התייעצות בתביעת ביטוח:תביעת הנזק ללא תיקון בפועל

התייעצות בתביעת ביטוח:תביעת הנזק ללא תיקון בפועל

הי

לפני מספר ימים מישהו נכנס בקטנוע כשעמד בחניון וכתוצאה מכך ישנו נזק בעיקר בפלסטיקה (שברים ושפשופים).
יש לי דוח שמאי (דוח גלובאלי)+ הצעת מחיר מהמוסך לתיקון הנזק שעומד של כ-5500 ש"ח (לא כולל שמאי והצעת מחיר-עוד 1000 ש"ח).
שאלתי: האם חברת הביטוח "מקזזת" מדוח השמאי סכום כלשהו או שהיא מקבלת אותו כמו שהוא (מע"מ, עבודה וכו')?
אשמח לשמוע ממי שחווה את הנושא בעבר.
אם זה משנה- חברת הביטוח הנתבעת היא "הראל", והנהג הפוגע השאיר פתק על הקטנוע ואף הודה באשמתו בפני חברת הביטוח שלו- הראל (מדובר ברכב חברה של מישהו שעובד איתי).

xfwind

New member
תדע רק בסוף התהליך.

אבל כדאי להתנהל מולם ולראות את הגישה לפני ולפי זה "להריח".

פרארי1

New member
למזלך, פגע בך צדיק

ברירת המחדל של הישראלי המצוי היא להתנער מאשמה, גם אם היא ברורה לכל.
&nbsp
לכאורה, אם הוא הודה ודיווח אמת לביטוח שלו, הם אמורים לשלם את הנזק ודו"ח השמאי במלואם, אבל כמו שנכתב לפני, אתה תדע בוודאות רק בסיום התהליך.
חברת הביטוח שלו לא בהכרח צדיקה כמוהו, הם עוד יכולים לטעון לאשמה תורמת שלך - זה שנולדת, זה שקנית קטנוע, זה שחנית דווקא שם, ועוד שלל תירוצים יצירתיים....

xfwind

New member

Beetlejuice68

New member
היה לי בדיוק אותו מקרה

בעל הרכב פגע והפיל לי קטנוע חונה
הוא ברח אבל תפסתי אותו כי זה היה שניה אחרי נפילה תוך כדי שאני מקליט וידיאו והוא הודה
ניסה להתחמק ניסה לסגור את זה ב200 שקל וראה שלא הולך לו
הפעיל את הביטוח אחרי שהסוכנת ביטוח שלי ביקשה ממני להביא שמאי עם דוח במוסך מורשה על מנת לבדוק את עלויות הנזק..
צרפתי לסוכנת ביטוח שלי את הדוח שמאי מקורי יחד עם תצהיר שלי וסרטוט מה קרה בדיוק
הפוגע היה מבוטח בביטוח ישיר, האמת תוך שבועיים קיבלתי את הכסף
עלות כל הנזק שזה חלקים פלוס עבודה וכן תוספת של עלות השמאי.
&nbsp
קיבלתי את הכסף ישירות לחשבון בנק בצורה די טובה
פנה לסוכן ביטוח שלך בתקווה שיש לך את כל הפרטים של הפוגע רישיון הנהיגה, רישיון רכב וכמובן פוליסת ביטוח
&nbsp
מי שמפסיד זה הפוגע בעלות השתתפות העצמית שלו ובחידוש הביטוח יצתרך לשלם יותר
&nbsp

מה קורה אם אני לא מתקן את הנזק?

יש לי את כל הפרטים כמובן של הרכב הפוגע (אנו עובדים באותו מקום עבודה והרכב הוא רכב חברה). גם במקרה כזה הם לא אמורים להתנער ממלוא התשלום? שמעתי סיפורים שהם מקזזים מע"מ ועלות עבודה (כי בעצם לא תיקנתי), אך השמאי טען בפני שהם אמורים לשלם גם את החלק הזה.

למעלה