מניעת שברים/נזילות בגג רעפים ישן

Metheny

New member
מניעת שברים/נזילות בגג רעפים ישן

האם ניתן למנוע שברים בגג רעפים ישן? מדובר על רעפים ישנים בני כמה עשרות שנים. אני לא סגור על החומר ממנו הם עשויים, אבל הם בצבע אפור ונשברים יחסית בקלות. יכול להיות שהם נשברים עקב פעילות של חתולים על הגג, אבל אני לא בטוח.
העניין הוא שמדובר בבית פרטי די גדול שבו עלולים להישבר כמה רעפים בחורף אחד בזמנים שונים, ולכן בעייתי להזמין גגן בכל פעם.
התקציב אינו מאפשר החלפה של הגג.
האם קיימת דרך לצפות את הרעפים (או כל פתרון אחר) כדי למנוע צורך בעלייה לגג בכל פעם לתקן/להחליף?

רשר

Well-known member
מנהל
הדרך הנכונה היא להוריד את הרעפים לפסולת בניין,

במקומם להתקין פנל פח מבודד בעובי 10 ס"מ,
בזה נגמרת הסאגה הגרועה של רעפי בטון ללא בידוד ומעתה ועד עולם נעים בבית, זול לחמם ולקרר, ואף פעם לא יכנסו מים,
יתכן שיהיה צורך לשנות את השלד הנושא את הרעפים אך בכל מקרה זה הפתרון היחיד שיפתור את כל הבעיות,
צריך לבדוק בועדה לבנין עיר אם יש איזה דרישה מיוחד בתחום החל מחובת החזרת הרעפים וכלה בצבע "אדום" לגג

לצפות ?
ראיתי פתרונות כאלה בבתים ישנים:
מצפים את הגג ביריעת ברזנט/ניילון עבה. זה ממש לא יפה, אבל יעיל זמנית.

חן 1111

Active member
כנראה רעפים באיכות נמוכה ממש.

בדרך כלל רעפים מחזיקים עשרות שנים.
הפיתרון הכי זול לטווח הארוך הוא להחליף את כל הרעפים בחדשים. לא צריך להחליף את כל הגג. אני מניח שהשלד בסדר, ושהוא מתאים לרעפים, אז רק צריך לזרוק את הישנים ולשים חדשים. רעפים יכולים לעלות בסביבות 60 שקל למ"ר. רק פח יהיה יותר זול.
אפשר כמובן לכסות את הגג בברזנט או שמשונית, אבל זה יהיה מכוער ממש.

Metheny

New member
אכן, הרעפים מאוד ישנים (כנראה 60-70 שנה)

לגבי רעפים חדשים, האם הגודל שלהם יהיה זהה לרעפים הישנים? אחרת תהיה בעייה להחליף חלק כי הם לא ישתלבו עם הישנים מבחינת מידות.

gb228

Active member
כנראה רעפי בטון - השתמשו בהם בשנות ה 50-60

לא חושב שהם תואמים לרעפי החרס המקובלים היום

גם היום יש בטון, רעפי אקרשטיין.
הם דיי נפוצים, ובאיכות מעולה.
&nbsp
מה שנדרש זה לקחת רעף ישן, ולחפש התאמה.
לא פעם אני גם רואה פרסומים של אנשים שמפרקים גגות, ואפילו מוכנים למסור חינם, רק שיקחו...

חן 1111

Active member
לא קשור לגיל אלא לאיכות ולמחיר.

לפעמים בונים בכוונה גג מרעפי חרס משומשים כי זה נחשב יותר יפה.
בדרך כלל רעפים הם בגודל תקני, אבל הכי טוב שתיקח רעף אחד לחנות רעפים שימדדו. ואם הם כל הזמן נשברים, הייתי בכל זאת משקיע ומחליף את כולם.

למעלה