבני המזלות ,זה לא מספיק חשוב? ,על זה לא צריך להזהיר את בני מזלות אלה?.
רק את כל הגברים בעולם כשמרס נמצא בנסיגה.??.

מתלמד8

New member
תיקון-נכתב בטעות המזל ממול ו-1 המזלות הנמצאים בריבוע,צ"ל -

ו- 2 המזלות הנמצאים בריבוע(למזל בו מבקר שבתאי).

מתלמד8

New member
שאלה מעניינת !

זהו-מרס עצר את נסיגתו אתמול ועבר להילוך ישיר,מישהו מרגיש הקלה?,או המשך הקושי?
ושאלה מעניינת יותר-חוץ ממרס ומרקורי יש עוד כוכבים בשמים וחלקם נמצאים בנסיגה זמן רב,
מדוע לא מפחידים אותנו באתרי האסטרולוגיה יום-יום על הקטסטרופות הצפויות לנו בזמן נסיגתם?.

לדוגמא:- שבתאי נמצא בנסיגה במזל קשת מסוף חודש מרץ,
נפטון נמצא בנסיגה מ-13 ליוני.
פלוטו מ-18לאפריל.

השפעתם של 3 הכוכבים הנ"ל גדולה בהרבה מהשפעת הערס ומלך הגנבים,אז מדוע לא מכינים אותנו לקראת הנסיגות ובזמן הנסיגות שלהם ?

Y. Welis

New member
השפעת 3 האיטיים חלשה להערכתי, אבל נסיגת סאטורן מורגשת אצל

הקשתים... עוד יותר קשיים (עד 13.8 כשיעבור להילוך ישיר).
&nbsp
מעריך של-5 המהירים יש השפעה חזקה יותר.

מתלמד8

New member
ל-ווליס לדעתי השפעת הכוכבים הכבדים קשה יותר אלא-

שהם לא משפיעים על כל בני המזלות,לכן הם לא מספיק "סקסיים" עבור כותבי המדורים בעיתונים בכדי להפחיד בהם את כל הקוראים.
זו דעתי מתוך מעט הידע שלי באסטרולוגיה.
ראה גם תשובתי ל-SKEPTIC

Y. Welis

New member
זו אגב שאלה שהעליתי פעם, ואשמח אם גם אודי יתייחס אליה -

האם מצב הכוכבים ה'יומי' משפיע יותר או פחות או זהה, להשפעת יחס הכוכבים היומי *אל הכוכבים שבמפת הלידה* (או, אפשרות שלישית, שיחס הכוכבים המקודמים משפיעה יותר. 4 הכוכבים האיטיים הם היחידים שמיקומם הנוכחי, 'מעברים', נחשב).

כי מהבחינה השניה, לא ניתן לשפוט כלל מצב לפי המצב היומי - זו השפעה משנית בלבד.

אסביר בהכי קצר שאני יכול....והכי לעניין,

ההשפעה היומית היא משנית או אולי פחות מזה.....
והיא 'טובה ' לאסטרולוגים הרוצים להסביר מה (בגדול) יהיה, לשוחרי השבועיות...
הם יכתבו... "מאדים יכנס מרקורי יכנס.....ההוא יכנס .....וההוא וואלה היום מפחיד... מאוד!"
אגב, מבלי לזלזל, אבל אני הכי פחות כותב בסגנון כמו.... (מכבד כול סגנון באשר הוא...) "מארס ה....יפריע לכם ביום ראשון ובחמישי הוא פחות כי הוא יתקל ב....ויתערטל איתה.........
שטפו אותי 'שם' בעיתונים "אודי אולי לא תסביר למה מארס למה וונוס למה מרקורי....?! אתה כותב...והקוראים בסך הכול רוצים לדעת משהו....על עצמם...אולי מה יקרה להם......תעזוב אותך מנפטון ואבא ש'לו!"
טוב מאז אני כותב על השפעות משניות.....ולא כותב על כוכבים...(כותב הכי מעט שאני רק יכול)

טוב אז לחלק מהשאלה עניתי.
בוא נפנה קצת הלאה.................

אז לשם כך ........אשתמש במטאפורה ("אין המציאות נתפסת אלא טוב יותר בעזרת הדמיון.") וסליחה מראש באם אני לא בורר...משהו הכי הכי...מדהים ומפוצץ.

מלפפון בחומץ......הוא אחלה....אבל כמה אפשר לאכול.......כך סתם?!.........כמובן אם זה .....'בא' עם פלאפל.....המלא בכול הרטבים (טחינה וכול מה שאוהבים).......זה אחלה................(אני מת על מלפפונים בחומץ....ואני לא כלול בדוגמה הזאת......חה)
כעת ארחיב טיפונת .....את נושא המלפפון......(לא מלפפון הדלק המיסים הדיור ....והקונפיטור)
אז ככה......כמו שמלפפון.....(לצורך העניין השינוי הקוסמי היומי).....לא משפיע ממש על הרגשת השובע.....(למרות שהוא יאמי....) משוכנע שלפחות אחד מכם מחפש עוד כמה דקות.....איזה מלפפון 'ספייר'....לא כך?- מתלמד 8?!......

אז עוד שניה אני מחבר את המשל לנמשל.......

אז הסברתי מדוע מלפפון לא גורם להרגשת שובע וביטלתי את חשיבותו לדרגה נמוכה הרבה יותר מאשר שהוא יגיע עם הפלאפל עב הכרס והמשביע....

אז מתי ההשפעה המישנית הופכת לחשובה הרבה יותר?!....

כאשר.......(אמרתי פלאפל כבר?!......) אנו כבר 'עם' הנאטאל צ'ארט(השרטוט של מפת הלידה ואז.....מעיפים את הכוכבים....אל מצב כוכבי.....קדימה.....למשל להיום לעוד חודש לעוד שנה....וכך הלאה...
אבל בעיקר להיום......זו דוגמה מעניינת.........
זה אומר שלא מתעסקים במלפפון סתם כמלפפון- יומי
אלא מסתכלים עליו......'עם' (מפת הלידה עם הפיתה והכול) להיום.....רואים מלא מלא...כוכבים.....עסיסיים......(לא מאתמול ...טריים מהיום......סוף הדרך!)
ואז בודקים ראלאטיב.....(יחסית היכן הם היו במפת הלידה והיכן....הם היום....ושוקעים בניתוח...."וואלה......במפת הלידה יש לי.....היבט שלילי.....(גרעין של זית שהתגנב איך שהוא לפלאפל וכמעט שבר ל/י/נו את השן- המלעון !)....אז בוא ונראה.....רגע.....ואוולה היום הוא במקום נהדר....והוא מסמל ל/י/נו....משהו שמתבהר...ופועל ביחד איתנו (לו נפעיל אותו...אם נשלם משהו על הפלאפל והמלפפון...נקבל את ההנאה בעצם החתירה ....בחתירה למקסם את השינוי....)....

לסיכום......והפעם בלי צחוקים:

שיוני יומי = נוגע ולא נוגע בנו
שינוי יומי מקבל האצלה פי עשרות מונים של חשיבות
כאשר הוא בתוך פעולת אבחון בין מפת הלידה....במעבר להיום.....
חשוב הוא גם ביום של (אפילו ביום העתידי אותו אנו בוחנים....בפרוגרשן או במעבר.....)

אז מיד הפשלתי שרוולים......והשבתי .....נשארתי עם הערגה לפלאפל......(אוף בא לי עכשיו פלאפל.....בעיקר עם מלפפון חמוץ.....עם המיץ.....).....
אז בבקשה ........קיבלת/ם תשובה, אז לא להוסיף עוד תוספות......פליזזזזזזזז
כי התשובה שלי נראה לי עונה על השאלה בכול מאת האחוזים!

Y. Welis

New member
או במלים אחרות - אופציה 2 שהזכרתי + קצת 3

אגב רעיון - עם כל המיחשוב שיש היום, אין סיבה שמי שיודע את פרטי הלידה שלו (שעה ומיקום), לא יוכל לקבל תחזית *מותאמת אישית* עבורו, בהתחשב בקידומים, מעברים וכן מצב הכוכבים היומי.
ממילא היום כל שרת אינטרנט זוכר עליך פרטים ויודע לקבל את פניך ('ברוך השב, אודי'), אז למה שהתחזית לא תהיה גם כזו?
&nbsp
+ עוד רעיון - משוב אישי: אופציה לציין מי מהתחזיות קלעה יותר. השרת ישקלל את התוצאות ויוכל כך להמליץ על תחזיות מוצלחות יותר... ('קליינטים אחרים דיווחו ש--').
&nbsp

במילים אחרות שמחתי לעזור ולאשר את שחשבת מלכתחילה

למעלה