כמה שאלות של רוכב חדש

yochai13

New member
כמה שאלות של רוכב חדש

אהלן חברים,
הוצאתי לאחרונה רישיון ל125 ויש לי כמה שאלות להתחלה.

1. אני מחפש קטנוע לשימוש עירוני (תל אביב והסביבה) בלי נסיעות בין עירוניות וכבישים מהירים. מעדיף את הקטנועים הקטנים יותר בקטגוריה (קטנים מג'ורייד לדוגמא), חשובה לי האמינות והעלויות לאחר הקנייה (צריכת דלק, טיפולים וכו') איזה דגמים מומלצים קיימים?

2. לגבי ציוד מקיף, קסדה, מעיל, מנעולים וכו', מה נחוץ והאם יש המלצות כלשהן?

3. עניין אחרון זה הביטוח, כמה העלויות של ביטוח פחות או יותר?

תודה רבה!

פרארי1

New member
ברוך הבא לפורום ולעולם הדו גלגלי

המגוון בקטגוריית ה-125 הוא עצום, כך שכל אחד יכול למצוא את הכלי שמתאים לטעמו ולדרישותיו.
יש את הכלים הפשוטים, מקוררי האוויר ויש מקוררי מים חזקים יותר, לרוב מפנקים יותר.
מבין הפשוטים, המובי של קימקו נהנה ממעמד כמעט מיתולוגי בזכות אמינות מאד גבוהה ופשטות האחזקה, אבל הוא גם מאד בסיסי ולא מפנק.
הויז'ן של הונדה מודרני יותר, עם גלגלים גדולים יותר ונותן פתרון עירוני מעולה.
להונדה יש גם את ה-PCX מקורר המים שמצטיין בחסכון בדלק וקטן יותר מהג'וירייד, כמו שביקשת.
כאמור, המבחר ענק, אי אפשר לסקור את כולם, לכן מומלץ להיכנס לאנציקלופדיה של הקטנועים - http://katnoim.co.il/ ולקרוא קצת על הכלים השונים.
אחרי שתמצא כמה שנראים לך, גש לסוכנויות השונות, שב על הכלים ובדוק האם נוח לך, האם המימדים טובים לך וכולי ואז קח כמה מהם לרכיבות התרשמות.
צמצם את האפשרויות לכמה שמדברים אליך ונשמח לעזור לך להיסגר על הכלי המיועד.
&nbsp
לגבי מיגון - כל המרבה הרי זה משובח.
אמנם לא פשוט לרכוב בקיץ הלוהט עם מיגון מלא, אבל מאד כדאי להתרגל מההתחלה לא לחפף בנושא הזה.
קסדה סגורה, מעיל רכיבה, כפפות ונעליים סגורות זה המינימום המומלץ.
לקטנוע כדאי לרכוש שרשרת ולהקפיד על קשירה לעצם נייח וקבוע.
בדרום תל אביב יש מגוון של חנויות ציוד עם שפע של מוצרים בטווח מחירים בהתאם לכיסו של כל אחד.
אחת החנויות הטובות והמומלצות - כלבוטקס ברחוב שוקן, שידועה בשירות טוב מאד.
&nbsp
הביטוח, לצערינו, הוא בפול בלבד, גם אם זה נעשה דרך סוכן.
במחשבון הביטוח של משרד האוצר תוכל לבדוק את העלויות בהתאם לפרמטרים שלך- http://car.cma.gov.il/
&nbsp
בהצלחה

RoyceGracie

New member
מה שאני הייתי עושה

זה לסנן את מספר הקטנועים שהיית מוכן לרכוש, ומתוכם פשוט מחפש את זה שבמצב הכי טוב - ק"מ הכי נמוך, יד הכי נמוכה ומוכר הכי פחות ערס שאפשר.

באופן זה, לטעמי, תוכל להגיע לקטנוע בעלות-תועלת הכי טובה.

yochai13

New member
תגובה

קודם כל תודה התגובות המפורטות!
לגבי השאלה הראשונה, אין איסה כמה "כוכבים"?
שמעתי על הpcx והvs לדוגמא אבל לא מצאתי פרטים על עלויות אחזקה (טיפולים חלפים וכו)
רציתי לשמוע האם ישנם עוד דגמים יחסית מומלצים
לגבי ציוד היקפי, ישנן חברות מומלצות ספציפית?
והדבר האחרון, במחשבון יוצאות לי תוצאות עם מחיר של הפול ותוצאות של חברות ביטוח אחרות שהן משמעותית יותר גבוהות, מה אני מפספס פה?

xfwind

New member
לגבי הביטוח: שים לב שיש "הנחת השתתפות עצמית"

ההשתתפות הזו מתייחסת לתשלום מופחת על נזק שאינו ממוני (כמו הוצאות אישפוז או דומה) - אלא נזק שהוא "כאב וסבל וכ'". כל אחד מקבל החלטה עם עצמו לגבי ההנחה הזו (אני מבטח ה-מ-ו-ן שנים ומשלם מחיר מלא ללא הנחת השתתפות עצמית).

בסוכנות הביטוח ינסו למכור לך ביטוח חובה עם הנחה ובמקביל ינסו למכור לך ביטוח תאונות אישיות. אין קשר בין הדברים ואני חושב שביטוח התאונות האישיות לא הכרחי ובטח לא קשור לביטוח החובה.

ביטוח צד ג' (אם נגרם נזק רכוש למישהו אחד) מאוד חשוב ואינו יקר (450-600 ש"ח).

אם פי 3

New member
אתה לא מפספס

אף חברה לא באמת מבטחת אופנוענים, רק הפול, שזה בעצם שילוב של חברות הביטוח שנועד לתת מענה למי שאף חברה לא רוצה לבטח אותו.
אבל אם אתה מתעקש ומוכן לשלם הרבה יותר, חלקן כן יסכימו ברוב טובן לבטח אותך...
&nbsp
אגב - ה-VS הוא לא הברקה. כבר עדיף ג'וירייד או ג'וימקס (הם רק נראים גדולים, הם לא באמת כאלו - אומרת את זה בתור מאותגרת אנכית).
&nbsp

dordor102

New member
יכול להמליץ על vs125

אני רכבתי 7 שנים על VS125 שקניתי יד שנייה. הוא מעולה לעיר, הוא נוח מאוד, יודע לתמרן בין רכבים ברחובות הצפופים של העיר, אמין מאוד וכשצריך אין בעיה לצאת איתו מחוץ לעיר (הגעתי איתו לראשון, פתח תקווה ורעננה לא מעט פעמים) גם על הכבישים המהירים.
החלפתי אותו ב250 רק כי התחלתי לעבוד מחוץ לעיר ונדרשה נסיעה יומיומית של 25 ק"מ לכל כיוון.
בהצלחה

למעלה