כיסוי ל XEVO

ו אולי

New member
כיסוי ל XEVO

שלום לכולם, אשמח לעזרה,
אני מחפשת כיסוי ל xevo, נשבר לי לנקות את מה שמשאירות הציפורים...
אין לי נסיון עם כיסויים ולא בטוחה מה לחפש.
ראיתי המלצות על הכיסוי הזה באיביי, נאמר עליו שהוא עמיד והוא הרבה יותר זול מהכיסויים בארץ
http://www.ebay.com/itm/221121939734?rmvSB=true

המידות של הכיסוי הנ"ל הן:
245 x 105 x 125cm ( L x W x H)
המידות של הקטנוע הן:
207 x 76 x 137cm ( L x W x H)
ז"א מעט יותר ארוך ורחב אבל פחות גבוה, זה סביר?

האם יש קריטריונים נוספים שכדאי לקחת בחשבון?
האם יש כיסויים שאפשר להשחיל דרכם את השרשרת כדי להקטין את הסיכון שהם יגנבו?
תודה!

אא1233

New member
ניראה בסדר הכיסוי הזה,

אבל דעתי האישית היא שכדאי למדוד כאלה מוצרים. כי עם זה לא מתאים, אז פשוט אין מה לעשות עם זה וזה כסף זרוק. (קרה לי עם כיסוי רשת למושב שהזמנתי מאיביי), לגמרי לא התאים אעפ שהמוכר רשם מידות וזה היה אמור להתאים.. הלכו כמה גרושים.
כמו כן לא ידוע איכות הכיסוי בפועל (אלא עם משהו קנה כזה בדיוק וראית)
בעקרון: לי על האקס אבו לשעבר היה אחד של בלייד שקניתי באביזריון, 150 שח.
מדדתי כמובן וראיתי האיכות. מחזיק מעמד כבר כמה שנים, גם על הקטנוע החדש.
(אצלי הוא לא בשימוש קבוע, אני לרוב חונה בחניה מקורה) אך עדיין.
&nbsp

hofnoan

New member
אין לו מגן חום לאגזוז!

מה שאומר שתצטרך לחכות שהקטנוע יתקרר בשביל לכסות. בשבילי זה no go

אא1233

New member
אין דבר כזה מגן חום לאגזוז

אגזוז אחרי נסיעה ממוצעת בקיץ יכול להגיע גם לטמפרטורה של 300 מעלות. שום כיסוי (גם אלו בעלי ״שרוול עמיד״), זה לא עמיד ולא בטיח. אחרי פעמיים שלושה של מגע עם האגזוז הלוהט זה יחרך.
שום חומר לא יכול לעמוד בחום כזה למעט ברזל. הכי טוב זה אחרי נסיעה, להעמיד את האופנוע איזה חצי שעה בחניה, ואז לחזור ולכסות

hofnoan

New member
קשקוש מלבוש

אני נוסע לפעמים שעות ברצף עם הקטנוע חונה ומכסה ואתה מוזמן לראות איך בד כותנה רגיל שתפור על הכיסוי (זה המגן בעצם שבא עם הכיסוי) עומד במשימה בהצלחה.

ו אולי

New member
תודה, מכיר כיסוי שיהיה עמיד לחום של האגזוז?

האמת היא שבעיקר חשוב לי לכסות את המושב והפלסטיקים, ופחות משנה האם האגזוז יהיה מכוסה. אז אם אין כיסוי עמיד אולי אפשר פשוט לקפל את הבד כדי שלא יגע באגזוז.

אא1233

New member
אפשר לקפל מעל האגזוז..

אבל עם כבר כיסוי אז שיכסה הכל.
כמו שהצעתי בהודעה הקודמת, הכי טוב זה להחנות את הקטנוע. ואחרי בערך שעה האגזוז מתקרר מעט, ואז פשוט לרדת ולכסות.
&nbsp
אפרופו כסוי: (ציפיות, פידבקים, ריג׳קטים)
&nbsp
אין ולא קיים כיסוי שעמיד בגשם ישיר. עם זה טיפטוף קל אז עוד יכול לסחוב..
אבל מבול שוטף אין סיכוי. מבול שוטף כאשר הכלי תחת עץ למשל הכיסוי כן יגן. כולל מאבק שמתלווה לרוחות חזקות ואובך.
תחת שמש ישירה בשעות הטובות של צהרים קייצי, כיסוי יעזור במשהו אבל חצי קלאצ׳. הפלסטיקה והכיסא יהיו לוהטים, גומיות יתבלו (למשל הגומי של הראם (סטנד טלפון), וגם המגן רוח עשוי להתבלה עם מדובר על חניה יומיומית למשך יום עבודה מלא למשל.
״המהדרין״ זה להחנות תחת בניין או סככה, חורף/קיץ. ומכוסה (נגד אבק)
&nbsp
נ.ב: לא יודע למה, אבל לבני כלבה יש קטע להשתין על כלי מכוסה. לא מבין את השריטה הזאת שלהם. זאת עובדה. כשהוא לא מכוסה לא תמיד ירימו את הרגל העקומה וישתינו על הגלגל.. אבל שיש כיסוי, תמידדד זה קורה. והכי אני אוהב .. זה את התשובה של החמור על שתיים שמחזיק את הרצועה של הבן כלבה ומסתכל על המחדל.. ו.. ״לא נכון, הוא לא השתין״ וזה אחרי שאני מרים צעקה שמקפיאה את כל הרחוב ברדיוס של 100 מטר מהארוע. במיקרה דנן, אין מנוס מלהוסיף כמה קללות עססיות (קיץ ישראלי) ולאחל לו שילך יעשה אהבה עם הכלב בדוגי סטייל.. באסה לקפל כיסוי ספוג בשתן של הכלב בן כלב, כי החמור בן של חמור
&nbsp
זה היה 60 שניות על ״כיסוי״

ו אולי

New member
תודה,האם הבלאי של הגומי והפלסטיקים יהיה שונה מאשר ללא כיסוי?

ולגבי ההערה בסוף, אז אולי ללא קשר לאגזוז עדיף מראש לקפל/לקצר את הכיסוי כדי שלא יגיע לגובה של הכלבים

אא1233

New member
הכיסוי יוצר קצת ״אפקט חממה״

אבל עדיין ניראה לי שזה יותר טוב מאשר חשוף לגמרי לשמש.
לגבי לקפל מעל גובה הכלבים שזה בערך חצי קטנוע חשוף.. לא יודע.. לא ככ בא לי בעין ומסתדר לי במחשבה.. למרות שבמחשבה לעומק, זה דווקא יכול להיות רעיון לא רע להגנה חלקית בלבד. כי עדיין תיבת הפילטר אויר ואו פילטר וריאטור יהיו חשופים לשמש (נהיים דהויים צבע הפלסטיק השחור הופך לאפור עם הזמן), המנוע חשוף (בדגמים מסוימים),
הכנף הקידמית חשופה,תושבת המספר מאחור חשובה (גם כן דוהה והופכת לאפור)
אך כל השאר יהיה מוגן..
&nbsp
ויש עוד אופציה של חברנו hofnoan שאולי כמו שהוא אומר אין לו את הבעיה של חריכת האגזוז, (אני בכל אופן לא ניתקלתי בכיסויים שמחזיקים מעמד לאורך זמן תחת החום הזה) אבל הנה כניראה שיש כאלו.. ואז באמת נישארת רק בעיית הכלבים (שאולי גם זה יכול להפתר עי התזת חומר דוחה כלבים וכאלה)... קריאייטיב, רצון, ונסיון יכולים לפעמים להביא לתוצאות טובות ואני בעד הכל יכול להיות תכלס.
&nbsp
אני בכל אופן, העלתי פה את מסקנותי
&nbsp
&nbsp

Beetlejuice68

New member
אני קניתי ממטרו

200 שקל כיסוי מעולה מבד 4 עונות כבר שלוש שנים אצלי ובהחלט מגן על הכלי בצורה מדהימה.
הרבה יותר טוב מהפלסטיק הפשוט שהולך לעזזל בשמש.
&nbsp
לקחתי אותו אחרי המלצה מחבר עם BMW1200GS שבהחלט יודע מה טוב לכלי שלו
&nbsp
באופן אישי קניתי ביוני אופנועים בירושלים אבל לדעתי בכל סוכנות של מטרו אפשר למצוא ואפילו להלביש לך את הכיסוי לפני הרכישה לבדוק אם מתאים, זה מה שאני עשיתי כי לא הייתי רגוע והמוכר נתן לי כיסוי ואני בכלל התעסקתי איתו בחניה של המקום ואחרי שבדקתי טוב טוב את המידה, לקחתי..
לצערי לא זוכר את המידה אבל תמדוד
&nbsp

moses10

New member
אל תקנה אותו(מנסיון}

הכיסוי הזה הוא דק מאוד ולא איכותי.
החזיק אצלי מעמד 6 חודשים.
ממליץ לך על כיסוי של של A-PRO שרכשתי גם כן דרך EBAY, הוא אמנם יותר יקר(כ 130ש"ח)
אבל הרבה יותר איכותי.

למעלה