שקע USB בJM300... הצעת הגשה בלבד

xfwind

New member
שקע USB בJM300... הצעת הגשה בלבד

היום נתקעתי עם טלפון עייף ושמחתי לממש את "שקע ה-USB" כפי שנרשם והובטח בכל פרסום.

פתחתי את תא הכפפות ו....פקק גומי מכסה חלון עגול ריק.
.

בעומק נמצא שקע המצית המסורתי. את מטען שקע המצית העברתי מזמן לרכב - כי קניתי JM ח-ד-ש עם (בלי) שקע USB...

טוב, היות ואני לא רק בכיין - אז גם התקשרתי למטרו (שרות לקוחות) ומסרתי את פרטי הארוע. יחזרו אלי בקרוב - ואני אעדכן אתכם כמובן.

אם פי 3

New member
מבאס

בעיקר לגלות את זה בדיוק כשאתה ממש צריך - אבל נראה לי שזו תקלה אקראית אצלך.
ב-JM שאני מכירה, כולל דגם ישן יותר, יש חיבור USB תקין ופעיל.
מה שכן, הטעינה מ-USB (ברוב המקומות) היא במתח נמוך יחסית, כך שלא מספקת. זוכרת רכיבה על ה-JM, טלפון על WAZE, מחובר ל-USB, ואחוזי הטעינה צונחים במהירות בינונית. מזל שזו היתה רכיבה קצרה יחסית (אבל למקומות בלתי מוכרים, נידחים ובחושך).
אני תמיד מעדיפה 12V, וגם שם, בגלל שהמטען שוהה פק"ל בארגז, הוא נוטה להתקלקל, כמובן בדיוק כשצריך ממש.

מאחר שברור שזה לא משהו ש"הרסת" ובכל מקרה אתה במסגרת אחריות, זה נשמע כמו משהו שבאחריותם המלאה להשלים.

xfwind

New member
טעינה שהיא נמוכה מידי לסמארטפונים? וואללה...

דווקא הטייואנים ששם ה-G4 הוא נשמת כל חי?
מוזר.

אם פי 3

New member
לא בטוח אם זה המתח בשקע או בכבל

זה היה כבר לפני כמה שנים (שנתיים?) כך שאולי יש שיפור, אבל בגדול, אני עדיין רואה ש-USB טוענים יותר לאט מאשר 12V או חיבור לשקעים ביתיים.

היום, אגב, אם אקלע שוב למצב כזה, אפעיל WAZE במסך כבוי, על שמע בלבד. מסתבר שהגורם המרכזי שצורך אנרגיה בטלפון הוא המסך. כיבוי המסך מצמצם את צניחת האחוזים באופן ניכר. מצד שני, הוא עשוי להאריך את הדרך
(בהערת אגב, שרלוונטית למיעוט: גיליתי שהדיבוב המיועד לנשים, לא מסתדר טוב עם הדיבורית (מפצל משפטים מבחינת עוצמה, כך שבמהירות בינעירונית - במקום "בעוד 200 מטרים פני ימינה" הייתי שומעת רק "פני ימינה" ואילו במהירות עירונית, התחלת המשפט היתה בעוצמה סבירה, אבל סופו צעק לי באוזן) הפתרון היה מעבר לדיבוב באנגלית או עברית עם פניה לגבר).

פרארי1

New member
לא רק אצל הטאיוואנים

גם בבימר עליו רכבתי בארה"ב, שבו התבצעה הטעינה דרך שקע מצית (עם מתאם ייחודי לב.מ.וו, כמובן...), הטעינה לא הייתה מפצה על צריכת המכשיר כשהפעלתי את גוגל מפות (לא סובל וויז) והאחוזים היו יורדים במקום לעלות.
אני משער שזה בגלל שהמצברים הקטנים הקיימים בדו"ג, יחד עם הסלילים הטוענים, לא מספקים הרבה מעבר לצריכה השוטפת של הכלי והעמסת צרכן משמעותי כמו טלפון שגם מפעיל אפליקציה זללנית וגם אמור להיטען, חורגת מעבר למה שהם אמורים ויכולים לספק.
&nbsp
יש לקוות שעם הפיכת הטלפונים לנפוצים כל כך, הדבר יילקח בחשבון בתכנון מערכות החשמל בעתיד.
מעניין אם שימוש והטענת טלפון על כלי חשמלי, מקטינה את טווח הנסיעה שלו

אם פי 3

New member
שקע 12v ב-jm

ואפילו שקע 12v שהתקנתי על ה-cbf לא מקורי, עובדים מצוין.

באדי

New member
שקעי USB מתאפיינים באלק'

שמסוגלת לספק 0.5A לטעינה.
לסמארטפונים הגדולים זה לא מספיק, בטח אם רוצים לנווט תוך כדי טעינה.
גם מטענים מבוססי שקע 12V לא תמיד חזקים מספיק, למעשה רובם (אלו שקונים בתחנות דלק) גם לא מסוגלים לספק את הדרישה.
&nbsp
כדי לבצע טעינה יעילה תוך כדי ניווט, צריך לקנות מטען שמסוגל לספק 2A ומומלץ מאוד להשתמש בכבל טעינה של 24AWG (עובי הגידים בכבל).
אני הגעתי לזה אחרי הרבה נסיונות עם ה- G3 שלי.
&nbsp

jony stekino

New member
ב גידינק לא ניתן לטעון ולהשתמש ב waze

הטלפון יטען רק כאשר הטלפון יהיה כבוי
הקטע שהצריכה של הטלפון שלי בזמן טעינה היא רק 0.9A

xfwind

New member
לכל המגיבים

הארוע שלי היה כזה שגם טעינת טלפון כבוי היתה מחלצת אותי מהמשבר.
ה-N4 שלי נחנק ונכבה ואז גם "שופך" את הבטריה בבת אחת. זה הרגע שטעינה קצרה יכולה להציל.
&nbsp
יתכן ואני צריך להחליף בטריה בטלפון. לא יודע...

1cohen

New member
אם מצב הטלפון כזה סופני...

למה לא לזרוק בתיק/ארגז/תא כפפות בטרייה נטענת לשעת חירום, כזו בגודל של טלפון שמספיקה ל2-3 הטענות.

xfwind

New member
עדכון

התקשרו מהמוסך
ודיווחו שמטרו שלחו אליהם עבורי שקע מקורי ושאגיע להתקנה.

אחרי שאתקין אדווח לגבי ביצועי הטעינה בכלל (כולל שקע המצית).

xfwind

New member
עוד עדכון....

מטרו שלחו חלק חדש מקורי. לא חליפי. בא דובי המוסכניק לחבר ו....מסתבר שאין בכלל קונקטור שמיועד למטרה הזו. ז"א שהקטנוע מגיע ככה מהמפעל. בלי שום הכנה חשמלית לשקע USB.
בלית ברירה פירק את המשקף ומסיכת החזית, ויצר "גשר" מאולתר כדי להביא את החיווט מהצמה. יש לציין שחוטי שקע המצית שליד, והקונקטור שלו שונים.
מוזר.
נכון לעכשיו יש שקע ויש מתח. נבדוק בהזדמנות מה האיכות שלו.

ובבניין טייוואן ננוחם

xfwind

New member
יש טעינה

הטלפון בתא, פתוח לגלישה סלולרית ומקבל וואצאפים והטעינה זוחלת (לאט) כלפי מעלה....

למעלה