פינלוק מישהו?

פינלוק מישהו?

בקסדה שלי (LS2) יש פיני "פינלוק" עבור מישקף פנימי.
למישהו יש נסיון עם הפטנט הזה? האם יש טעם להוציא את הסכום היפה שמבקשים עבור המישקפים הפנימיים? מה מומלץ?

anigodin

New member
יש לי על קסדת אראי.

לא יודע מה האיכות של המשקף הזה של LS2, זה של אראי עושה עבודה לא רעה.
ההרכבה פשוטה מאוד וצריך לנקות את המשקף טוב טוב לפני כן כדי שלא תהיה לחות או לכלוך בין המשקף הפנימי למשקף הקסדה.

מה שמעניין זה שהייתה לי בעבר קסדת LS2 שבעיית האדים בה לא הייתה נוראית.
אחריה הייתה לי קסדת AVG שהייתה מצוינת מהבחינה הזו. בלי משקף פנימי מעולם לא היו לי אדים.
ולפני שנתיים כמעט עברתי לאראי ופתאום הרגשתי שחזרתי לאחור.. קצת מבאס.

xfwind

New member
מה דעתך על LS2 ככלל?

נוחות? שקטות? תמורה לשווי?

אז ככה,

נוחיות זה עניין של צורת ראש. לי אישית היה קשה למצוא קסדה מספיק גדולה, ו-LS2 היתה כמעט היחידה שהתאימה.
&nbsp
איכות - בינונית מינוס. מכניקה מצקורמקת. חלקים שבירים, וריפוד רופף.
&nbsp
רעש - בעיני יש הרבה רעש. מספיק שאזדקק לאוזניות עם יכולת אטימת רעש. אבל אני חייב להודות שיש לי נסיון מאוד מוגבל עם קסדות, ואולי אני לא יודע למה צריך לצפות.
&nbsp
המחיר היה זול מאוד (נדמה לי שבסביבות 400). אבל בדיעבד, במחשבה שזה פריט לכמה שנים טובות, היה עדיף להשקיע יותר.

xfwind

New member
זו השאלה האם להחליף קסדת 400 ש"ח כל שנתיים או 800 ש"ח כל 4

וקסדת 1600 כל 8....

אם פי 3

New member
לא בדיוק עובד ככה

כי מוצרים זולים מדי הרבה פעמים לא יעשו טוב את העבודה גם בשנתיים הראשונות (לא מתייחסת ספציפית ל-ls2, למרות שלא התרשמתי מהן לטובה) והגנה על הראש היא דבר חשוב מכדי לזלזל בו. ומצד שני גם קסדה ב-2000 ₪ מתיישנת וזקוקה להחלפה אחרי 5 שנים (בהנחה שלא נפלה/מלאה את תפקידה בתאונה, אפילו קלה ונדרשת החלפהמוקדמת יותר).

xfwind

New member
אם קסדה נמצאת במסגרת תקן כלשהו ניתן להניח

ש"עושה את העבודה" - זו המסקנה הזהירה שאפשר להגיע אליה מכל דיוני הקסדות שהיו.
ואני כבר איזה 20 שנים על 4 שואי...
עכשיו נמאס לי ורוצה LS2 זולה. (שתהיה נוחה כמובן).

anigodin

New member
ה-LS2 שלי שרדה בערך שנתיים

ואחרי שנתיים, הריפוד התחיל להתקלף וגרוע מזה, החומר באיזור הלחיים פשוט התנתק מהקליפה החיצונית.
אמנם אפשר היה להדביק את זה אבל זה לא מעיד על איכות מי יודע מה.
חשוב לציין שהקסדה הזו נקנתה ב-2008 כשהתחלתי לרכוב ונזנחה אחרי שנתיים. ייתכן שמאז הם שיפרו את איכות הבניה והחומרים.
מה שכן, קסדת ה-AVG שרכשתי אחרי כן, מרגישה עדיין די טוב עד היום, אם כי עכשיו היא כבר בת 5 והגיע זמנה ללכת לפח (אני לא משתמש בה כרגע ביום יום, האראי היא הקסדה הראשית שלי).

xfwind

New member
תכיפות השימוש היא גם גורם.

כמות ואופי הנסועה (חובשים ומורידים, מכבסים)

anigodin

New member
אני לא משתמש כבד.

רוכב בעיקר לעבודה וחזרה, 20-25 דקות לכל כיוון כל השנה.
בשבתות בד"כ עם אוטו כך שלא רוכב בסופ"ש.
תוסיף לזה את העובדה שזה היה בשנתיים הראשונות שלי כרוכב אז רכבתי עוד פחות מהיום (היום אני בכלל לא חושב פעמיים אם לקחת את הקטנוע או לא, אז כן).
וכשכבר הגעתי לשלב שרציתי לכבס אותה, הציפוי על הריפוד היה מפורר כמעט לגמרי ואז גם התנתקו כריות הלחיים.
&nbsp

xfwind

New member

bener

New member
LS2 לא שקטה

זאת הקסדה הרועשת ביותר שהייתה לי.
בקסדה שלי אחרי 3 שנים של שימוש יום יומי הריפודים מתפוררים בחלק התחתון והגומיות יצאו ממקומם ונקרעו .... אבל הקסדה עדיין יושבת טוב על הראש ולוחצת על הלחיים כמו חדשה.
לדעתי הקסדה נותנת תמורה טובה למחיר אבל הקסדה הבאה שלי כנראה לא תהייה LS2.

uri ar

New member
פינלוק בחורף זה אחלה פטנט.

אבל אין לך מה להמין מאיביי עד אוקטובר-נובמבר.

herouth

New member
פינלוק זו המצאה גאונית

אבל עם הגבלת זמן: בגשם כבד ואויר ספוג מים, בסופו של דבר המשקף מתחיל להתמלא. המשקף מבוסס על שני טריקים - שכבת אויר מבודדת בינו לבין המשקף הרגיל (וצריך להקפיד שפס הסיליקון שמסביב יהיה צמוד הרמטית לכל האורך), והעובדה שהוא עשוי מחומר שסופח אדים ולכן הם לא מתגבשים עליו לכדי טיפות.
&nbsp
התכונה השניה היא בעצם מוגבלת בהתאם ללחות באויר, ובאיזשהו שלב גם הפינלוק מתחיל להתמלא מהצדדים.
&nbsp
אז ההשקעה שווה אם הנסיעות שלך בגשם לא ארוכות במיוחד (מצפון תל אביב לדרום תל אביב לא דרך איילון זו נסיעה ארוכה לצורך העניין).

למעלה