החלפת צופר

SamiBT

New member
החלפת צופר

שלום חברים,
יש לי Down Town 350, הצופר שלו ממש מבאס... ממש כמו של אופניים חשמליים
מישהו התנסה בהחלפת צופר לקטנוע? בעייתי מבחינת צריכת חשמל או מכל בחינה אחרת?
אני מבין שבמסגרת אחריות אם תהיה בעיית חשמל אז יפילו את זה על עניין ההחלפה אז אולי אנסה גם לבדוק במוסך מורשה...
מה העלות של צופר חדש?

תודה רבה מראש

אחד מהאביזרי בטיחות החשובים ביותר..

החלפתי בקטנוע שלי. ג'ילרה פוקו.
שחטו אותי במחיר כי היה צריך לפרק חצי קטנוע, אבל שווה כל שקל.
צופר אוויר עצבני שחבל על הזמן..
שווה את ההשקעה, מספיק שפעם אחת זה ימנע מאיזה נהג לחתוך לך את נתיב הנסיעה ויחסוך לך את הפגיעה עם הרכב - הרווחת בענק.
לא נתקלתי בבעיות חשמל בעקבות ההחלפה.

SamiBT

New member
אכן אביזר בטיחותי לכל דבר

מוצא את עצמי לא מעט מזדקק לצופר רציני...
כמה עלה לך הצופר?
לא בטוח כמה צריך לפרק אצלי.
נראה לי שצופר כפול יספיק לי, צופר אויר זה וואחד פינוק

SamiBT

New member
תודה רבה

לא בטוח כמה עבודה צריך אצלי אבל אבדוק.

אם פי 3

New member
ממש לא!

שימוש בצופר אמור להיות נדיר מאד, ולשמש בעיקר ל"הערת" נהגים ש"נרדמו" ברמזור.
&nbsp
- הרעיון הוא להמנע מראש מלהגיע למצבי חירום. עם קצת מודעות ואימון, אפשר להפחית את מספר מצבי החירום באופן משמעותי.
&nbsp
- כשכבר יש מצב חירום, תתעסק בלחמוק ממנו, ולא בלצפור ולקוות שמישהו אחר ישנה את התנהגותו (פשוט כי אין לך שום שליטה על זה). ובמצב חירום, אתה זקוק לכל הריכוז שלך, אפילו חלקיק השניה ותשומת הלב שנדרשים בשביל לצפור, הם בזבוז משאבים יקרים.
&nbsp
- אולי הכי חשוב: כשאתה צופר, בטח בצופר חזק, אתה מבהיל את הסביבה באופן לא מבוקר. אתה לא יודע איך יגיב הנהג שנבהל, וממש לא בטוח שהתגובה האינסטינקטיבית שלו, תהיה לטובתך. לפעמים גם נהגים אחרים עלולים להגיב באופן מזיק (לא בכוונה).
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ת'שמעי, תקשיבי..

ראשית גילוי נאות קטן - הגיל בכרטיס המשתמש שלי לא אמיתי. אני בן מעל חמישים.
אני רוכב מגיל 16, עד היום.
יש לי מין תחושה פנימית שאני רוכב "קצת" יותר ותיק ממך.
קצת צנעה לא תזיק.. במיוחד שאין לך מושג למי את כותבת את מה שאת כותבת.
ולעניינו:
רצוי שתדעי שצופר הוא אכן אחד [אם לא "ה"] מאביזרי הבטיחות החשובים ביותר של כלים דו גלגליים.
זה שהוא קיים זה לא אומר שמסתובבים וכל היום צופרים ומבהילים זקנות שמנסות לחצות את הכביש, ממש לא.
הוא קיים לשימוש במקרי קיצון בזמני סכנה.
ממליץ לך מאוד להתקין אחד כזה, אם עדיין אין לך.
&nbsp
נ. ב. - הרבה תודה על ההדרכה הווירטואלית שלך לעניין הרכיבה שלי. השכלתי המון.

אם פי 3

New member
תשמע, תקשיב

גם אתה לא יודע אל מי אתה כותב, מה הידע שלי, ועל מה אני מסתמכת, אז גם אצלך הצניעות לא תזיק. אני אמנם לא רוכבת 30 שנה, אבל גם לא רוכבת מתחילה, ויש לי מספיק ידע בנושא בשביל שלא תזלזל (גם אם לא תסכים).
אתה יודע מה אומרים - זה לא הגיל - זה התרגיל, ובלי להכיר אותך ולכן לא להתייחס ספציפית אליך - יש הרבה אנשים שרוכבים הרבה מאד שנים וסוחבים איתם הרגלים לא נכונים ולא בריאים...
&nbsp
ההסברים שנתתי ניתנים גם על ידי מומחים בתחום. למשל:
http://www.moshefarhi.co.il/use-less-horn/
&nbsp
התייחסתי לשימוש בצופר כאמצעי בטיחות, לא כמופע בידור.
הוא נותן לך אשליה שאתה עושה משהו, אבל בעצם אתה לא משפר את מצבך, ולפעמים אפילו מרע אותו.
&nbsp
יכול להיות, שעם קצת יותר פתיחות לשמוע דעות אחרות, תוכל באמת לשפר את הרכיבה שלך - ולכל אחד ואחת יש מה לשפר. באופן וירטואלי זה לא מאד יעיל, אבל קורס רכיבה מתקדמת, אם לא עשית כזה (וגם אם כן, כי רענון הוא חשוב), עשןי לגלות לך דברים מפתיעים (ויש כאן בפורום לפחות רוכב אחד, ותיק יותר ממך אאל"ט, שהלך לקורס כזה אחרי הרבה מאד שנות רכיבה, וגילה שלאנשי המקצוע יש לא מעט מה לחדש לו).
&nbsp
אופציה נוספת היא כמובן להמשיך במה שעבד לך עד היום (בהנחה שעבד), ולקוות שימשיך לעבוד. אולי תנצח את הסטטיסטיקה.
&nbsp

חברה יקרה

על מנת להסיר כל ספק - אני ממש לא מזלזל במה שכתבת.
כל מה שכתבת בקשר להתנהלות בכביש, במצבי חירום, ניסיונות להימנע מכניסה למצבי חירום וכ'ו - הכל נכון.
ועדיין..
צופר היא הדרך היחידה, אבל היחידה, שבה את יכולה להפנות את תשומת הלב של מי שהולך לפגוע בך, אם את במצב שאין לך ברירה אחרת, מכל מני סיבות.
אפילו בסיטואציה הכי מפגרת, את עומדת ברמזור, אחרי רכב, והדביל מחליט שהוא זז רוורס כדי לעשות עיניים לבחורה ברכב המקביל, סתם מדרדר אחורה, וכ'ו וכ'ו.
תני לו צפירה מצופר אוויר של משאית [כמו שמותקן אצלי] והדבר הראשון שהוא יעשה בלי להבין מאיפה זה מגיע, הוא לדרוך חזק מאוד על הברקס.
שוב, כל מה שכתבת הוא נכון לגמרי, אבל זה ממש לא סותר את התפיסה שהצופר הוא אכן אביזר בטיחותי מהמעלה הראשונה.
וכמו כל דבר, צריך לדעת להשתמש בו בחכמה, במקומות הנכונים ובזמנים הנכונים.
סטטיסטית - ברור שאני יותר בורח ממצבים מסוכנים מאשר לוחץ על הצופר ומחכה שהדביל שמסכן אותי ישמע. ממש לא מחכה לו. בורח כמו נינג'ה :)
אבל עדיין, זה ממש טוב שיש כזה :)

xfwind

New member
עכשיו חידדת יותר את חשיבות (תחת מגבלות) הצופר. וזה נכון

SamiBT

New member
מוסיף על מה שמתעניין כתב

צופר הוא באמת אביזר בטיחותי, אחד החשובים ביותר.
אני לא יודע איפה את נוהגת אבל אני נוהג בת"א ושאר גוש דן (כבר 25 שנים), פקקים הם חלק נכבד מאד מהחיים כמו נהגים לחוצים שעוברים מנתיב לנתיב בלי שאעניין אותם... שלא לדבר על הנהגים המסמסים
לפעמים צריך להעיר ולהבהיל נהגים, אין ברירה... כורח המציאות

אם פי 3

New member
בדיוק בגלל שאתה לא מעניין את הנהגים

והם עסוקים במליון דברים אחרים - האחריות שלך היא לרכוב כאילו לא רואים אותך. לנחש אותם. המומחים טוענים שזה אפשרי ב-95% מהמצבים. אני לא אתיימר להיות עד כדי כך מיומנת (זה הרבה עניין של תרגול חשיבתי) אבל באמת שהמון "הפתעות" אפשר לצפות מראש.
&nbsp
כשאתה צופר לנהג והוא נבהל - הוא לא תמיד יודע מאיפה מגיע הרעש ומה הוא עשה לא בסדר, מה שאומר, שיש סיכוי די גדול, שהוא יעשה בדיוק הפוך ממה שהוא אמור לעשות.
או שיסתבר שהוא מתעלם ממך בכוונה (בטח פגשת גם כאלו) או שהוא כל כך שקוע בשיחת טלפון סוערת, שהוא אפילו לא שומע אותך, גם עם צופר של רכבת. על זה אתה רוצה לסמוך???
אני לא.
&nbsp

SamiBT

New member
לא מכיר מה הניסיון שלך או של המומחים שעליהם את כותבת...

אני מכיר את הניסיון שלי (שוב, 25 שנים עם עבר של כמה שנים של עבודה כשליח בת"א רבתי) וצופר הציל אותי לא מעט פעמים.
בכלי הקודם שלי התקלקל הכפתור של הצופר, דבר ראשון רצתי למוסך... לא יכול לנהוג בלי.
זה לא שאני צופר כל הנסיעה אבל זה חובה מבחינתי.
אני ממש לא מהמשתוללים, מהכי רגועים שיש ולמדתי לחזות את מה שהולך לעשות הנהג שלפני/לידי, צופר עוזר בנוסף.
כשאני נוהג ברכב אני כמעט ולא צופר, באופנוע כן.

xfwind

New member
צריך צופר אבל הכי חשוב להיות במצב שתמיד אפשר לחמוק.

צודק לחלוטין

אחרי עשרות (!) שנים על הכביש, חלקן עם צופר דרדלה, גיליתי כמה חשוב ומשמעותי הוא צופר בעל נוכחות. ומי שחושב שנהיגה זהירה מספיקה - מוזמן לוותר על הקסדה. אני אודה לו בשם דרווין.
&nbsp
לדעתי אין צורך ומוגזם (ואולי אף מזיק) להתקין צופר אויר. האופטימום הוא צופר של מכונית מהסוג שמגיע בזוגות. יש כאלה למכירה בחנויות לאופנועים, כבר בקיט מוכן לדו"ג - כולל ריליי ונתיך. בדרך כלל אפשר להתקין לבד - רק צריך להעביר חוט מהמצבר או מקור מתח חזק אחר, ולהתחבר במקום הצופר המקורי.

Symph346

New member
צופר בעייתי

לצערי גם אני סובל מצ'ופר בעייתי ויכול להבין את מצוקתך. אין ספק שבייחוד רוכבי דו"ג זקוקים לצופר טוב.
הבנתי משיחה עם מכונאי שניתן להחליף צופר, אבל עלות ההחלפה לא זולה.
נסה לדבר עם היבואן, אם כי איני תולה בו תקוות, וזאת מניסיון. בהצלחה.

SamiBT

New member
בדקתי עם היבואן, לא מחליף

אנסה לבדוק במוסכים מורשים.

למעלה