הצטיידות

tintong

New member
הצטיידות

כרוכב מתחיל, (לאחר שארכוש את הקטנוע 125 חדש)בכדי שלא אתלהב ואבזבז כסף לא מיותר,מבקש את עזרתכם.
קסדה 3/4 אמינה, עם משקף איכותי, קלה ונוחה.
הבנתי שיש את המותג ls2, לא אומר לי הרבה.
מעיל טוב, לא כבד, לא מסורבל.
שרשרת הכי איכותית,מומלצת.
הערות לסוג ביטוח,
מקום מומלץ לרכישות?
משהו נוסף חשוב שאני אמור לדעת?
תודה.

xfwind

New member
קסדה מלאה. כפפות מאווררות. מעיל רשת ממוגן לקיץ

מגיני בירכיים - אופציה.
ביטוח: חובה (כי חובה) וצד ג'. לטעמי מספיק אם אתה לא קונה כלי מעל 50K ש"ח.
&nbsp
אם אתה באזור המרכז אז תעשה סיבוב קטן ותראה איפה מתאים לך אחרי שתקבל המלצות כאן.
כלבוטקס נחשבים להגונים ומקצועיים, ברוש (כיכר רבין) מוכרים ביגוד ועוד, ויש עוד המון חנויות במשולש שוקן/סלמה/צ'לנוב.

ch561

New member
עוד חנות טובה

שאני בדר"כ קונה ממנה, מחירים הוגנים ויחס מעולה היא מוטורייב.
[URL]http://www.motorave.co.il/[/URL]

ורק קסדה מלאה, חבל על הסנטר והלסת.

tintong

New member
קסדה מלאה

מותג מסוים, טווח מחירים לקסדה מומלצת?
(מאיזור המרכז)
שבוע טוב.

T0MERKE

New member
גש לכלבוטקס

שוקן 7 ת"א
&nbsp
תוכל להצטייד אצלו בכל מה שתצטרך, במחירים הוגנים ושירות ברמה גבוהה.

ch561

New member
אני מתיחס למבחן שארפ

בקניית קסדה, כי אין לי איזה משהו אחר ללכת לפיו (מלבד התקנים הרגילים).
אני קניתי את הקסדה הזאת המוטורייב:
[URL]http://www.motorave.co.il/product.asp?ProductID=478[/URL]
אבל את האמת, איכות בידוד הרעשים לא ברמה גבוהה, כמובן שלא ברמה של קסדות היוקרה (שעולות בהתאם).
אבל האופציה של הורדת משקף שמש היא אופציה נחמדה.

אבל לא חייבים אפילו לשלם את הסכום הזה, גם זאת אופציה טובה ועולה 270 ש"ח: [URL]http://www.motorave.co.il/product.asp?ProductID=1261[/URL]
אתה רוכש קטנוע 125 סמ"ק, לא חשובה לך רכיבה שקטה ב 200 קמ"ש.
אתה צריך להגן על הראש, בעת חו"ח תאונה.

אני נותן לך דוגמאות מחנות הזאת, כי אני מעדיף את החנות הזאת.
אבל, כמובן שכל חנות אחרת גם טובה כל עוד המחיר והשירות טובים.

הכי חשוב, למדוד קסדות לפני שקונים אותן, כי הנוחות תלויה בצורת הראש.
מה שנוח לפלוני לא נוח לאלמוני.

tintong

New member
בידוד רעשים

נתון שבכלל לא חשבתי עליו. עם זאת נכון שאני רוכש קטנוע 125,
קסדה ברמה כזאת, לקטנוע הנ"ל (בהתאם) תיתן לי את מירב הנוחות?
תודה.

ch561

New member
מאיזו בחינה נוחות?

נוח שהקסדה נוחה לך על הראש, זה תלוי במבנה הקסדה והראש (תנסה את הקסדה על הראש).
הקברג שאני קניתי לא עם איכות החומרים הכי טובה בעולם, וגם בידוד הרעשים (אולי בגלל זה, פחות טוב).
את האמת היא פחות מבודדת רעשים מקסדות אחרות, אפילו פחות יקרות שהיו לי, ואני לא ממש לא משווה לאראי ושואי.
לדעתי, קטנוע ראשון, קסדה ראשונה, אין טעם לקנות יקר. תקנה את הקסדה הזולה (במידה ונוחה על הראש) ואח"כ לאחר שתתבלה תחליט אם אתה רוכש קסדות יקרות או זולות, או אולי דרג ביניים.

ניסיתי את ה MT הזאת במוטורייב והיא דווקא היתה לי נוחה מאוד והרגישה טוב על הראש. אבל הרצון במשקף שמש גרם לי לבחור בקברג.

קסדה קודמת לפני הקברג, היתה BEON שנחשבת כפחות איכותית והיא בודדה יותר טוב רעשים (אין לי מושג מה הציון של הקסדה הישנה במבחן שארפ).
היא נרכשה באופנוסנטר (כבר דגם ישן, שמן הסתם לא מיוצר יותר):
[URL]http://www.ofnocenter.co.il/[/URL]

tintong

New member
נוחות,

ברור לי שהגדרה של נוחות (כללית)יכולה להשתנות בין ראש לראש,
בגלל שאין לי ניסיון קודם, מנסה להבין ולמצות את הידע של הגולשים,(על סמך ניסיונם)
כמו "בידוד רעשים" נתון שבכלל לא ידעתי/חשבתי עליו.
אני כל כך נהנה לקרוא את התגובות, של כולם. ומוצא את עצמי משכיל עד כמה שאפשר לומר, מתגובה לתגובה.
אקציב לקסדה עד 600שח
תודה רבה.

ch561

New member
בידוד רעשים

זה משהו שקשה/בלתי אפשרי לחזות בזמן המדידה בחנות.
אבל היתרון שלך (ושלי
) הוא, שהרוחות שאנחנו פוגשים או נפגוש הם עד כ 100 קמ"ש, לכן כתבתי לך שאין לנו רוחות של רכיבה ב- 200 קמ"ש, לכן פה זה לא הרג ובל יעבור (לפחות מצידי, כי כן יכול להיות שזה פקטור חשוב ביותר אצלך).

אם אתה רוצה קסדה שהיא שקטה כתנאי ראשון, אתה צריך להכנס לפורום אופנועים ולשאול שם על איזו קסדה הם ממליצים כקסדה שקטה (כי להם יש הרבה יותר ניסיון).

tintong

New member

אני בא פתוח בלי תנאים, פשוט רוצה לנסות למצוא את הקסדה האולטימטיבית המומלצת בהקצבה שכיוונתי אליה.

xfwind

New member
שקט/לא שקט מאוד תלוי במבנה הרוכב והכלי עליו הוא רוכב

כשעברתי מאופנוע לקטנוע - השתנו מערבולות הרוח ואיתם גם הרעש.
השואי X9 שישבה לי על הפדחת בשנים האחרונות לא היתה שקטה כלל וכלל.

קניתי לפני חודש LS נפתחת ובסה"כ אני מרוצה. (מאוד פרקטי עניין המשקף הפנימי).
כמו שאמרו לך - תמדוד ותבדוק.

דעתי

כפי שנאמר - עדיף קסדה מלאה.
LS2, אם לשפוט מהדגם שיש לי - מחיר זול, ואיכות בהתאם. לא ממליץ. לחילופין - אפשר לקנות כקסדה ראשונה, כדי להתנסות ולהבין, ואחרכך לדעת לבחור מה מתאים לך. וככה תישאר לך ביד קסדה נוספת למורכב.
מעיל - מציע לקנות מעיל קיץ בלבד (לא דו-עונתי). ובחורף ללבוש מתחתיו מעיל דק וחם כלשהו. יש לי לרט, ואני מרוצה.
ביטוח - מציע לוותר על מקיף. לאורך השנים, אתה תשלם על המקיף יותר מנזק הגניבה. שים לב שבביטוח יש גם השתתפות עצמית, ולא בהכרח הביטוח יסכים לשלם (נניח, במקרה שהם יטענו שיש ספק אם באמת קשרת לעמוד...).
לגבי ביטוח חובה - מציע לשקול ללכת על האופציה של הביטוח הזול (עם ההשתתפות העצמית של 25,000 ש"ח), ובנוסף לעשות ביטוח תאונות אישיות בסיסי.

xfwind

New member
מתנגד להמלצה על ביטוח תאונות אישיות אין שום קשר.

פרארי1

New member
גם לדעתי השתתפות עצמית פחות מומלצת לרוכב מתחיל

אישית אני מבטח עם השתתפות, אבל לא ממליץ על זה לרוכבים מתחילים, או בכלל.
כל אחד צריך להבין לעומק את הנושא ולעשות את השיקולים שלו, זה תחום שבו לא הייתי מסתמך על המלצות של אנשים זרים.

anigodin

New member
כלבוטקס

כפי שנאמר קודם, כלבוטקס זה מקום מצוין להתחיל בו ברכישת הציוד.
קסדה - מבחינתי, מלאה בלבד. הסנטר דורש הגנה לא פחות משאר חלקי הראש. ראיתי פעם תמונה של רוכב שנפגע אחרי שרכב עם קסדת 3/4. די מחריד.
קסדה חייבים למדוד לפני שקונים. אסור שתלחץ מדי ואסור שתהיה גדולה מדי. בכלבוטקס יתאימו לך קסדה כמו שצריך.
LS2 זה מותג זול יחסית. הייתה לי קסדה שלהם בתחילת דרכי הדו-גלגלית. החלה להתפורר אחרי שנה וחצי. מצד שני מאז עברו כמה שנים והבנתי שיש שיפור מסוים באיכות. לדעתי וזו דעתי בלבד, אחרי 3 קסדות בדרגות מחיר שונות, בקסדה טובה ונוחה כדאי להשקיע עד 1000 שקלים. כיום אני עם קסדה שעלתה פי 2 מזה אבל זה כי פינקתי את עצמי ליומולדת 40
וגם כי החלטתי להשתדרג מבחינת איכות.
מעיל - אני אישית רוכב עם מעיל קיץ בקיץ ומעיל חורף בחורף. יש אסכולה שאומרת שמעיל קיץ לבד מספיק ואפשר בחורף ללבוש תחתיו משהו חם ומעליו מעיל רוח/גשם כדי לא להרטב.
חשוב לזכור שכדי שמעיל יהיה יעיל הוא חייב להיות צמוד לגוף כך שהמגינים שבו ישבו במקום הנכון (כתפיים, ידיים וגב אם יש). אם הוא רפוי מדי המגינים לא במקום ואז ברגע האמת אתה עלול להיפגע במקום בו היית אמור להיות מוגן.
מעיל חורפי מטבעו יהיה רפוי יותר כי נלקח בחשבון שתלבש תחתיו בגדי חורף עבים או יותר משכבה אחת.
מעיל קיץ לא אמור להיות מסורבל. מדובר למעשה במעיל מרושת שיש בו מגינים ואיזורים עמידים בשפשוף (במקרה שחלילה תחליק ותגלוש על הכביש).
עוד משהו חשוב - כפפות רכיבה ממוגנות. אתה לא רוצה לפגוש אספלט עם ידיים חשופות. גם פה, תזדקק כנראה לזוג קיצי וזוג חורפי.
מגיני ברכיים גם רצוי. יש לי ואני מודה שאני ממעט להשתמש בהם מטעמי עצלנות.
לגבי מיגון לכלי - הכלי הנוכחי שלי עלה כמעט 20K שקלים. בשנה הראשונה ביטחתי במקיף ואני קושר בכל מקום עם שרשרת 14 מ"מ ובלילה מוסיף גם מנעול דיסק. אצלי יש גם אזעקה (שקטה בהתאם לחוק). בשנה השניה ויתרתי על המקיף וביטחתי בצד ג' בלבד.
לגבי החובה, לדעתי בשנה הראשונה בטח ביטוח מלא למרות העלות היקרה. אם אתה רוכב מתחיל וחסר נסיון, הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונה גבוה יותר, לצערנו (לאו דווקא כזו שמעורב בה עוד רכב. גם תאונה עצמית יכולה לכאוב מאוד).
חשוב להבין משהו לגבי ההנחה בביטוח החובה - הקיצוץ בפיצוי הוא רק בתשלום עבור סבל וכאב ו-7 ימי עבודה ראשונים. אם אתה יודע שלא תתבע על כל החלקה ו/או יש לך תשלום מלא על ימי מחלה מהיום הראשון (קיים במקומות עבודה מסוימים), קח את הביטוח המוזל. אבל שוב, לדעתי, רק מהשנה השניה.

רק רכיבות טובות!

tintong

New member
20K

קצת יותר, זה המחיר שכנראה אשלם על קטנוע חדש.
לפי מיטב הבנתי, יכול להיות שאני טועה. ברור לי שכל אחד ודעתו,
ההצטיידות ברמת ההיגיון צריכה להיות ביחס לקטנוע/אופנוע עליו אני מתכוון לרכב.
כלומר (אני אישית) לא רואה לנכון להשקיע סכום גדול, מעל 1000שח לקסדה כאשר אני הולך לרכב על 125 ברחבי העיר, וכן על מעיל, טווח מחירים של עד 700שח יספק אותי.
לגבי שרשרת 14ממ, נשמע/נראה מבטיח.(קצת אירוני שבשרשרת אני מוכן להשקיע את הטובה ביותר)ממונו של האדם...
לגבי הביטוח, סוכני הביטוח ממש דוחפים/ממליצים לעשות ביטוח מוזל. ברור לי כרוכב מתחיל הסיכון גבוה.
תודה!
&nbsp

ch561

New member
ביטוח מוזל של מה?

ביטוח חובה?
אם כן מה זה עניין הסוכן איזה ביטוח אתה עושה? גם ככה הביטוח הוא דרך הפול.

tintong

New member
אין לי מושג..

לשאלתי מה מומלץ לעשות, "כמעט כולם עושים את המוזל" זה הציטוט.
וזאת המלצתו.
מה עניינו, אין לי מושג. יכול להיות נפלתי על סוכן שכזה. ואם אחר היה עונה אולי התשובה היתה אחרת.
מקיף- (לשאלתי)בכלל לא עושים בחברת הביטוח הזאת.

anigodin

New member
קסדה לא נמדדת (רק) במחיר

קסדה נמדדת בעמידה בתקנים (ועד כמה שידוע לי לא מוכרים קסדות לא תקניות בארץ) ובנוחות. נוחות היא פונקציה של מחיר.
קסדה ב-300 ש"ח תיאורטית תגן עליך בדיוק כמו קסדה של 2000 ש"ח אם שתיהן עומדות באותו תקן. ההבדל ביניהן יהיה באיכות החומרים, עמידותם לאורך זמן והנוחות שלך כשאתה חובש כל אחת מהן.
יש מי שיגלה שקסדה של 300 ש"ח נוחה לו ולא מסוגל לחבוש קסדה של 2000 ש"ח אבל מנסיוני הדל, עם העליה במחיר יש גם עליה באיכות החומרים, איכות הבניה, עמידות לאורך זמן וגם נוחות.
קסדה לא נוחה יכולה להיות מסוכנת כי תתעסק כל הזמן באי הנוחות שלך ודעתך תהיה מוסחת מהכביש.
לכן אמרתי שעד 1000 ש"ח זה בהחלט סכום סביר ויותר לקסדה טובה ראשונה. יכול להיות שעם הזמן והשנים תרצה משהו יותר טוב ותהיה גם מוכן להשקיע עוד.
אני לא קונה ציוד רק לפי רמת ההגיון. אני קונה ציוד לפי יכולתי הכלכלית והמוכנות שלי להשקיע בציוד יותר איכותי, בייחוד כשמדובר בציוד בטיחות.

אני לא חושב שזה אירוני שאתה מוכן להשקיע בשרשרת. אתה משקיע אלפי שקלים בכלי רכב והגיוני שתרצה להגן עליו כדי לחסוך לעצמך את הצורך להוציא עוד כמה אלפים במידה וייגנב (חס וחלילה, מלח-מים-מלח-מים). הסיבה שביטחתי במקיף בשנה הראשונה היא בגלל שבשנה הזו למרות ירידת הערך הראשונית על כלי חדש, הוא עדיין שווה לא מעט כסף. כסף שאני לא יכול לשלוף כך סתם מהכיס (הכלי הנוכחי נקנה עם סכום כסף שקיבלתי בירושה...).
סוכני הביטוח לוחצים עליך לקחת ביטוח מוזל כדי לדחוף לך ביטוח תאונות אישיות. מביטוח החובה הם לא רואים רווח כי זה ביטוח של המדינה. ביטוח תאונות הוא רווח נקי שלהם.

למעלה