חדשה ולהוטה

Florchik

New member
חדשה ולהוטה

חדשה בסצנה. אני מתכננת לקנות קטנוע בקרוב. אשמח לעצות (מה לברר לפני, על מה לשים דגש וכו'). מחפשת 250 סמ"ק, יד שנייה, עד 10,000 ש"ח (רצוי פחות), במצב טוב כמובן.

תומר8450

New member
עזרי לנו לעזור לך

יעזור אם תתני קצת פרטים - מה אופי הנסיעה המתוכנן? אמרת שאת חדשה בסצנה, למה החלטת ללכת דווקא על 250 סמ"ק? האם את מאותגרת אנכית (גובה)?
לגבי התקציב - הוא כולל גם קנייה של ציוד מיגון (ההכרחיים הם קסדה מלאה, מעיל וכפפות)?

Florchik

New member
חחח משעשע

אופי הנסיעה המתוכנן: בית - עבודה ובחזרה, בית - מכללה ובחזרה. אני עוד לא יודעת איפה אגור אבל נצא מנקודת הנחה שנגיד זה יהיה מרחק של ראשל"צ - ת"א. בנוסף, נסיעות מזדמנות מת"א לירושלים.
החלטתי 250 בגלל המרחקים.
לא אתפלא אם אני נחשבת מאותגרת אנכית - 1.60 ס"מ.
לגבי התקציב - כולל ציוד מיגון, אלא אם באמת אין ברירה ואין קטנועים במחיר הזה.

תומר8450

New member
ועכשיו מגיע השלב שבו

את עושה סיבוב בסוכנויות ולוקחת כמה נסיעות מבחן. ככה תדעי מה יותר מתאים לך מבחינת גובה ונוחות, למרות שקטנוע שירגיש לך בהתחלה קצת גבוה מדי יכול להיות בסדר אחרי קצת תרגול. בטוח שיש פה אנשים שיכולים להעיד עם יותר ניסיון בעניין.
עוד עניין לשים אליו לב הוא אם תרצי ארגז, זה יכול להיות כרוך בתוספת לתקציב, ונפח האחסון מתחת למושב משתנה מדגם לדגם.
את התקציב עדיף כמובן למתוח ולהקדיש כמה שיותר לקטנוע ואת המיגון בנפרד. יש כמה דגמים נפוצים בקטגוריית ה250 שיכולים להיות רלוונטיים: פיאג'ו אקסבו, סאן יאנג ג'וימקס, קימקו גראנד דינק ובטח יש עוד ששכחתי. קחי בחשבון שבכל מקרה כדאי מאוד לקחת את הכלי לבדיקה במוסך בלתי תלוי, מה שיעלה עוד קצת כסף. במיוחד כיוון שבתקציב הזה השנתונים יהיו מסביבות 2011-12.

אם פי 3

New member
את לא ממש נחשבת מאותגרת אנכית

מן הסתם, על הכלים הממש גבוהים יהיה לך קשה לרכוב, ובתור מתחילה, כדאי לבחור כלי יחסית נמוך, שתרגישי עליו יציבה - אבל עם 1.60 רוב הקטנועים ומבחר יפה של אופנועים פתוחים לפנייך.
(נותנת לי כמה ס"מ? אני בשלב התסכול בנושא... ממש חסרים לי 2-3-5 ס"מ...
)
&nbsp
הבנתי ממקום אחר שהחלטת על הגו'ימקס. יופי של כלי, נמוך ונוח. בהצלחה.
הקפידי על מיגון, ומומלץ להצטרף לאימונים של ראסטי
ובעוד זמן קצר - לעשות קורס רכיבה מתקדמת, שילמד אותך לרכוב נכון - לא כמו בשיעורי נהיגה...
ותמיד כיף לי לראות עוד רוכבות

xfwind

New member
הדגש החשוב הוא שתאתרי כלי מיד ראשונה

ק"מ נמוך עם טיפולים מתועדים. רצוי כזה שעבר את תיקוני המחלות האופייניות לדגם.
כדאי גם שתבדקי מחירי טיפולים ועלויות כלליות כדי שלא תופתעי. מדובר בעסק יותר יקר מכפי שניתן לחשוב.
בסקצית ה-250 יש לך 4-5 דגמים. תחפרי קצת ברשת ותחפשי חו"ד.

SamiBT

New member
ממליץ לך לנסות דיאלים S3 250

יש לי כזה ואני מאד מרוצה.
החיסרון הגדול (שבשבילך הוא יתרון) של הקטנוע הזה זה שוק חלש יחסית ככה שנראה לי שבתקציב שלך תוכלי לקנות כזה 2013, תחפשי ביד2 ובסוכנויות
קטנוע מאד נוח ונראה לי שהוא גם מתאים למאותגרים אנכית

&nbsp

T0MERKE

New member
לא אצל כולם

הכל תלוי בעונה ובטיב השכנה
&nbsp
&nbsp

&nbsp
&nbsp

למעלה