התייעצות לגבי מסור דיסק ומסור גרונג פנדל

quick155

New member
התייעצות לגבי מסור דיסק ומסור גרונג פנדל

הכלים לא מיועדים לעבודה יומיומית, אלא מידי פעם לעבודות בבית- בחצר.
כיום יש לי מסור גיקסו (של בוש או מקיטה- לא זוכר)
לגבי מסור הדיסק, חשבתי לקנות BLACK&DECKER דגם B-CS1250LK.
האם המסורים של החברה הזו נחשבים טובים?
תמורת 150 ש"ח נוספים אוכל לרכוש מסור עגול של בוש דגם GKS 190
אבל כנראה שהמסור של בוש מגיע ללא מזוודה.

לגבי מסור גרונג+ פנדל, חשבתי לקנות TARGET דגם MS210S. אני בכלל לא מכיר את חברת TARGET, מוצרים טובים, או משהו סיני ירוד?

ושאלה אחרונה
המסורים נמכרים עם הלהבים (דיסק)? או שמקבלים רק את הגוף וצריך לקנות את הלהבים בנפרד?

תודה
ושבוע טוב

כלים
גם אני לא עובד עם הכלים שלי יום יומית, אבל שאני כבר עובד, אני מעדיף כלי טוב.
בעבר דגלתי ברכישה של כלים סיניים זולים, אז בשביל התנסות זה טוב...אבל לגבי כלים
שאמורים לתת דיוק ואמינות, תמיד קניתי מותגים ידועים.
בעבר קניתי גם בוש, אבל זה כבר לא זה, והיום אני מעדיף מקיטה.
בלק אנד דקר נחשב מותג טוב. ולשימוש לא מקצועי. הוא יחזיק לעד....
כשאתה קונה משור דיסק, הוא בא עם להב, יש להבים לשימושים שונים, להב עם הרבה שיניים מתאים לחיתוך עדין שלא פוצע את העץ, במיוחד לוחות . לרוב תקבל עם המשור להב עם מספר שיניים קטן שמתאים לעץ גושני / קורות עץ.
לפני שבוע ראיתי את הטרגט באיזה תערוכה. לא אהבתי לראות שהוא מורכב מיותר מידיי חלקי פח שאמורים לכוון או להגביל פעילות. המותג הזה מאוד זול, ופשוט.
ממליץ להשקיע במותג . גם אם זה יעלה יותר.

quick155

New member
תודה על התשובה.

האם חברת EINHELL גם נחשבת לחברה שהמוצרים שלה נחותים ולא כדאי להתעסק איתה.
כי המקיטה לדוגמא יקרה פי 2.

אם אתה מציע להתרחק מכל הדגמים האלה ולרכוש רק משהו איכותי, בעיקר במסור מהסוג הז השיש לו הרבה אלמנטים מכניים שרצוי שיהיו מדוייקים,
אז אולי בשלב זה אוותר על רכישת מסור שכזה ואסתפק במסור דיסק רגיל.
שבוע טוב

רוני1955

Active member
מסורים

קצת מהתובנות והנסיון שלי: אם השימוש הוא מדי פעם, לא הייתי רץ לקנות מסור גרונג פנדל, אלא מסתפק במסור עגול. כל מה שפנדל יכול לעשות, מסור עגול בידיים טובות יכל לעשות גם. אין ספק שהפנדל מקל על העבודה, אבל השאלה אם זה מצדיק קניה שלו. לשיקולך.
לגבי חברת בלאק אנד דקר, בזמנו זה נחשב לקניה גרועה, כי השרות בארץ היה על הפנים. כיום, היבואן הוא חברת ש.ט.ל. חברה מכובדת לכל הדעות, והשרות בהתאם. לגבי איכות הכלים האלו, אלו כלים מעולים, עם הסטוריה מפוארת בעולם. לי יש מברגה שלהם שהבאתי לפני כשמונה שנים מארה"ב. אני עדיין משתמש באותה סוללה (יש לי רק אחת), והיא לא מראה סימני התעייפות. זו המברגה הכי טובה שהיתה לי אי פעם.
הערת אגב, חברת די וולט שנחשבת ליצרנים מעולה, היא למעשה חברת בת של בלאק אנד דקר. (זה כמו הלקסוס של טויוטה).
לגבי חברת בוש, אני תמיד ממליץ להתרחק מהכלים שלהם כמה שיותר (אפשר לחפש בהיסטוריה של הפורום).

quick155

New member
תודה רוני, אתה מחזק את דעתי, אקנה בינתיים מסור עגול בלבד

רוני1955

Active member
המשך

קנה מסור בקוטר של "7.25 לפחות. בדוק את עובי העץ שהוא יכול לחתוך על ידי העלאת המגן למכסימום גובה, ומדוד עם מטר כמה הלהב חשוף. מכיוון שבבנית פרגולות ודקים משתמשים הרבה בעץ5X10, תוודא שהלהב יכול לחתוך לפחות 6 ס"מ.

כיוון מחשבה נוסף
הכלי הכי שימושי והכי יעיל שקניתי איי פעם....
שילוב של משור דיסק, שולחן עליון, וחיתוך זויות.
הלהב שלו גדול, ומאפשר חיתוך קורות עץ ברוחב 14 על 5 ( לוחות דק סטנדרטיות ).
&nbsp

למעלה