מיגון ל BURGMAN 400

Fish725

New member
מיגון ל BURGMAN 400

ערב טוב,

עשיתי טרייד מ MP3 300 ל BURGMAN 400, ורציתי לשאול מה מידת האבטחה הרצויה לקטנוע כזה.
אני גר במרכז ת"א ואת ה MP3 הייתי נועל במנעול ההגה ולא קושר, בעיקר בגלל שהבנתי שהוא לא גניב במיוחד בגלל המשקל שלו ומיעוט הכלים בשוק.
רציתי לדעת מנסיונכם כיצד למגן את הבורגמן. כמה הוא באמת גניב, האם מומלצת אזעקה (עם שירות או בלי), מה העלויות והאם מומלץ מנעול קשירה לעמוד, והאם כדאי שרשרת או מנעול פרסה (בקטנוע GDINK 250 שהיה לי בעבר הייתי קושר מנעול פרסה שמנמן של מגנום לשרשרת שמחוברת למתקן קשירת אופניים).

תודה רבה !

אא1233

New member
לדעתי אין חוקים למיגון/גניבות

יכול להיות שהכלי ״לא גניב״. אני לא הייתי בונה על זה.
יבואו חבורת ילדים משועממים בחופש הגדול שיגנבו רק כדי לעשות כמה ימים חארקות איפה שהוא ואז יזרקו אותו..
יכול גם להיות שיגנב כי תהיה הזמנה לכלי הספציפי למישהו שצריך חלפים, למשל אחרי החלקה קשה שכל הפרינג מפוצץ (יכול להגיע אפילו ל 20.000 שח נזק שכזה), או מישהו שהלך לו מנוע, או הבני דודים מהשטחים שישמש אותם להתנייד מעבר לקו הירוק ..
&nbsp
מאידך, גם יכול מאוד להיות ששנים על שנים הכלי לא יגנב גם עם תשאיר מפתחות בסויץ ..
&nbsp
בגדול .. זאת דעתי: תמיד רצוי לנעול עם מנעול דיסק. אחד איכותי. ממליץ על ABUS עלות כ- 500 שח ברשת. חשוב לנעול גם ביום וגם בלילה בכל עזיבנ של הכלי ליותר מ 5 דק.
אין להם אלוהים שהם גונבים. הם עושים את זה בשיא הטבעיות וראינו לא מעט מבצעים כאלה מול מצלמות אבטחה. לוקח להם 5 דק בממוצע מרגע שמניחים את היד ועד לנסיעה בפועל .. מנעול דיסק (איכותי) יהווה להם עיכוב די רציני!
אזעקה תהיה עוד פן מרתיע. כנ׳ל שרשרת טובה שמחוברת לעמוד ונועלת גלגל אחורי.
(גם את זה מפרקים יחסית בדקות), אך מיכלול כל אלה לפעמים גורם לכך שהם יחפשו טרף יותר קל.
&nbsp
מכאן הכל תלוי בך. בהרגשה הפנימית שלך ואיך אתה ישן עם העניין בלילה.
מדובר בבורגמן שעלותו כחדש שווה יותר מ 45.000 (?!)
גם לשווי הכלי אין שום חוק בפני הגנבים. הם גונבים הכל. מובי, גונבים גוי מקס - גם ישנים, גם מפורקים ..הכל תלוי בצורך של הרגע.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אא1233

New member
תגובה למעול פרסה + המלצות

לגבי מנעול פרסה: קל מאוד מאוד ומדגיש את זה לפרוץ אותו. אני לא ירחיב פה איך ..
&nbsp
אני ממליץ על שרשרשת 12 ממ מינימום, ומנעול רב בריח איכותי מולטילוק
(לי יש אחד כזה שמגן גם על הפרסה של המנעול). מצרף תמונה
&nbsp
בנוסף מצרף תמונה של מנעול דיסק ה 77 ABUS GRANIT (ממליץ מנסיון).
נ.ב: לא לשכוח להסיר לפני נסיעה.. אחרת נזק של כמעט אלפיה
&nbsp
&nbsp

Fish725

New member
תודה רבה אא

הזמנתי התקנה של אזעקה בסיסית של דיפנדר מ"הזעקה האחרונה" כדי שתותקן ותסופק עם הקטנוע, ובנוסף אשקול את מנעול הדיסק שהצעת.

Fish725

New member
תודה ושאלה

ה ABUS 77 נראה איכותי מאוד, אבל אני חושב שמספיק שיהיה מנעול פשוט יותר ואמין רק לצורך הרתעה. חשוב לי שיראו ששמתי מנעול, ושהמנגנון שלו לא ייתקע. יש לך המלצה על משהו כזה שנמכר בארץ ?
האם הגודל של ה ABUS 77 מתאים לדיסק של הבורגמן ? הבנתי שבגדול יש 2 גדלים של פינים של המנעול 5.5ממ ו 10ממ.

תודה

אא1233

New member
תשובות

לא יודע להגיד לך על מנעול שהמנגנון שלו לא יתקע .. יודע להגיד על ה ABUS שהם ההכי טובים שיש. יש גם רמות יותר נמוכות ויותר זולות ל ABUS .
לגבי הדגם הספציפי שציינתי אני ממליץ כי לי יש כזה. לא יודע לגבי אחרים.
מה שהעלת גם ניראה טוב, אך אין לי מושג לגבי טיבו באמת .
לגבי ההתאמה של הABUS הספציפי הזה, לא ניראה לי שזה לא יתאים לבורגמן. זה לא ״הגודל״ אלה העובי של הפין הנועל. ולדעתי שניהם יתאימו לבורגמן. השוני הוא החוזק של הפין..
לי זה התאים על האבו, וגם על ה Xmax 400 הנוכחי. בכל מיקרה תמיד תוכל לשאול את המוכר באיביי לפני הרכישה. תוכל גם להגיע אליי ולנסות את שלי :)

Fish725

New member
תודה רבה על ההסבר והצעת העזרה

ניסיתי להציע על ה ABUS 76 יורו, לא תפס.....אולי אעלה קצת את ההצעה אם אחליט להתפרע עליו :)

Beetlejuice68

New member
בגלל מנעול הדיסק יש את הרצועה הצהובה

זאת שזוהרת שנקראת גם כבל תזכורת
אני תמיד תמיד שם את הגבלה תזכורת לידית הבלם וכך לא שוכח
לצערי הכבל תזכורת לא ממש יושבת טוב על המנעול אז קשרתי אותו עם אזיקון עבה ומעל שנה אני עם המנעול המעולה הזה
&nbsp

Beetlejuice68

New member
בזבוז כסף..

הומלץ לך על אבוס גרניט.. אין טוב מזה וזה גם לא מתקלקל לעולם וישאר לך לשנים ארוכות
אני שם אבוס גרניט על קטנוע XEVO250 וישן טוב מאוד בלילה
אז על בורגמן.. לא הייתי מהסס אפילו
&nbsp

למעלה