עבודה בעינים, הורדת מס קניה - עידוד תחבורה דו גלגלית, האומנם

ophir555

New member
עבודה בעינים, הורדת מס קניה - עידוד תחבורה דו גלגלית, האומנם

כל ההורדה במס זה מ 40 עד 25 אחוז מס קניה. על קטנועי 125 סמ"ק ועד 11 קוטש
בתאוריה - על הקטנועים היקרים 20,000 שקל הירידה היתה צריכה להיות סביב 2000 שקל
בפועל רוב היבואנים הורידו עד 1000 שקל על הקטנועים האלה
אם היו מורידים את הביטוח באופן משמעותי או קובעים מחירון לעבודות וחלקי חילוף נורמלי, אז אולי הייתי חושב שבאמת יש בכוונת המחוקק לעודד כלי דו גלגלי קטן נפח

אז שלא יעבדו עליכם

ch561

New member
לא הבנתי איפה העבודה בעיניים

המס ירד עובדה.
המחיר ירד עובדה.

אני לא יודע איך הגעת לעד 2000 ש"ח לכלים עד 20000 ש"ח, אבל היו הורדות של עד 2000 ש"ח בכלים יותר יקרים מ 20000 ש"ח.

אין קשר בין המיסוי לרכב דו גלגלי לביטוח, ובטח ובטח אין יכולת למדינה לקבוע מחיר מחירון לשעות עבודה וחלקי חילוף (מה זה לחם לבן?).

באמת לפעמים, רק לפעמים צריך לראות את חצי הכוס המלאה. אבל אני מבין שזה קשה ליושבי ציון.

אחד שעבדו עליו

פרארי1

New member
טיעון דומה העליתי בדיון בקבוצת וואטסאפ

אמרתי שם שאם היו מחלקים קטנועים בחינם, היו מתלוננים למה רק אחד למשפחה ולמה מובי ולא SWING....

ch561

New member
אני באמת שלא מבין מה קורה בארץ

ממש ספורט לאומי, כולם בוכים וכל הזמן.
כאילו כאן הכל גרוע ובחו"ל מעולה. זה באמת מרגיש שכאילו שבחו"ל גדל כסף בשתילים שאתה שותל באדנית. (וזה לא קורה, מניסיון!)

הורידו את המיסוי, אז יש כתבה של קובי ליאני ששזה כדי שיכניסו בדלת האחורית יקור מיסוי בעתיד (מי אמר את זה? סתם דיעה, שכפי שאתה כתבת כבר בשרשור, יכולה להיות נכונה ואותו סיכוי שבסוף היא לא תהייה נכונה).
והלל פוסק כותב יום אחרי הירידה במיסוי שהיבואנים לא מורידים את המחירים וההנחה תכנס לכיס שלהם. מאז כבר 2 יבואניות הורידו מחירים (אבניר ומטרו, כי מה לעשות לוקח זמן לחשוב שיווקית כמה להוריד במחיר) ומכיוון שהם מובילות השוק, אני מניח שכולם רצו לראות מה המחיר שלהם ואז לעדכן את המחירון לפיהם (כמו שהיה בעדכון המיסוי של אופנועים\קטנועים).
ואם לא יורידו אז אל תקנו. שיחנקו עם הקטנועים שלהם. תקנו מיבואנים שהורידו מחיר.

אבל יאללה אם לעם מותר גם לעיתונאים מותר.

הי, איפה צדיק הפורום התורן שיכתוב ש S3 עולה 2000 ש"ח באיזה מדינה, כי חבר של דוד של אחותו מצד האבא של אחיו ראה מחיר בחלון של הסופר ליד הירקניה צמוד לרכבת התחתית.

סורי מוציא קצת קיטור.

xfwind

New member
צ'מע, נכון שבשום מקום לא הכל שחור ולבן

אבל מטבענו אוהבים להסתכל על הדברים היפים ולהתעלם מהבעיות (בחו"ל). סוג של תיירות.
גם אני, עם משפחה מפוזרת בעולם - רואה את העולם באופן שלא מחמיא תמיד לישראל.
כשאני טורח וקונה קטנוע עם ABS ו"בתמורה" משלם יותר ביטוח (כי הביטוח עדיין צמוד למדד הסמע"ק) - זה די מפוצץ.

זהו, שיחררתי....

ch561

New member
זה בדיוק העניין

נכון, בארץ רכבים יקרים וגם האחזקה שלהם (גם דו"ג).
אבל החיים לא מסתכמים ברכב.

אבל יש דברים שזולים בארץ, למשל הבריאות. כשגרתי באיטליה וחליתי באמת באיזה צינון פשוט, הלכתי לרופאה וקיבלתי מרשמים לתרופות. התרופות עלו לי כ 100 יורו (מעל 500 ש"ח בזמנו).- כי סל הבריאות שלהם ממש מצומצם.

עלות רופא שיניים באיטליה זה משהו מטורף בכלל. אפשר לראות באיטליה כמות גדולה יחסית של אנשים עם שיניים חסרות ברחוב. זה משהו שממש בולט.

שלא נדבר על עלות הדיור המטורפת (כשגרתי באיטליה בזמנו העלות היתה הרבה יותר גבוהה מאשר בארץ).

אז כן, יש דברים יותר טובים שם ויש דברים יותר טובים פה.

סה"כ בישראל (מהניסיון שלי מול איטליה, שזאת המדינה שהתגוררתי בה, לא גרתי במדינות אחרות) לא רע לחיות.

(לא מדבר על אחוז האבטלה הגבוה שיש שם, יש לי שם חברים שלא מצאו עבודה במשך שנים, עד שהיו חיבים לעזוב איזור מגורים)

למעלה