מעבר מקוטנע לאופנע

mani1986

New member
מעבר מקוטנע לאופנע

שלום לכולם.
אני נוהג על גוי מקס כבר7 שנים (75K)
הקוטנע הולך למות ואני מתלבט למה לעבור ...
הנסיעה היומית שלי היא 60 קמ שהרוב בינעירוני
אני רוצה לעבור לכלי חזק ומפנק (נמאס לי לזחול)
אתמול עשיתי נסיעת מבחן על cb500x אחרי שבחיים לא רכבתי על אופנע. היה מעניין ונסיעה קשה אבל האמת שציפתי שהכלי יהיה חזק יותר (אולי פנטזיית ילדות כזאת) וגם הרוחות היו ממש חזקות והפריעו לנסיעה. בכל מקרה השאלה האם זה הכלי המתאים לצרכים שלי האם הוא מתאים בתור אופנע ראשון או שאולי בכלל עדיף לקנות קוטנע 400 ולנסוע בשקט? תודה מראש לעוזרים ולעוזרת

לא כלכך מהר

אני רוכב על ג'וירייד, וכבר שנים שאני מפנטז על אופנוע "אמיתי". ולמען האמת, מי לא מפנטז ככה?
אז קיבלתי לכמה ימים את האופנוע הכי אמיתי שיכול להיות - דוקאטי מונסטר. נתתי לו בראש, הוא נתן לי בראש. ובמשך כמה שעות הייתי בעננים.
&nbsp
ואז נחתתי.
&nbsp
נחמד מאוד, אבל זה לא הרכב שהייתי רוצה לחיות איתו ביום-יום. אין אפשרות לקחת דברים. ישיבה לא נוחה. צריך לתפעל הילוכים, והכל סופר יקר.
לחלק מהדברים יש פתרונות חלקיים. אבל לפחות מבחינתי, הכיף בטיסה המהירה (ואני לא מכחיש), לא שווה את המחיר הכבד.
&nbsp
בקיצור - חשוב על היום-יום. לא רק על הרגעים הראשונים.

xfwind

New member
כיוון מצויין. תגדיר תקציב וחפש אופנוע נוח. יש כמה כאלה.

אם פי 3

New member
מפנק זה כנראה קטנוע/גדלנוע

בקטנוע יש לך יותר מקום אחסון.
הוא אוטומטי (לרוב).
הישיבה יותר "כורסתית".
אפילו הג׳וימקסים של היום הם משופרים לעומת ג׳וימקס מלפני 7 שנים (שני דגמים קדימה, אם לא מחשבים את הספורט, שבא עם ABS).
&nbsp
מעבר לכלי בנפח 300-400 סמ"ק ישפר את המהירות שלך (אני מנחשת מהתיאור שהרשיון שלך מגביל אותך מלעלוץ לנפחים עוד יותר גדולים) - יחד עם גידול בביטוח...
&nbsp
מצד שני, אם אתה רוצה דווקא אופנוע, סדרת הסי בי 500 היא מעולה, מתאימה בהחלט כאופנוע ראשון אחרי קטנועים.
&nbsp
קח בחשבון שהשינוי הזה לוקח זמן. בהתחלה תקלל את הרגע שהחלטת לעשות את השטות הזאת, אבל אחר כך מתרגלים. בהתחלה - צריך לקחת מרווחי בטחון גדולים יותר, כאילו שאתה רוכב מתחיל... עד שתלמד לבלום נכון ויעיל, לזנק גם בעליה וכו׳.
&nbsp

mani1986

New member
תגובה

א. השינוי במחיר הביטוח לא מפחיד אותי.
ב. אכן אני מוגבל ברישיון אבל אם ימלצו על אופנע יותר חזק אני ישנה את הרישיון בשבילו

מבחינת עליות אחזקה האופנע יותר יקר?

למעלה