לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1778417,784 עוקבים אודות עסקים

פורום קטנועים

קַטְנוֹעַ: "אופנוע קל וקטן בעל מנוע ושני גלגלים קטנים, המיועד לרוכב אחד או לשניים" (הגדרה מילונית). קטנוע: "יעיל בעיר, כלי שיכול לתת המון פאן או להוות פתרון תחבורתי מעולה. הקטנוע משמש לשליחויות, לנסיעות במגרש, לטיולי שבילים, לטיולי כביש. הקטנוען, אפעס, נע בין נערי התיכון ועד לזקני צפת, בין ה"מרביץ" לבין ה"מתנייע", בין ה"מבין/מכונאי בפוטנציה" ל"רוכב", בין ה... ל... קהילת הקטנועים בתפוז מזמינה אתכם להצטרף, להיות יעיל, מהיר וזהיר, לגלות את עולם הקטנועים, ליצור קשרים ובעיקר... להנות. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קטנועים

קַטְנוֹעַ: "אופנוע קל וקטן בעל מנוע ושני גלגלים קטנים, המיועד לרוכב אחד או לשניים" (הגדרה מילונית). קטנוע: "יעיל בעיר, כלי שיכול לתת המון פאן או להוות פתרון תחבורתי מעולה. הקטנוע משמש לשליחויות, לנסיעות במגרש, לטיולי שבילים, לטיולי כביש. הקטנוען, אפעס, נע בין נערי התיכון ועד לזקני צפת, בין ה"מרביץ" לבין ה"מתנייע", בין ה"מבין/מכונאי בפוטנציה" ל"רוכב", בין ה... ל... קהילת הקטנועים בתפוז מזמינה אתכם להצטרף, להיות יעיל, מהיר וזהיר, לגלות את עולם הקטנועים, ליצור קשרים ובעיקר... להנות. 
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'שאלה לבעלי הקטנועים מבעל מכונית'
שאלה לבעלי הקטנועים מבעל מכונית
04/07/2008 | 17:04
63
3
בלי להכליל, אבל זאת תופעה שקיימת בצורה רחבה למדי, למה נדמה לכם שברגע שאתם עולים על הדו גלגלי שלכם בעיר, אין לכם חובת ציות לחוקי תנועה בסיסיים?
היום בנס רוכב קטנוע מטומטם ניצל מתאונה בשעה שהוא עקף אותי תוך כדי סיבוב שלי בכיכר חד נתיבית צרה. והאדיוט לא מבין מה הוא עשה לא נכון

מה נסגר איתכם ...
נכון אני די בטוח שאני אקבל תגובות כמו, ואתם בעלי המכוניות לא שמים עלינו זין... אני מתאר לעצמי שיש גם נהגים כאלו, ולא מעט, אבל אני בתור נהג לא יכול לצפות לקטנוע שיגיח מכל מיני מקומות הזויים כמו באמצע כיכר... ראבאק לא חבל על החיים שלכם????בשביל עוד דקה??
קטנועים >>
לצפיה ב-'שאלה לבעל המכונית מבעל קטנוע (ומכונית):'
שאלה לבעל המכונית מבעל קטנוע (ומכונית):
04/07/2008 | 17:28
3
תגיד,למה אתה עושה הכללות?
רוכב שרוכב כמו אדיוט בדרך כלל יקלוט את היותו אדיוט די מהר ובצורה משכנעת על ידי צוות של רופאים ואחיות.
תן לדארווין ולזמן לעשות את שלו.
לגבי המקרה הספציפי - כיכר (כמו צומת) היא מהמקומות השכיחים לתאונות דרכים.כשאתה מגיע לאחת כזאת התייחס אליה בכל הרצינות והערנות והסיכוי שלך להיות מופתע יקטן.
קטנועים >>
לצפיה ב-'שאלה לבעל המכונית מבעל קטנוע (ומכונית)2:'
שאלה לבעל המכונית מבעל קטנוע (ומכונית)2:
04/07/2008 | 17:59
7
2
כשאני נוהג ברכב אני תמיד מחפש את הדו"ג ונזהר יותר כשיש אחד לידי מחשש שיעשה משהו שיפתיע אותי,
כך גם אתה אמור להתנהג כשאתה נוהג - להיות עירני ולהיות מוכן לכל שטות שכלי רכב הסובבים אותך עלולים לעשות.

במקרה הזה אם היית רואה אותו והיית מוכן לתרחיש של שטות מצידו גם היית מגיב כראוי
וגם היית חוסך את אלמנט ההפתעה של העקיפה המסוכנת מצידו.

נהגים מופרעים יש גם על 2 וגם על 4, לפעמים נהיגה נכונה מצידך זה לא מספיק,
כי אנחנו לא לבד על הכביש ויש עוד כלי רכב סביבנו שיכולים לגרור אותנו לדבר שנקרא "תאונה".
קטנועים >>
לצפיה ב-'תסלחו לי שתיכם אבל הגישה שלכם מעוותת'
תסלחו לי שתיכם אבל הגישה שלכם מעוותת
04/07/2008 | 19:00
6
.
אתם  בעצם מצדיקים התנהגות שכזאת.! אנשים יצרו חוקי תנועה כדי שיהיה סדר, אני מגידר עצמי נהג שומר חוק כמה שניתן. שאני נוהג אני יכול לצפות לשגיאות נפוצות אבל אף בנאדם לא קורה מחשבות ויכול לזהות איזה פסיכי מה עובר לו בראש
לי לא נראה טריוואלי לחפש רוכב אופנוע שמנסה לעקוף אותי תוך כדי סיבוב בכיכר..זה לא מסוג הדברים שבני אדם לפעמים עושים, מתוך טעות, ולכן צריך לקחת זאת בחשבון....
הבעיה היא שהרבה רוכבי קטנועים חושבים שהחוקים הם רק המלצה בלבד.. אני בתור נהג אוטו יכול לקחת בחשבון הרבה מצבים , אבל לא כאלה שהחוקים נרמסים ברגל גסה..... למה נראה לכם שאני קורא מחשבות???
קטנועים >>
לצפיה ב-'אני אפילו לא אנסה...'
אני אפילו לא אנסה...
04/07/2008 | 19:07
לצפיה ב-'מעוותת היא לא,עוד שניה אני מקווה גם שתבין למה'
מעוותת היא לא,עוד שניה אני מקווה גם שתבין למה
04/07/2008 | 19:09
2
1
לא אני, לא בועז ולא כל רוכב דו"ג נורמלי יצדיק התנהגות שתיארת, צר לי שכך הבנת מתשובותנו.

מה שבועז ואני ניסינו לומר זה:

תהיה עירני - יש נהגים שמשתוללים, גם על 2 וגם על 4!
אל תכליל כי יש נהגים גרועים בשני הצדדים.
תמיד תהיה עירני למתרחש סביבך כי לא כולם נוסעים כחוק.
תן לדארווין לעשות את שלו.
כיכר היא מקום מסוכן שמתרחשות בו הרבה תאונות, תהיה עירני במיוחד כשאתה נכנס\יוצא\נמצא בכיכר.

שכחתי משהו?
קטנועים >>
לצפיה ב-'אהוד לא בועז'
אהוד לא בועז
04/07/2008 | 19:10
1
לצפיה ב-'צודק'
צודק
04/07/2008 | 19:11
לצפיה ב-'לא נראה לי שהבנת אותם לעומק...'
לא נראה לי שהבנת אותם לעומק...
04/07/2008 | 19:09
אי אפשר להצדיק התנהגות כזאת...
לרוב לרוכבים שרוכבים ככה אין כלום בתוך הקסדה ככה שגם אם יקרה משהו לא יהיה הרבה מה שינזק...
אולי קצת פלסטיקה.

אבל בלי שום קשר תמיד צריך להיות זהירים בכביש רגיל
ופי כמה וכמה יותר זהירים וערניים בכיכר או בצמתים שם הסיכוי להפגש עם איזה רוכב או רכב גבוהים יותר.

שים לב כמה תאונות קרו בצומת, שאיזה רכב עבר באדום או סתם נסע ולא שם לב לכביש?

גם אם זאת תהיה אשמתו ולמרות כל האמור, עדיין אם תפגע ברוכב ויקרה לו משהו, או חס וחלילה ימות
אתה עדיין תמשיך להסתובב עם רגשות אשמה עוד הרבה שנים...

כדאי להזהר ולהיות ערניים פי כמה וכמה בצמתים ובכיכרות.

ROSSI
קטנועים >>
לצפיה ב-'או שתיכן, או שניכם'
או שתיכן, או שניכם
04/07/2008 | 19:13

ובמקרה הנ"ל צריך להיות שניכם לדעתי..

איפה ראית שמישהו הצדיק את ההתנהגות? או שזה פשוט פוגע בתאוריה שלך שכל רוכבי הקטנועים מופרעים?

בהחלט יש הרבה רוכבי קטנועים שעושים שטויות, מציעים לך להזהר לא בגלל שזכותינו להתפרע, ממש לא. פשוט כדי להמנע מתאונה. איך אומרים - "בכביש אל תהיה צודק, תהיה חכם.."

אני יכול לתת לך הרבה דוגמאות של נהגים שמדברים בפלאפון, או מתעסקים באלף ואחד דברים אחרים חוץ מלנהוג.. אבל לא כולם כאלה, ולשפוט אותם לא ממש יעזור לי כרוכב קטנוע, להמנע מלהפגש איתם (חזיתית) יעזור לי הרבה יותר. אותו דבר לגביך..

שבת שלום,
איתי

קטנועים >>
לצפיה ב-'מדוע נהגי הפחיות רוצים להרוג אותי?'
מדוע נהגי הפחיות רוצים להרוג אותי?
04/07/2008 | 19:27
בלי להכליל, אבל זאת תופעה שקיימת בצורה רחבה למדי, למה נדמה לכם שברגע שאתם עולים על
הפחית שלכם, בתוך העיר או מחוצה לה,  אין לכם חובת ציות לחוקי תנועה בסיסיים?
מדי יום אתם חותכים אותי מבלי להסתכל במראות,
או שאתם נצמדים לי לתחת...
או שאתם מדברים בסלולארי,
או שאתם מתגלחים באמצע הנסיעה,
או שאתן (הנשים) מתאפרות...
קטנועים >>
לצפיה ב-'מה קרה לשרשור "צריך להרוג את כולם"?'
מה קרה לשרשור "צריך להרוג את כולם"?
04/07/2008 | 19:32
16
3
אתה יודע מה?
אני מעדיף נהגים שלא שמים עלינו ז'
או בכלל כאלה שבשבילם אני אויר,
מאשר עצבאנים כמוך שבגלל שאתה לא משתמש במראות
ולא עירני לסובב אותך בכביש, אתה מופתע כשקטנוע עוקף אותך פתאום,
ומפתח בעקבות כך רגשות טינה כאלה שגורמים לך לאחל פומבית מוות לקבוצה שלמה של אנשים.
לא פלא שהשרשור שפתחת ב'מכוניות' לא זכה לתמיכת עמיתיך על ארבע ונמחק במלואו.
או שמא אתה ביקשת זאת מחשש לתביעה על איומים ברצח,
או בדיקת שפיות ומסוכנות לציבור הנהגים ובכלל?

אם לנסות ולהגיב לעניין, ואני לא ממש בטוח שיש טעם בכך,
אז ציות לחוקי התנועה הבסיסיים חל על כל המשתמשים בכביש,
ולא מקובלות עלי הכללות כמו שכתבת למעלה "למה נדמה לכם שברגע שאתם" וכו'.
לצער כולנו עבירות תנועה הוא עניין של יום ביומו מצד כמעט כל הנהגים והרוכבים,
וזה עניין למשטרה לאכוף, ולתרבות הנהיגה שלא ממש קיימת בכבישינו.
מה שבטוח הוא שרוכבי הדו"ג משלמים בגופם ורכושם מחיר גבוה בהרבה
מאשר נהגי פחיות כאשר מתממשת לתאונה עבירת תנועה של אחד מהצדדים.

אני מבין שאתה מלין על הנוהג של הקטנועים (בעיקר) והאופנועים (אלה שמסוגלים לכך...)
להשתחל בין המכוניות בפקק או בעומס, לחתור לראש הטור ברמזור, לעקוף באותו נתיב וכו'.
אני צודק? זה מה שמפריע לך??
כי אם כן, אתה שולל כמעט לחלוטין את מהות קיומם של הדו"ג
ולמעשה מנקודת מוצא כזו אין לנו על מה לדון בכלל.
רק אקווה לא לפגוש אותך עך הכביש, כדי שלא תביא לי איזה 'קטנה'
שתזרוק אותי לשוליים או תחת גלגלי רכב אחר.

אגב קטן:
חוץ מהקטנוע יש לי רכב מסחרי גדול.
אני רואה הבדל עצום בהתייחסות של שאר הנהגים אלי בכביש.
כאשר אני עם ה-ואן, אותה מאזדה שיוצאת מכביש צדדי מחכה כמה שניות שאעבור,
כשאני על הקטנוע היא לא סופרת אותי בכלל. כנ"ל עם מעברי נתיב והשתלבויות.
התאונה שהיתה לי לפני כשנה קרתה בגלל נהג שיצא מחניה...
"ראיתי אותך" הוא אמר לי כשהייתי זרוק על הכביש, "חשבתי שתספיק לעבור..."
אני בטוח ב-100% שאם הייתי עם ה-ואן, הוא לא היה מעיז לחשוב על לצאת לכביש.
I REST MY CASE
קטנועים >>
לצפיה ב-'לו ידעתי שזה פותח השרשול כלל לא הייתי מגיב.'
לו ידעתי שזה פותח השרשול כלל לא הייתי מגיב.
04/07/2008 | 21:05
2
לו הוא ידע שדרורזי,מנהל פורום מכוניות, הוא קטנוען מושבע אולי גם הוא לא היה כותב שם שטויות מיותרות...
קטנועים >>
לצפיה ב-'בועז בר כנס'
בועז בר כנס
<< ההודעה הנוכחית
04/07/2008 | 21:29
14
9
אני לא יודע אם יש לך בעיות בהבנת הנקרא, אבל לי, בטוח אין בעיות אגו,, ממש לא אכפת לי לתת לרכב או לקטנוע  לעקוף אותי כחוק, או סתם לעבור נתיב.. אני בחיים לא אעשה דווקא ואשחק איתו ככה שלא יצליח להשתלב חזרה.. ענייני כבוד נגמרים בכביש.
אבל כן יש לי בעיה עם אנשים שחוקי התנועה זה בזין שלהם. כמו אותו רוכב קטנוע שהחליט שלעקוף בכיכר 5 סנטימטר מהאוטו שלי זה לגיטימי
אין לי מושג איך לא פגעתי בו.. פתאום אני קולט איזה מטורף כמעט מוריד לי את המראה ... לא ידעתי לשיטתך עקיפות פסיכיות כאלה הן בסדר.... .לא אכפת לי שקטנוע עוקף אותי ברמזור, מבחינתי זה דווקא טוב, הם מורידים את העומס מהכבישים וגם את הזיהום אוויר.. אבל שיסעו כחוק. חוקי התנועה לא מבדילים בין קטנוע לרכב.. אבל במציאות זה יש הבדל.. לעצרי
קטנועים >>
לצפיה ב-'וחבל שבמקום לגנות התנהגות פראית שכזאת'
וחבל שבמקום לגנות התנהגות פראית שכזאת
04/07/2008 | 21:34
4
1
אתה עוד מצדיק אותה.
ןתאמין לי שאני תמיד מסתכל במראות ואם אני קולט רוכב דו גלגלי אני לא אקפח את זכויות הדרך שלו
אבל לא בכל מצב ורגע נתון אתה יכול לאתר אותם.. ועל זה אני מלין.. יש מצבים כמו בכיכר, שבתור בנאדם רציונלי אתה לא מחפש את הרוכב הקטנוע שיעקוף אותך ב70 קמש. מה לעשות מבחינתי זה משהו לא נורמלי. על גבול השהידיות... ומעצבן אותי שרוכבי קטנוע רבים לא קולטים, שגם אם אתה נהג מתחשב ,אתה לא יכול לקרוא מחשבות ולא בכל מצב אתה יכול לחפש אותם.
קטנועים >>
לצפיה ב-'התנהגות רשלנית ופושעת של רוכב דו גלגל'
התנהגות רשלנית ופושעת של רוכב דו גלגל
04/07/2008 | 22:26
2
1
ראויה לכל גינוי אין על כך עוררין,אתה צודק !ולא חסרות כאלו שעה שעה במרכזי הערים,ידידי תרגיש בנוח עם זה כי אתה צודק.
קטנועים >>
לצפיה ב-'ה"ידיד" איחל לך מוות ביסורים לפני מספר שעות.'
ה"ידיד" איחל לך מוות ביסורים לפני מספר שעות.
05/07/2008 | 00:38
1
2
והוא אפילו לא מכיר אותך...
קטנועים >>
לצפיה ב-'לא ראיתי'
לא ראיתי
05/07/2008 | 00:50
2
לצפיה ב-'שהידיות'
שהידיות
05/07/2008 | 00:24
1
אותו רוכב דו גלגל בדרך כלל רוכב קטנוע שטס ב80 קמש ברחוב הומה לא תמיד מבין או מאמין שהנה זקנה לא ערנית עומדת לחצות...הרי אין לו סיכוי לעצור בטח לא עם ארגז עמוס,ואין לו סיכוי להתחמק ממשאית קוקה קולה שחסמה צומת ללא מתן זכות קדימה.

שהיד יודע מה עומד לקרות עוד דקה דקותיים(הוא יפגוש בתולות חמות)רוכב הקטנוע לא מודע תמיד למה שממתין לו,(איזה ברזל חד בפינה של משאית הקוקה קולה)

רוכב אינו שהיד !הוא חסר נסיון.
קטנועים >>
לצפיה ב-'זה לא מה שכתבת בשרשור שנמחק,'
זה לא מה שכתבת בשרשור שנמחק,
05/07/2008 | 00:10
8
1
ואם על המקלדת בבית יצא ממך השד שמנהלי 207 השכילו למחוק,
מה יהיה ברגע האמת בכביש?
מה דעתך להעלות את אותה ההודעה כאן?

אני בטוח ויודע שרוכב דו"ג חווה יומיום סיטואציות מרגיזות/ מפחידות/ מסוכנות/ מביאות רצון לפוצץ...
מצד נהגים אחרים בכביש.
אפילו מוציאים על כך קיטור בפורומים לא פעם,
אבל מוות(!) מאחלים בד"כ רק ל...גנבים.  
גנבי רכוש, כן? לא כאלה שמנסים לגנוב חיים! וזה בערך מה שהצהרת בהודעתך שם.
אז אל תתייפיף לי עכשיו עם "לא אכפת לי שקטנוע עוקף אותי" וכו' .
באמת תודה רבה! כאילו שיש לך ברירה...
כנ"ל אל תכניס אותי לפוזה של מצדיק רוכבים עברייני תנועה. אני לא.

לגבי המקרה שהקפיץ והרתיח אותך כ"כ:
נערכו מחקרים על כך שבתאונות רכב-דו"ג חוזרת על עצמה הטענה
"הסתכלתי, אבל לא ראיתי את האופנוע" והמסקנה המתבקשת: "הוא טס כמו משוגע"
וההצדקה העצמית שבאה אח"כ: "הם כולם מתאבדים שיעים, טסים כמו מטורפים, עוקפים... " וכו' וכו'.
הפרופיל הצר של הדו"ג נטמע בסביבה ולא מסמן למוח של הנהג שיש כלי רכב מתקדם לעברו.
זו עובדה בדוקה וניתן לחפש קישורים לכך.
כמעט כל רוכב עם מעט ניסיון יודע שרוב הסיכויים שאתה כנהג לא רואה אותו.
הוא מתכנן את המסלול שלו ברמה כזו אחרת של סיכון (וכל רכיבה מסוכנת ברמה כזו או אחרת)
וחולף על ידך כשהוא יודע מה הוא עושה. הבעיה היא שאתה לא יודע מזה,
ולכן אתה מופתע.
אין לך מושג איך לא פגעת בו? אולי לו יש מושג?
אולי הרכיבה שלו מושכלת, אבל אתה לא רואה את זה?
יכול בהחלט להיות שהוא אידיוט שמסכן את עצמו סתם. עבריין תנועה בלי שכל. אולי?
אתה צריך רק להודות שהוא לא נוהג על מערבל בטון... אלא על טוסטוס!
הוא מסכן בעיקר את עצמו. אתה מולו מוגן. מפגיעתו ושטויותיו.
למה אתה מאחל לו למות?
מקסימום היית מאבד מראה...

אתה באמת בטוח שלא מעורב פה עניין של אגו, או משהו יותר עמוק??
קטנועים >>
לצפיה ב-'אני לא מאחל לאף אחד למות'
אני לא מאחל לאף אחד למות
05/07/2008 | 11:17
7
1
ההודעה ב207 נרשמה בעצבים. אם הייתי מאחל לאותו בחור למות ממש לא היה אכפת לי ממנו ולא הייתי מקדיש לזה דקת מחשבה ובא לעלות על כך דיון
הפריע לי ומפריע לי שרוכבי דו גלגלי רבים , מכל מיני סיבות חושבים שחוקי תנועה הם המלצה בלבד ושנהגי רכבים יכולים יכולים לתמרן את כלי רכבם המגושמים באותה קלות כמו רוכבי הדו גלגלי.. גם הנהג הכי זהיר והכי כשרוני. לא יכול בכל מצד, אף אם הוא הבחין בטנוע משתולל למנוע תאונה... למשל באותה כיכר, לא היה לי לאן לברוח. לאן לסטות , הדבר היחיד שעשיתי היה לבלום (ואם היה רכב מאחורי ......) וזאת בתקווה שהפסיכי הזה יצליח לחמוק כמה שיותר מהר..
אתה חוזר ואומר שאני לא צריך להלין על כך כי אין בזה מפגע עבורי ,שהרי הוא מסכן את עצמו.. וזה ממש לא נכון
א. הוא יכול לסכן אותי בתור הולך רגל למחרת
ב. הוא יכול לדחוף כלי רכב מהמסלול שלהם ולגרום להם לעשות תאונות רק משום שהם רצו לברוח ממנו
ג.. זאת השרשה של תרבות עבריינית. היום זה קטנוע ומחר זה סמיטריילר.. בכביש אין הבחנה בין זוטות לגדולות
נכון אני באמת לא מייחל לו מוות אבל הייתי שמח אם הייתה דרך ללמד את אותו בחור לקח.
אם בנאדם שגה זה ליגיטימי, כולנו בני אדם, כולנו טועים, היופי במין האנושי שהוא מסוגל ללמוד מטעוית שלו ולהתקדם..
אבל כשבנאדם לא מבין בטעותו וחוזר לסורו זה הכי גרוע שיש.. לא אכפת לי אם הוא עשה את העבירה הכי קלה שיש (לאו דווקא המקרה שקרה לי אתמול) כי בכביש אין דבר כזה עברות קלות.
חבל לי שאתה מנסה להיות פסיכולוג בשקל ורק לתקוף
אם אתה חושב שבשבילי הכל מסתכם במראה שבורה אתה טועה ובגדול.
אם הוא היה מגיע למצב שהוא שובר לי את המראה אז זה היה הנזק הקטן בסיפור הזה..
אפילו שהמצפון שלי היה נשאר שקט אני לא צריך להסתבוב עם טראומה שנגרמת מאירוע שכזה והכל בגלל מחבל על הכביש... וכן גם נזק כספי הוא נזק.. עם כל הכבוד.
אני לא נוהג במרכבה סימן 4 שאני חסין מכל מפגש עם רוכב קטנוע.. .
אתה אומר שלא צריך להיות מופתע מהתנהגויות כאלה ואני בתור נהג צריך לחפש אותם.
נכון יש מספר עבירות נפוצות שמעצם היותן כאלה קל לאתר אותם וקל להפנות תשומות לב אליהן אבל יש דברים שפשוט השכל לא תופס ולא ניתן לדעת אותם מראש..
להבדיל, זה בדיוק כמו הפיגוע בירושלים.. מי שיער שיבוא מחבל עם טרקטור וירוס מכוניות? יש דברים שהשכל האנושי לא יכול לצפות
אנשים חיים על פי סכמות שהם יצרו לעצמם ולא כל דבר הוא צפוי ומובן מאילו. אני מצטער אבל אני בתור נהג לא יכול לעצור את הרכב בכל פעם שיש ברדיוס של 50 מטר ממני רוכב דו"ג, רק משום שהוא עלול לנקוט משהו לא צפוי.
הפתרון לזה הוא אחר.. .. זה כמו שתגיד יש אנשים שהם רוצחים אז אל תלך ברחוב כי אתה לא יודע מי ירצח אותך... נראה לך זה הפתרון???
קטנועים >>
לצפיה ב-'ואני עדיין לא מבין אותך מר בועז'
ואני עדיין לא מבין אותך מר בועז
05/07/2008 | 11:21
6
אתה אומר אולי הרכיבה שלו מושכלת... תגיד לי מה אתה לא מבין בסיטואציה שנוצרה??
זה נראה לך לגיטימי לעקוף מימין בכביש חד נתיבי?? זה דבר מושכל לדעתך?? ועוד בתור כיכר ששם אתה מחפש את היציאה הבאה שלך,והרכב מחוקי הפיזיקה נוטה החוצה (צנטריפוגה כן......) זה המקום הכי גרוע עלי אדמות לבצע עקיפה ... שום דבר פה לא מושכל
הבנאדם רצה למות .. אבל אלוהים אהב אותו. אני לא מבין מה משוכל פה לדעתך
קטנועים >>
לצפיה ב-'ועוד הערת אגב אחרונה'
ועוד הערת אגב אחרונה
05/07/2008 | 11:33
5
כי אני לא אהיה על המחשב בשעות הקרובות .
הרפרוף פה בתגובות של אנשים, גם אם ספציפית את המקרה שקרה לי אתה מגנים, אני מקבל את הרושם שאתם שהפה והלב לא שווים
רוב המגיבים פה משום מה חושבים שבמפגש בין דו"ג גלגלי ורכב , הרכב תמיד אשם.. למה ? כי הוא גדול ומסוכן... אתם האנדרדוג,, ולכן נדמה לכם שמותר לכם לנהוג איך שבא לכם.. אם אתה לא מסכים איתי אז בבקשה תקרא תגובות של אנשים שענו לי....
כולם פה חזרו על המטרה , "נהגי כל רכב לא שמים עלינו, מקפחים את זכויות הדרך שלנו וכו" אבל וזה אבל גדול , חוץ מזכויות יש גם חובות.. תעסו כחוק והרבה מן המצבים הללו יעלמו כהרף עין!
הרבה הגיבו לי שכיכר זה מקום רגיש וצריך להיות עירני,, נכון צריך להיות עירני שלא מתפרץ לך הולך רגל , שאיזה כלי רכב או אופנוע לא נותן לך זכות קדימה,,וכו' אבל לחפש במראה מישהו שמנסה לעקוף אותך??? לא נראה לי...
קטנועים >>
לצפיה ב-'סמעק המקלדת הזאת'
סמעק המקלדת הזאת
05/07/2008 | 11:34
2

כי אני לא אהיה על המחשב בשעות הקרובות .
ברפרוף פה בתגובות של אנשים, גם אם ספציפית את המקרה שקרה לי אתם מגנים, אני מקבל את הרושם שהפה והלב לא שווים
רוב המגיבים פה משום מה חושבים שבמפגש בין דו"ג גלגלי ורכב , הרכב תמיד אשם.. למה ? כי הוא גדול ומסוכן... אתם האנדרדוג,, ולכן נדמה לכם שמותר לכם לנהוג איך שבא לכם.. אם אתה לא מסכים איתי אז בבקשה תקרא תגובות של אנשים שענו לי....
כולם פה חזרו על המטרה , "נהגי כל רכב לא שמים עלינו, מקפחים את זכויות הדרך שלנו וכו" אבל וזה אבל גדול , חוץ מזכויות יש גם חובות.. תעסו כחוק והרבה מן המצבים הללו יעלמו כהרף עין!
הרבה הגיבו לי שכיכר זה מקום רגיש וצריך להיות עירני,, נכון צריך להיות עירני שלא מתפרץ לך הולך רגל , שאיזה כלי רכב או אופנוע לא נותן לך זכות קדימה,,וכו' אבל לחפש במראה מישהו שמנסה לעקוף אותך??? לא נראה לי...
קטנועים >>
לצפיה ב-'נמנעתי מלהגיב עד עכשיו ... אבל '
נמנעתי מלהגיב עד עכשיו ... אבל
05/07/2008 | 12:12
1
אני אספר לך סיפור מאוד קצר שהתנסיתי בו לאחרונה...
רוב הגולשים כאן מכירים את הסיפור שלי על היום בו נסעתי לתומי ברח' הראה ברמת גן ולפתע ראיתי דלת צד ימין של יונדאי מולי במרחק של מטר ממני מה שהשאיר לי זמן להגיד שמע ישראל ולעוף למטומטמת על הדלת...

עכשיו בטח תגיד נסעת מהר ולא נזהרת כי זה מה שהחוקר במתנ"א אמר לי אבל לא כך היה כי אם אותה נהגת הייתה מצייתת לתמרור שהיה מולה היא לא היתה מציגה לי את דלת ימין שלה ולא הייתי מוצא את עצמי עם 2 פריצות דיסק וצוואר סדוק שאובחנו רק שבועיים לאחר התאונה.

ועכשיו לעניין שאני רוצה להבהיר וזה ההבדל הדק בין רכב לקטנוע\אופנוע כי אם הייתי עם רכב הייתי יוצא עם פגיעות יבשות אם בכלל.

נהגים ורוכבים מבחינתי הם אותו הדבר מבחינת החוק אבל על הכביש המצב הוא שונה כי כשרוכב נפגע בתאונה הוא האשם הבלעדי בעיני הסביבה ככה זה עובד למרות שהוא כמעט ולא נראה על הכביש וכמעט תמיד לא נחשב בשיקולי זכות קדימה.

בענין החובות שעליהן אתה מדבר אני אספר לך משהו... אני רוכב מגיל 16 בצורה הפחדנית והזהירה ביותר ללא דו"ח תנועה אחד ולא תאונות אף פעם ועל כך מכריי יעידו, ולמרות זאת מצאתי את עצמי נפגע בגלל שאני קטן לא נראה ולא נחשב ובגלל שנהגת אחת מטומטמת לא עניינו החובות שלה על הכביש.

ההצעה שלי אלייך כדי להבהיר את העניין היא פשוט לעלות כמורכב עם מישהו מחברי הפורום (כי אני לא ארכב בחצי שנה הקרובה)  ולבלות כשעה על דו גלגלי בכבישי ארצנו ...  חוויה זו תשנה את דעתך פלאים ותגרום לך להבין שלאף אחד מאיתנו הרוכבים אין רגשי נחיתות בכביש ולרובנו יש נסיון מר מהחוסר כבוד המופגן כלפינו יום יום בדרך.

אני מצרף משהו שדגתי לפני כמה דקות כדי להבהיר שמטומטמים לא חסר בכל מקום ...

שבת שלום ושבוע טוב...
קטנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קראתי בסבלנות כל מה שכתבו כאן'
קראתי בסבלנות כל מה שכתבו כאן
05/07/2008 | 12:43
1
מי שכותב אני רוצה כוח כוח ועוד כוח
זה עוד דפר שמשמם לו בחיים
מי שעוקף מימין זה בכלל שטוט ניק
אניממש מסכים שרוכבים משטוללים
חלר מהרוכבים מגזימימ מאוד בכביש
אני שומר על עצמי מצרות כאלה
קטנועים >>
לצפיה ב-'אז מה בעצם אתה רוצה'
אז מה בעצם אתה רוצה
05/07/2008 | 17:39
1
שבשם ועד רוכבי הקטנועים נכריז פומבית: "עווינו חטאנו פשענו",
וממחר לא יהיו יותר עבירות תנועה ותאונות דרכים?
מצטער. מספיק שנים אני חי כדי להבין שלא אשנה את העולם.

כאן, בחלקת המילים הקטנה הזו, אם היית טורח לקרוא ולהבין את הרוח השוררת כאן,
אנחנו כן מנסים להכניס את עצמנו (ולהנחיל לאחרים) לתרבות רכיבה מתקדמת, בטוחה ושרדנית יותר,
וחלק גדול מהמוטו כאן הוא כ-ן לציית לחוקי התנועה.

סיפורים כמו שלך, אימתניים הרבה יותר, אנחנו יכולים לספק בכמות שתמלא ספר כל שבוע.
עיקר התגובות אליך נסובו סביב הכותרת של ההודעה שנמחקה,
בה איחלת מוות לכולנו כציבור רוכבים.
אם זו היתה רמת העצבים שלך כשהגעת הביתה/ למחשב הקרוב,
אני לא רוצה לחשוב באיזה קריזה היית על הכביש, ומה זה היה גורם לך לעשות...
ולא! אין דין מילה כתובה כדין פליטת פה בעת ריתחה.

אבל אני אתייחס אל ההודעה הזו שלך כהתנצלות, ואקבל אותה

רק הערה אחרונה לגבי המשפט הזה שלך:
"אבל לחפש במראה מישהו שמנסה לעקוף אותך??? לא נראה לי..."
בתור נהג רכב, חלק מסוים מתשומת הלב שלי נמצא תמיד במראות,
וזה לא שאני מחפש מישהו שמנסה לעקוף, אני בד"כ מודע כבר לקיומו על הכביש לידי.
נכון, גם אותי כנהג מפתיעים מדי פעם רוכבים עם עקיפות מ'שום מקום',
אבל בכ-ל שינוי נתיב, סטיה או פניה אני סורק את כל המראות... כולל בכיכרות.
נסה זאת, אולי תשתפר איכות הנהיגה שלך.
שבוע טוב

קטנועים >>
לצפיה ב-''
05/07/2008 | 19:19
לצפיה ב-'תגובה מרוכב קטנוע מתוסכל :'
תגובה מרוכב קטנוע מתוסכל :
04/07/2008 | 19:32
13
1

בהכללה גסה אפשר להגיד שהמצב הסוציו אקונומי של רוכבי הקטנועים הוא נמוך יותר משל נהגי המכוניות. ככאלה, בד"כ, הם פחות מחונכים ופחות שומרי חוק וסדר.
ועדיין-
אתה הוא זה שנוסע על כלי רכב שעשוי מטון וחצי של פלדה. אתה הוא זה שתהרוג רוכב קטנוע שביצע עבירת תנועה/ילד קטן שהתפרץ לכביש/ סבא זקן שלא שם לב לתנועה הערה. מעצם זה שבחרת בכלי התחבורה המשוקץ שבחרת- האחריות עליך.
קטנועים >>
לצפיה ב-''
04/07/2008 | 20:08
2
המצב הסוציו אקונומי של רוכבי הקטנועים הוא נמוך יותר משל נהגי המכוניות. ככאלה, בד"כ, הם פחות מחונכים ופחות שומרי חוק וסדר.

על מה אתה מדבר???
זה שבן אדם רוכב על קטנוע זה אומר שמצבו סוציואקונומי נמוך?
זה שבן רוכב על קטנוע ומצבו סוציואקונומי נמוך אומר שהוא פחות שומר חוק וסדר, פחות מחונך?

ועוד אתה עושה הכללה בנידון?!
לא מסכים איתך וגם לא מבין מאיפה המצאת את השטות הזאת.
קטנועים >>
לצפיה ב-'מסכים איתך ב-100 אחוז'
מסכים איתך ב-100 אחוז
04/07/2008 | 20:36
לצפיה ב-'נא לא להקטין ראש. תודה.'
נא לא להקטין ראש. תודה.
05/07/2008 | 02:31
לצפיה ב-'המחבט אתה מדבר שטויות בקצב...'
המחבט אתה מדבר שטויות בקצב...
04/07/2008 | 21:22
2
מה הקשר תגיד לי??? עזוב את העניין של המצב הסציואקונוי וההשכלה שזה הזוי לחלוטין אבל למה נראה לך שאני אשם אם אני אמחץ קטנוע שהחליט שמתאים לו לעקוף אותי תוך כדי כיכר????
זה כמו שתגיד שלבנאדם יש נשק ברשיון, הוא מחזיק אותו כחוק ושומר עליו בהתאם (נקביל את זה לנהוג בכביש כשורה), אבל בא אליו גנב הביתה, לקחת את הנשק שלו ורצח איתו מישהו אחר. ויאשימו את בעל הנשק שנגנב.
קטנועים >>
לצפיה ב-'לא שמרת כראוי על הנשק = אתה אשם!!!'
לא שמרת כראוי על הנשק = אתה אשם!!!
04/07/2008 | 22:04
כנ"ל גם על הכביש:

לא היית עירני\חכם מספיק = אתה מעורב בתאונה כאשם או כאשם תחת סעיף "רשלנות תורמת".
קטנועים >>
לצפיה ב-'אתה לא צריך לקחת ללב כי אתה צודק'
אתה לא צריך לקחת ללב כי אתה צודק
04/07/2008 | 22:47
רוכב דו גלגל שלא מבין שאתה יכול להיות מופתע אינו רוכב.
רוכב דו גלגל שלא קורה צעד אחד קדימה ומפתיע אותך אינו רוכב.

כל מי שמנסה להסביר לך שכל האשם נמצא רק בצד שלך,חוטא לאמת ,רוכב טוב יכול לקרוא לפי שפת סימנים התנהגות של נהג ישנוני או לא ערני,רוכב טוב לא יכניס עצמו למצב שעלול לפגוע בו אישית,ורוכב מנומס גם לא עומד וחוסם מעבר חצייה להולכי רגל.

מצד שני אני בשטח עירוני על אופנוע מאחורי צופר נהג רכב ומאיץ בי שאסע יותר מהר,אני על 50 על פי החוק,הוא יכול לקפוץ לי,אני בכלל לא מתרגש ממנו,ברמזור אני מסביר לו שיש הגבלת מהירות,ואז הוא בולע את הלשון.

בכל מקרה חלק גדול מטענותיך צודקות לחלוטין !
קטנועים >>
לצפיה ב-'הפוך ידידי אנחנו נמצאים על המשוקץ'
הפוך ידידי אנחנו נמצאים על המשוקץ
04/07/2008 | 22:36
אנחנו אלו שמאבדים חיים ככה בצ'יק תוך שנייה,מספיק לטממה קטנה בזנב האופנוע,אנחנו אלו שבחרנו בסיכון הגדול יותר,אנחנו_חלקנו הקטן עושים עבירות חמורות ביותר,בעיקר שליחים,ואנחנו בחרנו בשם הנוחיות,החיסכון,ועאללק איכות הסביבה...בכלי משוקץ פי כמה מרכב,כלי שבתוך שנייה יכול להרוס את חייה של משפחה שלמה.

בהשוואה בין רכב לדו גלגל אנחנו בצד של הכלי המשוקץ !
קטנועים >>
לצפיה ב-'מה יצא בסוףשיצאנו חצילים מהויכוח'
מה יצא בסוףשיצאנו חצילים מהויכוח
05/07/2008 | 06:59
2
כעת אנחנו משוייכים לסוציו אקונומי נמוך,גם נהג האוטובוס נוסע על שני טון וחצי פלדה והוא זה שכמעט הרג אבל לא באשמתו,וגם יצאנו חצילים.
חבל שאף אחד מהפורום הזה שגם קורא בפורום ההוא לא הביא את זה לכאן,להראות שגם אצלנו לא כולם נשמות טובות.

בריאות לפצוע החלמה מהירה.
קטנועים >>
לצפיה ב-'עזרא פינת נחמיה'
עזרא פינת נחמיה
05/07/2008 | 07:03
1
החלמה מהירה
קטנועים >>
לצפיה ב-'מה יהיה הסוף עם תקלות בתפוז '
מה יהיה הסוף עם תקלות בתפוז
05/07/2008 | 07:10
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=8&msgid=118745542

אבי אלבז
קטנועים >>
לצפיה ב-'או שאתה או שאתה '
או שאתה או שאתה
05/07/2008 | 17:27
2
אין לי שום דרך אחרת להגיב לטענה שלך שרוכבי קטנועים פחות מחונכים, פחות שומרי חוק וסדר ובעלי מעמד סוציו-אקונומי נמוך.

יש לך בעית תפיסה חמורה
קטנועים >>
לצפיה ב-'לך תעשה סטטיסטיקה. .'
לך תעשה סטטיסטיקה. .
05/07/2008 | 17:49
1
לצפיה ב-'לך תחבוט בעצמך'
לך תחבוט בעצמך
05/07/2008 | 21:19
לצפיה ב-'אני רוצה להגיד לך משהו'
אני רוצה להגיד לך משהו
04/07/2008 | 22:23
2
קודם כל אתה צודק במאה אחוז ! אבל אי אפשר לעשות הכללות,לא כולם מתנהגים בפראות.
לפני כן מילת שבח לרוכבות,נשים בחורות צעירות ורוכבות בכל הגילאים,התנהגות הרוכבות בכביש ממש מופתית ! קשה לי לתאר עד כמה מנומסות וזהירות הן,כבוד לרוכבות

כעת לטענותיך,נכון ישנם רוכבים בעיקר על קטנועים בעיר שפשוט מפחיד לראות מה שהם עושים,זה מתחיל עם עקיפות על מדרכות במהירות גבוהה מאוד,זה ממשיך עם זיגזוג מטורף בין מסלולים תוך חיתוך חד של נתיבי תנועה,זו רכיבה בכביש 20 צפון דרום על השול השמאלי מעבר לקו הלבן במהירות גבוהה מאוד,זה עמידה על מעברי חצייה בפוזות שונות תוך הפרעה בוטה להולכי רגל,זה זינוק בטרם התחלף הרמזור למרכז הצומת,וזה פעולות נוספות שהדעת אינה סובלת,וגם לא חוקי התנועה.

רוב רובם של בעלי הקטנועים והאופנועים רוכבים בצורה תרבותית ומסודרת,הקומץ שמגזים מאפיל על כל ההנהגות הטובה והממושמעת של האחרים,זה המצב היום.
ידוע לי שסמויי משטרה התחילו להמתין לרוכבי המדרכות,ורוכבי הפס הלבן בשול שמאל,הם תפסו לנגד עיניי כבר כמה וכמה,התחילו לאכוף נתיבי תחבורה ציבורית ברחובות מרכזיים,ושם קטנועים ממש מגזימים לעיתים אפילו מבלי להיות מודעים לכך.
אבל לראות את הנשים הרוכבות זה פשוט תענוג,כל כך יפות,כל כך עדינות,עוד לא פגשתי רוכבת משתוללת.

בקיצור,שטחת את טענותיך ובצדק,ישנם רוכבי קטנועים שמבצעים עברות מצמררות,הם קומץ יחסית לכמות העצומה שכן רוכבת נכון,ו ואני די מצדיק אותך מתלונן על הקומץ הזה.
יש הרבה שבירת עצמות כל יום של בעלי קטנועים,יש נזקים פיזיים קשים וזה כואב לראות אותם במיון נאנקים ומשופשפים.

בו ניהיה כנים,ממה שאני רואה מבעלי רכב כל יום חלקם  אינו שונה מהרוכבים גם הם עושים טעויות חמורות,וזה לא מנחם אותי,כי בשורה תחתונה בעל הדו גלגל פגיע פי כמה ולפעמים זה נגמר במזל גדול,בעצם כל יום יש מאות מקרים שנגמרים במזל מהשמיים, בשל חוסר תשומת לב של נהגי כלי רכב.

אני מסכים איתך שבעלי הקטנועים אותו קומץ מתנהג לעיתים בצורה הגובלת בפשע.
קטנועים >>
לצפיה ב-'פשע שגורר עונש מוות ללא משפט?'
פשע שגורר עונש מוות ללא משפט?
05/07/2008 | 00:35
1
לצפיה ב-'לא ראיתי את הכתובים הללו'
לא ראיתי את הכתובים הללו
05/07/2008 | 00:47
לצפיה ב-'של מי החיים האלה לעזאזל?'
של מי החיים האלה לעזאזל?
04/07/2008 | 23:32
1
יש רוכבים, הרבה רוכבים, ויש נהגים על ארבע, וגם הולכי רגל שמתנהגים כאילו
השאלה אם הם יחיו או ימותו זה לא עסק שלהם.
זה בידיים שלך.

ככה זה,
הרוג וחצי ביום, כל יום.
עד השבוע הבא, עוד עשרה לא יהיו איתנו.
סתם כי הם "לא שמו לב": או כי דרווין קרא להם.
והרוב, המכריע, כנראה בגלל האגו.

אם אחד הצליח לגרום לך לחשוב שכולם כמוהו,
דו גלגלי, ימני, שמאלני, ערבי, ואפילו חיפאי,
הרי שהוא ניצח אותך.

תמשיך לסוע בזהירות,
יש לי ילד נפלא,
גם אני אמשיך לסוע בזהירות (על דו גלגלי).
בוא נקווה שהמתאבדים לא ישתמשו בנו כדי להוציא לפועל את
משאלת המוות שלהם.

קטנועים >>
לצפיה ב-'של כנסיית השכל '
של כנסיית השכל
05/07/2008 | 00:40
שום דבר לא יפגע בי, שום דבר
לא אישה לא כדור מחבלים, שום דבר
כי ככה נשבעתי לאחי, אחותי, להורים
ובכיתי בלילות ודאגתי בימים
כי פחדתי שמשהו יפגע בהורים
וקולו של אבי מהדהד לי בראש כבר שנים

אם יקרה לך משהו
אין לי טעם לחיים
אין לי טעם למחר
אין לי טעם לחיים
אין לי טעם למחר

אם אתם עומדים כאן מעלי
כנראה שלא עמדתי בהבטחתי
מצטער, בחיי
מצטער, בחיי
מצטער, בחיי

אם יקרה לך משהו...

שום דבר לא יפגע בי
שום דבר
לא אישה לא כדור מחבלים
שום דבר...

מצמרר...
קטנועים >>
לצפיה ב-'גם לפה הגעת?'
גם לפה הגעת?
05/07/2008 | 02:29
1
עוד לא דרסה אותך משאית?
קטנועים >>
לצפיה ב-'אין לך זכות למנוע ממנו להגיע הנה'
אין לך זכות למנוע ממנו להגיע הנה
05/07/2008 | 20:47
זה לא פורום פרטי שלך,אתה לא בעל הבית כאן,הוא העלה נושא שהוא חלק אינטגרלי מחיי היום יום של כולנו,חשוב מאין כמותו,אולי אפילו החשוב מכולם,תרגע חג'בי,איש לא שמך כאן לשופט,האיש התנצל והבין שעשה טעות בהתבטאות שלו(שלא ראיתי) מאידך הביא לכאן בעיה כאובה שלנו כרוכבים נוח להדחיק.אל תגרש אותו בבקשה,ואל תמשיך ותפגין כאן את הרמה הבזויה שהוא השתמש בה....לא, עוד לא דרסה אותו משאית !
קטנועים >>
לצפיה ב-'תרשה לי לחדד לך כמה דברים'
תרשה לי לחדד לך כמה דברים
05/07/2008 | 04:54
1
אני מודה שבדו גלגלי יש נטייה לעשות יותר שטויות על הכביש,ומודה שגם אני לפעמים חוטא בהן.
א.....ב........ל..........
אני לא מבין למה שאני נוסע בכביש ואני משתלב לכביש מהיר,ברב המקרים,מכונית חייבת לעקוף אותי מצד ימני,כי אני קצת יותר קטן ואיטי.
אני לי מבין למה כשלנהג רכב יש "תן זכות קדימה" והוא רואה אותי,בא לו לגלוש עוד טיפה לתוך הצומת.
אני לא מבין למה כשאני נוהג,ואני רואה נהג מאותת שמאלה ומנסה להשתלב/לעבור נתיב,אני מאט ונותן לו בכיף,וכשהמצב הפוך,אז נהג המכונית לא נותן לי להשתלב,ועוקף אותי תוך הצמדות ברוטלית אלי.
כמו שפתחתי את ההודעה,אני לא צדיק,וגם אני עושה שטויות,אבל יש לי תרבות נהיגה בסיסית+.
זה משהו,שלצערי הרב,אין להרבה נהגים בארץ,הן רוכבי דו גלגלי,והן המתגלגלים על ארבע.
כל ערס עם אוטו חדש חושב שהוא רוכב על אוטוסטרדת שמונה נתיבים בחו"ל,כשלמעשה הוא נוסע בכביש דו מסלולי בתוך העיר......
ותחשבו על זה......
יוחאי.
קטנועים >>
לצפיה ב-'מסכים איתך'
מסכים איתך
05/07/2008 | 08:52
בסופו של דבר זה מגיע לתרבות נהיגה בסיסית. כולנו עושים שטויות (אני קצת פחות מאחרים כי אני רוכב די "פחדן") כך שיוצא שרוב הנסיעות שלי בסדר אבל פעם ב.. קורה משהו - תאונה שלי לפני מס' חודשים שאשה עשתה עלי פניית פרסה (הצלחתי לבלום ברגע האחרון אך היא עדיין נכנסה בי בצד). אפילו אתמול אני נוסע אחרי מכונית בכביש חד סיטרי עם 2 נתיבים. בהתחלה שנינו בנתיב הימני. מעט לפני פנייה ימינה, הנהג עובר לנתיב השמאלי (שיערתי שהוא רוצה לעקוף את האוטובוס שהיה לפניו). אני כמובן מתקדם כדי לתפוס את מקומו. איך שאנחנו מגיעים לפניה ימינה, הוא לוקח אותה בפראות מהנתיב השמאלי, מפספס אותי בסנטימטר (שוב הספקתי לבלום) ורק מסתכל במראה האחורית כשציפצפתי.
500 מ' לאחר מכן, נהג מונית "נפגש" מעדנות עם האגזוז שלי כי הוא ניסה להדחף לי לנתיב לאחר שעצרתי להולכת רגל.
גודמה לא שיגרתית (אתמול היה יום מלחץ במיוחד - אני לא רגיל לשתיים ברצף), אבל זה קורה ותמיד אני שואל את עצמי לגבי תרבות הנהיגה.
גם עצוב וגם מסוכן...

קטנועים >>
לצפיה ב-'אתה צודק.'
אתה צודק.
05/07/2008 | 07:57
8
חבל על החיים שלנו, ולעיתים ישנם רוכבים אידיוטים. כמו בקרב הקטנוענים, יש גם בקרב הנהגים חסרי מודעות לסביבה, חסרי מושג בנהיגה, או סתם אידיוטים חסרי בינה.

כאשר אני רואה רוכב כזה, אני נזהר ממנו עד מאד. בדיוק כפי שאני נוהג כשאני רואה נהג רכב שכזה, או נהג משאית שכזה. אחת הבעיות שעליהם מצביעים משתתפי השרשור היא שאנשים נזהרים כשהם רואים נהג משאית מטורף (ראיתי אחד או שניים כאלה בימי חלדי) אבל שמים פין כשהם פוגשים קטנוען כזה.

ולבסוף רק אומר שהכללות לעולם אינן נכונות. למשל אם מישהו מאחל מוות לרוכבי הקטנועים כציבור, אין זה אומר שנהגי הרכבים כולם הם אידיוטים מסופלסים. לא שראיתי מישהו שמתבטא כך. ואתה, פגשת מישהו כזה?
קטנועים >>
לצפיה ב-'.......'
.......
05/07/2008 | 11:50
3
א. אני חוזר בי מן האמרה האומללה הזאת... (אגב זה מופנה לפסיכולוג פה שחושב שיש לי בעיות אגו ומנסה לעשות לי אנליזה און ליין). למרות הצורה המתלהמת שבה נאמרו הדברים ,מוזר לי  עדיין שזה התפרש בצורה כזאת , עד כדי כך,, שהרי זאת צורת דיבור יחסית שכיחה... הרי לא כל פעם שאתה מתעצבן על מישהו אתה הולך ומבצע את מה שאמרת... נכון האינטרנט הוא מדיה שלא מאפשרת להבין את טון הדברים בצורה המדוייקת אבל עדיין..... אנשים יצאו פה קצת משליטה... אבל בכל אופן אני חוזר בי מדברי האומללים הללו... מן שנפגע מהם אני שולח אליו את סלחתי.
ב. אני מסכים איתך שאסור לקפח את זכויות הדרך של אף רוכב, בינהם גם דו"ג.
ג. אני חושב שגם על רוכבי דו"ג מוטלת חובת ציות לחוקים והם לא צריכים לראות עצמם כחריגים ומסכנים שמותר להם לעשות הכל אבל אסר לפגוע בהם... כשם שאסור לפגוע בהם גם להם אסור לפגוע באחרים
קטנועים >>
לצפיה ב-'ת'שמע...'
ת'שמע...
05/07/2008 | 15:22
1
על הכביש בין אם בפחית ובין אם על אופנוע אני תמיד עירני... לא יכול להצביע לך על פעם אחת שרוכב אופנוע/קטנוע באמת הפתיע אותי... תנסה את זה בעצמך, בצידי הרכב יש מראות שאפילו מגובות במראה מרכזית... עכשיו, במקום להתעסק במערכת, בעיתון ו/או בענייני עבודה... תשאיר עיניים על הכביש, תקפיד להביט מידי פעם במראות ו... וואלה, איזו הפתעה...

דבר שני, עבריינים, כמו שכבר כתבו לך, יש בשני הצדדים... אז, אל תכליל...

עניין כמעט אחרון, לפעמים גם אני בוחר לבצע עקיפות שהייתי מעדיף שלא לבצע וזה כשאני תקוע אחרי נהג שנוסע על 60 ומקפיד לתקוע לי ברקס כל רגע, נהג/ת שעסוק בענייניו ומזגזג לפניי על הכביש... ו... שיירת ראש הממשלה שחטפה (לא ממני, מחבר, כן?) עקיפה לא נעימה בכלל כי היה בלתי אפשרי לרכב אחרי הניידות המהבהבות עם שוטרים שכל רגע מוציאים ידיים מהאוטו ו#$#$5 לך ת'מוח בכריזה...

והאחרון, אין ספק שנפלטה לך אמירה אומללה אבל זה בדיוק ההבדל ביננו לבינכם... אנחנו בני התרבות, נוטים להפעיל את שיקול הדעת שלנו ומערכת בלמים מסויימת לפני שאנו פוצים פה או מבצעים משהו שאנו עלולים להתחרט עליו בעתיד....
קטנועים >>
לצפיה ב-'דו שיח אופייני ביני ובין נהג מכונית השבוע'
דו שיח אופייני ביני ובין נהג מכונית השבוע
05/07/2008 | 16:42
כשרכבתי במהירות המותרת ממערב למזרח על שדרות בן גוריון בתא, הנהג לא נתן זכות קדימה, ורק היות ואני לא ממש סומך על שיקול דעתם של הנהגים שאני רואה, הצלחתי להסיט את הקטנוע ממסלול התנגשות בטוח.
נפגשנו ברמזור האדום הראשון.
אפילו לא ניסיתי להתחיל בשיחה.

הוא: העולם חרא, הא?
אני: כן, כשנהגים כמוך מחסלים רוכבי על שניים כמוני, הריח לא נעים.
הוא: נשבע לך שלא ראיתי אותך בכלל.
אני: כדאי שתתחיל לראות אותנו לפני שיקרה אסון.
הוא: אל תדאג, אף פעם לא הרגתי רוכב קטנוע..................

העדפתי לא להמשיך את השיחה................

סתם, דו שיח בין שניים ביום קייץ תל אביבי.

קטנועים >>
לצפיה ב-'מי אמר שזה מה שחושבים "רוכבי הקטנוע"?'
מי אמר שזה מה שחושבים "רוכבי הקטנוע"?
05/07/2008 | 18:25
אני לא חושב שישנה מחשבה גורפת בקרב קטנוענים שמותר להם להפר חוק. להיפך, אם תגלוש פה תגלה שרוח הדברים היא של שמירה על הבטחון האישי ושמירה על החוק (לכל הפחות הכרה מעמיקה של המצב בטרם קבלת החלטה, עירנות ושמירה על כלל משתמשי הדרך).

הבעיה היא שכאשר אתה משכנע את עצמך שאנחנו כולנו עבריינים בפועל ומתאבדים בפוטנציה, אתה מאבד את הסובלנות. לעיתים זה הופך להתנהלות פרועה כלפינו בכביש, או סתם לכך שלא סופרים אותנו (ובדרך אנחנו נפצעים, ולפעמים מתים).

האיש בקסדה אינו שונה מהותית מהאיש בפחית. בממוצע מדובר באנשים שרוצים לחיות ולא להירג או להרוג, שפויים ושומרי חוק. שוב, באחוזים מסוימים תמצא איזה טמבל שהרי הקסדה אינה מורידה מוח אך אינה מוסיפה אותו.
קטנועים >>
לצפיה ב-'כרוכב קטנוע אני פוחד יותר מהקטנוענים '
כרוכב קטנוע אני פוחד יותר מהקטנוענים
05/07/2008 | 18:41
3
רוכבי האופנועים מכם אני הכי פוחד בנסיעה יותר ממכוניות. אתם הדבר הכי מפחיד בכביש. פשוט לא יאומן הזלזול בעקיפות הפתאומיות שלכם, בגלל שאתם ראשונים שחוצים מהרמזור אתם מתנהגים כמו במערבון וחושבים שהכביש שייך לכם ושוכחים שיש עוד רוכבי קטנועים פשוט פחד אימה. בתור רוכב אתם מביישים אותי. הרי ברור לי שזה שעקף אותי ימות או ייפצע אנושות מתישהו, אבל מקווה שאני לא אהיה באיזור כשזה יקרה.. מטורפים שלא ברא השטן !!!
קטנועים >>
לצפיה ב-'נו, מה יהיה עם ההכללות האלו?'
נו, מה יהיה עם ההכללות האלו?
05/07/2008 | 19:03

אני משער שאם אתה באמת רוכב קטנוע, אתה לא רוכב כמו הרובים שאתה מתאר, ומן הסתם אתה לא היחיד. אז למה להכליל?

איתי
קטנועים >>
לצפיה ב-'זה נכון,זו בעיה רצינית,וזו מכה לתדמית'
זה נכון,זו בעיה רצינית,וזו מכה לתדמית
05/07/2008 | 19:09
1
אבל בשום מקרה לא הכללה גורפת.
קטנועים >>
לצפיה ב-'כמובן אין הכללות'
כמובן אין הכללות
05/07/2008 | 19:31
כותב לשניכם..
אבל מעצבן הצורה בה הרוכבים עוקפים, מספיקה נגיעה קטנה במראה שלי ואני עף, וכן זה קרה לי, החלקתי על הכביש בגלל שליח מטומטם שחשב שבגלל שהטתי טיפה את הקטנוע אז הוא הסיק מזה שנתתי לו רשות לעבור (עקף מימין,ועוד על גשר מעריב לא פחות מזה), בזמן שאני בכלל לא ידעתי על קיומו הדביל עד ההחלקה. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי מחליק לכיוון הצד הנגדי בו שדה הראייה קצר בגלל צורתה המעוותת והמפחידה של הגשר המפוקפק הזה..
קטנועים >>
לצפיה ב-'צודק ב100% אני איתך.'
צודק ב100% אני איתך.
05/07/2008 | 18:44
לצפיה ב-'jasam '
jasam
05/07/2008 | 19:07
כנס

לא צריך לאחל לו ייסורים,אלא רק להעמידו למשפט צודק.
קטנועים >>
לצפיה ב-'המממ... בלי להכליל...'
המממ... בלי להכליל...
05/07/2008 | 20:53
1
אבל זו תופעה שקיימת בצורה רחבה למדי, למה נדמה לנהגים שלסטות לנתיב שאני רוכבת בו בשלווה מבלי לאותת ואפילו מבלי להעיף מבט במראות זה  בסדר, אין לכם חובת ציות לחוקי תנועה בסיסיים?
ושוב, בלי להכליל, למה טריפל פרקינג זה בסדר כי פחנוע הוא פחנוע ויכול לעצור בכל מקום כאילו אין חוקי תנועה בסיסיים?
אתמול בנס לא נכנסתי במכונית שרד של איזה מטומטמת כי היא יצאה מהחניה בזמן שדיברה בטלפון ומרטה גבות באותו הזמן.
מה נסגר איתכם?
אחרי שצחקנו, נעבור לתכנית האומנותית - אם הגעת עד לכאן אולי כדאי שתפיק מהביקור הזה משהו.
רוכבי דו"ג יש מכל הסוגים בדיוק כמו מגוון הנהגים שמסתובבים על הכבישים. העובדה שקטנוען אחד הפחיד אותך וסיכן את עצמו עוד לא אומרת שקהילה שלמה רוכבת באותו האופן.
עצתי לך היא לפקוח עיניים ולחפש את הקטנוען המפגר הזה שעלול לסכן את עצמו. כמו השילוט, הרמזורים הרכבים האחרים שים לב גם לרוכבים. זה לא יציל את המתאבדים אבל זה בהחלט יגביר את העירנות שלך ויוריד את רמת ההפתעה והבהלה שלך.

בהצלחה
קטנועים >>
לצפיה ב-'אני מאוד מסכים איתך'
אני מאוד מסכים איתך
06/07/2008 | 07:02
נכון שזה קורה כמעט כל יום
רק שאנחנו בכל מקרה בכל מצב שלא יהיה גם אם נהג רכב טועה או מתעקש יש לנו אחריות על עצמנו וצריך להכנע ולותר למי
שטעה בכביש אבל זה נכון אתה צודק שלא תמיד מתחשבים בנו אין במצב זה לשנות את העובדה
שעלינו מוטלת חובת הזהירות ורק כדי לשמור על החיים שלנו
קטנועים >>

הודעות אחרונות

21:32 | 20.08.19 אריאלה125
23:01 | 18.08.19 ofir325
07:01 | 15.08.19 uphilll
15:02 | 09.08.19 פנומן 72
22:55 | 06.08.19 quester
20:33 | 28.07.19 quester
11:01 | 28.07.19 יוביוב הירוק
22:37 | 24.07.19 עזרהבקטנה
19:38 | 21.07.19 עופר מתל אביב
17:48 | 02.07.19 pinkpinky
16:27 | 28.06.19 csiprophet
19:40 | 22.06.19 csiprophet
19:39 | 22.06.19 csiprophet

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ