קורס מורה נהיגה/בוחן נהיגה| בירור פרטים ושכר

yoavben25

New member
קורס מורה נהיגה/בוחן נהיגה| בירור פרטים ושכר

היי,

אח שלי שוקל לעשות הסבת מקצוע להוראת נהיגה או טסטר(בוחן נהיגה), אפשר לדעת מהו התהליך שצריך על מנת להיות מורה נהיגה ומהם התנאים? ומה לגבי טסטר?
חוץ מזה מהו השכר הממוצע פחות או יותר למורה נהיגה וגם כן לטסטר(אני מבין שמורה הוא עצמאי לכל דבר עם עלויות אחזקה והוצאות וכן תלוי במס' תלמידים, וטסטר שכיר עובד מדינה)

ravidmos1

New member
תשובה

ערב טוב !
התנאים לקבלה לקורס מורה נהיגה הם 12 שנות לימוד מעבר של מבחנים במכון
אדם מילוא מעבר טסט מעשי אצל רב בוחן של משרד הרישוי .
לאחר מכן אם עברת הכל אתה נרשם לקורס במכללות היעודיות שהיקפו כ700 שעות עיוניות וכ75 שעות מעשיות אורך הקורס הוא בין שנה וחצי לשלוש שנים ( תלוי בכמות הפעמים בשבוע ובהצלחה במבחנים ) .
על מנת להיות בוחן אתה צריך להיות מורה לפחות שנתיים לעבור וועדת קבלה ולבצע קורס שאורכו כחצי שנה .
שכר מורה הוא משתנה בהתאם לכמות התלמידים והשעורים שהוא מבצע בוחנים הם שכירים של המדינה והשכר שלהם משתנה בין בוחן לבוחן וכמובן שיש משתנים נוספים .

yoavben25

New member
יכול להיות מצב שאהיה רעב ללחם?

יכול להיות מצב שכמעט ולא יהיו לי תלמידים, והבית ספר בקושי יזרים לי כמה תלמידים בודדים, זה מצב רע שיכול להגיע למשכורת גג של 2000 ש"ח

yoavben25

New member
מה נחשב למצב גרוע בשוק כמורה מתחיל בשנה הראשונה?

כמה תלמידים מקסימום אקבל, כמה יכול בית ספר להזרים לי? עד כמה המצב יכול להיות גרוע, כי יכול להיות שאם הייתי במצב של אח שלי לא הייתי הולך לכיוון, למרות שזאת האהבה שלו

ravidmos1

New member
תשובה

כמו בכל עסק חדש צריך סבלנות על מנת לבנות אותו בית ספר בדר"כ
לא מפנה אילך תלמידים אלה אם אתה שכיר של בעל הבית ספר .
תלוי איך תפרסם את עצמך ובתחום הזה חשוב מאוד איך תהיה בתור מורה
כי חלק גדול מאוד מהתלמידים מגיעים ע"י המלצות של חברים שלמדו אצלך .
אם אין לך סבלנות אל תנסה בכלל .

למעלה