שאלה בנוגע לרשיון

Death Watch

New member
שאלה בנוגע לרשיון

שאלתי את השאלה גם בפורום אופנועים אבל הם שלחו אותי לפה..
אז הנה >

חודשים לא הייתי בתפוז, וואו הכתיבת הודעה שלהם הפכה להיות מסורבלת ונוראית ... בכל מקרה זה לא מה שבאתי לכתוב.

אחרי טיול באמצע החיים במזרח לכמה חודשים, שהיה לי קטנוע 24 שעות לידי בכל הזמן , החלטתי שהעתיד שלי בארץ הוא להשיג רשיון על אחד,
לא שאני חושב שזה אותו הדבר לנהוג שם ולנהוג פה, אבל הספיק לי הטעימה הזאתי על הכלי כדי לדעת שאני צריך להשיג אחד לפחות לדברים הקטנים.
זה לא אומר שאני מוותר על רכב, בכל זאת אי אפשר לעשות קמפינג בצפון, או קניות חודשיות בסופר על קטנוע אבל בכל זאת
להגיע לעבודה, ללכת לקולנוע, ללכת להרצליה, וללכת בסופש לתל אביב, זה נשמע לי לא רע בכלל, במיוחד עם כל הפקקים הנוראיים שיש בבוקר.

גם יש לי רשיו כבר 15 שנים אז נראה לי שהגיע הזמן להשתדרג.

השאלה שלי היא בעצם מחולקת לכמה חלקים.
קודם כל איזה דרגת רשיון לעשות ? A2 או A1. ?
ההבדל במחיר בניהים הוא עצום, אני גר ברמת גן, והכי קרוב שמצאתי הוא חגי אופנועים שדורשים 500 שקלים בשביל A2 שנגמר באותו היום.. או 1500 שקלים לA1 שיקח לי 3 שבועות לעשות ... (שזה אומר גם להגיע אליהים למול הלונה פארק שם 15 פעמים לפחות. שזה לא פשוט בכלל.)
הסיבה היחידה שאני שוקל את זה, היא כי אני לא בחור קטן בכלל, וחשבתי ש250 סמק יכול לסחוב אותי ואת חברה שלי ביחד הרבה יותר בקלות, מאשר 125 שיתאמץ יותר.
אני בטוח שיש הרבה מדריכים שמדברים על זה אבל רציתי לשאול את דעתכם במיוחד בשבילי.

והשאלה השניה היא איזה קטנוע להביא בסוף,
הדברים החשובים לי קודם כל שיהיה בטוח, במזרח הרי משאירים את הקטנוע בכל מקום עם הקסדה עליו ולא חושבים פעמים, אף אחד לא יעז לגעת לא בקסדה ולא בקטנוע,
בארץ המצב לא כזה.
אז שיהיה בטוח לגניבות, זה דבר ראשון.
ושיהיה לא יקר, לא תחזוקה, וכאלה, כי אני גם אצטרך להחזיק רכב 4 גלגלים בעתיד.
אני יודע שאין "בטוח" לגניבות אבל אחד שאתם ממליצים עליו.

וגם אם אתם מכירים מורה או מקום למידה ברמת גן, אני אשמח שתעבירו לי את השם שלו בפרטי.

תודה !

nemmy

New member
היי

רישיון A2 אכן יותר קל להוציא, אבל זה לא באמת יום אחד כמו שהם מפרסמים.
אם תעשה A2 רוב הסיכויים שתצטער על זה אחר כך. עדיף להשקיע קצת יותר ולעשות A1. זה עלות חד פעמית לכל החיים, וזה כסף קטן ביחס לשאר העלויות שיהיו לך על קטנוע.

לגבי שאר הדברים, לא ממש הבנתי מה התקציב שלך לכל עניין התחבורה? מצד אחד אתה אומר שאתה רוצה לחסוך בעלויות אבל מצד שני אתה מדבר על להחזיק גם רכב וגם קטנוע, שזה בכלל לא זול, וזה אומר ביטוח פעמים וירידת ערך פעמיים, בנוסף למחיר ההתחלתי של שניהם, בנוסף לתחזוקה שוטפת ודלק וכו'...

Death Watch

New member
תודה קודם כל

איזה כיף שמישהו ענה לי, כבר כמעט הרמתי ידיים מהפוסט :)
כנראה אני באמת אלך על הA1 בסוף. ה250 יותר קוסמים אלי.
בקשר ללהחזיק רכב פעמיים, זה לא מדוייק, אני יחזיק מבחינתי רק את הקטנוע, הבת זוג עם תקציב משלה תחזיק רכב אין לנו תקציב משותף או משהו כזה הרכב הוא שלה.
&nbsp
בקשר לקטנוע, תקציב אני לא ממש יודע, אני מדבר כמובן על יד 2, במצב טוב,
אני הייתי רוצה אחד שיהיה נוח להתנייד איתו ויחסית בטוח לגניבות.
250 סמק, איזור ה10 . אין תקציב מדוייק,
ראיתי באנטרנט את הXMAX 250 של יאמאה, הוא נראה לי משרת את התקציב הזה, וגם את מה שאני צריך אבל באמת רציתי לשאול את המומחים.
&nbsp
&nbsp

ו אולי

New member
אין קטנוע בטוח לגניבות

קל מאד לגנוב קטנועים, מיגון טוב יכול רק לעכב את הגנב. הדרך היחידה ללכת יחסית על בטוח היא עם ביטוח מקיף, אבל זה עלול לעלות לא מעט, בעיקר כשאתה נהג חדש על דו"ג. ואולי זה לא ישתלם עם כלי שעולה כ 10K ועם ההשתתפות העצמית.
מקיף גם יכול לכלול נזקים אחרים כמו שריפה, מזג אוויר ותאונות עצמיות.
&nbsp
אלטרנטיבות אחרות, עם סיכון מסויים הן חברות שאמורות לאתר את הכלי במקרה של גניבה, כמו הזעקה האחרונה וסקיילוק.
&nbsp
בתקציב של 10K, תצטרך לקחת סיכון עם כלים ישנים יותר. וה XMAX יחסית יקר לתחזוקה. ה XEVO נחשב יחסית אמין, יכול להחזיק קילומטראז' גבוהה ותדירות הטיפולים והעלויות שלהם יחסית נמוכה.
&nbsp
מבחינת התקציב קח בחשבון שחוץ מהקטנוע יש ביטוח חובה + ג או מקיף, קסדה, כפפות, מעיל לקיץ ולחורף, שרשרת, מנעול דיסק.

ג'וימקס וג'וירייד, הגניבים בארץ

ולכן גם הפרמיה לביטוח מקיף היא בהתאם.
אם אינך פוחד מנזק תאונתי, תוכל פשוט לבטח כלי אחר בביטוח נגד גניבה וצד ג', ובכך לחסוך כמה מאות שקלים.
לגבי מיגונים- רצוי לנעול אותו גם באמצע היום. גנבים הם לרוב עם עצלן, למה להתעסק עם שרשרת כשעוד 200 מטר יש לי אופנוע בלי מנעול דיסק אפילו.

RoyceGracie

New member
באתר גרופון יש כל הזמן מבצעים לרישיון קטנוע

היה לפני כמה זמן בירושלים בב 300 ש"ח ל A2 וב 550 ל A1
&nbsp
באופן כללי זול לעשות רישיון לאופנוע בירושלים. רישיון A1 עשיתי ב 800 ש"ח. אולי יש ערים נוספות בטווח שלך שיהיה זול לעשות בהם, לבוא 5 ימים רצופים ולטחון שיעורים. גם שבגלל שידעתי כבר לרכוב, כמוך, הם עיגלו לי פינה ועשיתי רק 7 שיעורים וניגשתי לטסט.
&nbsp
לגבי הקטנוע, יש המון קטנועי 250 טובים. אני רוכב כרגע על קימקו B&W שנחשב למודל ישן אבל הוא אמין מאד וספורטיבי ועובד מצויין. אני מאד מרוצה מהיחס עלות מחיר שלו, הם נמכרים ב 5000 ש"ח ביד 2.
&nbsp
כמובן שאם עולים קטגוריה אז ה X-MAX שציינת הוא אחד הטובים, יש את הג'ויי רייד, יש נדירים יותר כמו הונדות למיניהם, יש את ה G-DINK שהם נחשבים גם לבסיסיים אבל מדור יותר מתקדם ממה שיש לי (בטח גם נמכרים בזול).
&nbsp
באופן כללי אני מאמין ברכישה של קטנועים בסיסיים וזולים בגלל הגנבות. גנבו לי כבר 2 קטנועים ולקבל קנס של 10 אלף ש"ח בכל פעם זה כאב לב גדול. לכן המסקנה שלי היא להשקיע כמה שפחות ולכוון כמה שיותר לצד הפונקציונלי. כשיהיה לי בית פרטי עם חניה סגורה - אני ארכוש אופנוע יקר.
&nbsp
&nbsp

למעלה