מנוע מרשרש

stiv83

New member
מנוע מרשרש

שלום
יש לי קימקו מןבי 2008 נסע 80 אלף .

לא מזמן נתקעתי איתו בגלל חוסר שמן מילאתי חדש ונסעתי
. הקטנוע אוכל שמן ברמה מטורפת ויש רעשים מהמנוע.

השאלה שלי

מוסכניק הציע לעשות שיפוץ מנוע ב1800 שח ,הוא לא פירט יותר מידיי אבל אמר שאחכ הוא לא יאכל שמן

האם ממולץ לעשות שיפוץ מנוע וכמה שנים הוא יחזיק לי.
או שכדאי כבר לקנות חדש

Suergegs

New member
מנוע דופק אומר שאסור לך לסוע עליו

כל נסיעה מחמירה את המצב, בסוף הוא ימות.

האם אתה סומך על המוסך שלך?

במחיר שכתבת לא סביר שיתקנו לך את המנוע, ואם כן אז זו כנראה איזו קומבינה ולא הייתי נוגע בזה. יכול להיות שזה יפתור לך את הבעיה לזמן מה, אבל רוב הסיכויים שהיא תחזור.

פתרון יותר טוב יהיה לבדוק עם המוסך האם יש לו מנוע של מובי שפורק מכלי אחר ולהחליף את כל המנוע. במידה וחסר גיר, וריאטור או סטרטר שישלים אותם מהמנוע שלך במידה והם תקינים.

אתה יכול לברר ולהתקשר לפני כן אל עסקים שמתעסקים בפירוק, רק בשביל לקבל מושג כמה מנוע מפרוק אמור לעלות.

שים לב שלחלק מהמובי יש מנועים מעט שונים, לחלקם יש תוספת בחלקו הקדמי של המנוע ולחלקם אין, על המנוע מוטבע הדגם והוא חייב להיות זהה למנוע החליפי, כדאי לפרק את האמבטיה, לצלם את המנוע ולהשוות אותו עם המנוע החליפי ולראות שהם זהים, בד״כ הרכבה של מנוע לא מתאים תהפוך את הכלי לחלש.

בנוסף כדאי לך לברר עם המוסך לפני כן האם המנוע החליפי פורק מכלי עם רשיונות, על הרישוי יש את מספר המנוע וכן את מספר הקילומטרים שעבר המנוע בטסט האחרון שלו.
כמו כן שאל אותו האם יש לו הסטוריית טיפולים של הכלי, לפעמים הטיפולים יעידו על תאונה שעבר הכלי.

לרוב מוסך ייתן לכל היותר שלושה חודשים על המנוע שהוא מרכיב, אך גם זה לא תמיד.

קח בחשבון שאם אין לכלי ניירות שום דבר לא מבטיח לך שהמנוע החליפי יהיה טוב משלך פרט לשמו הטוב של המוסך שלך.

Tribel

New member
במידה וזה כולל החלפת קראנק + צילינדר ובוכנה

המחיר שקיבלת סביר לגמרי וצריך להחזיק לא מעט זמן.
החלקים האלו הם לב המנוע.

Suergegs

New member
בדקתי הנושא

קיט שיפוץ למנוע צריך לעלות בערך 700 ש״ח. אלף ש״ח הוא לוקח לך על עבודה, הקיטים האלו לא נחשבים ברמה גבוהה אך עושים את העבודה.

למעלה