התקעקעות בחו"ל

AlmaGentil

New member
התקעקעות בחו"ל

היי חברים, יש לי שאלה לאלו שהתקעקעו או עתידים להתקעקע בחו"ל ומכירים את התהליך.
נניח ומצאתי מקעקע שגר בניכר ואני מעוניינת להגיע אליו לסטודיו לסקיצה ועבודה (שרוול).
איך מתבצע כל התהליך? האם בכדי שהמקעקע יכין סקיצה צריך להגיע עד אליו או שסקייפ זה תוכנה מוכרת אצל מקעקעים?
סביר להניח שייקח זמן להכין את הסקיצה, המקעקע קובע תאריך מראש לקיעקוע או שקודם מכין סקיצה, מקבל אישור מהלקוח ואז קובעים תאריך לקיעקוע?
ומה לגבי תשלום? איך אדע כמה יעלה הסקיצה, והקעקוע?

מתנצלת על החפירה, ואם הצפתי אתכם אז אני מתנצלת שוב.
תודה רבה :)

Fanty S

New member
היי

זה יואב כותב מהיוזר של שיר.

אין תהליך אחד ויחיד להתקעקעות בארץ, ואין סיבה שיהיה אחד כזה גם בחו"ל.
הדבר היחיד שילמד אותך על התהליך של כל מקעקע, זה שתשלחי אליו אימייל הכי מפורט שאת יכולה.

כל מקעקע עובד בצורה אחרת; חלקם יבקשו תמונה שתהיה אחד לאחד כמו הקעקוע שאת רוצה, מיקום, צבעים ומה לא,
בעוד אחרים יגידו לך שהם עושים אך ורק עבודות מקוריות, ואת מוזמנת להציע רעיון לכל היותר.
ככלל מנחה - אף מקעקע מחו"ל לא יבקש ממך לבוא אליו לסקיצות בנפרד מהקעקוע. זה לא הגיוני לשנע אותך בין מדינות עבור סקיצה בלבד. :)

שורה תחתונה: שלחי אימיילים.
* ותהיי סבלנית, למקעקעים טובים יכול לקחת אפילו שנה לענות למייל. ואז הם אומרים שהיומן שלהם סגור לשנתיים הקרובות.

בהצלחה.

ozshomer

New member

ונפלא לראות אותך פה, יואב.

MissSin7

New member
מהנסיון שלי

כל התקשורת נעשת במיילים או בפייסבוק.
את פונה אליו, מוודה שהוא פנוי בתאריכים שאת שם, מספרת לו על הרעיון.
בהנחה שהכול מתאים אתם קובעים תור.
מ3 הפעמים שבהן התקעקעתי בחו"ל, אף פעם לא קיבלתי את הסקיצה מראש. מקסימום, לילה לפני. מקעקעים שומרים על הסקיצות שלהם בקנאיות.
אם בחרת במקעקע שאת מתחברת לסגנון שלו והוא הבין את הרעיון שלך, אין לך ממה לחשוש, מקסימום מבצעים כמה שינויים בסקיצה באותו היום.
לגבי התשלום, מקעקעים גובים בדרך כלל לפי שעה, הכי זול ששילמתי באירופה זה 90 יורו לשעה והכי יקר זה 200 יורו לשעה. קרוב יותר לתור המקעקע יוכל להעריך כמה בערך שעות העניין ייקח.
אל תבני על קעקוע גדול מדי אם את באה לסשן אחד ולא נשארת שם שבועיים.
אה, עוד משהו, לפעמים המקעקע יכול לבקש מקדמה על חשבון הסקיצה, זה מקובל מאוד ומבוצע עי"י העברת כסף בפיי פאל או העברה בנקאית, הסכום מתקזז עם סך עלות הקעקוע בסופו של דבר.

אני כאן אם יש לך עוד שאלות.

בהצלחה:)

למעלה