למישהו יש רעיון איך להוריד חלודה מאמבטיה לבנה?

shlang

New member
נסה עם קרם אסטוניש וצמר פלדה, אם לא יעזור

החלף אמבטיה

מצורפת תמונה.

רוני1955

Active member
אפשר לנסות משהו אגרסיבי יותר.

למשל, סקוץ' של רחצת כלים.
יכול להיות שזו חלודה שמתפתחת מתחת לציפוי האמייל. אם הסקוץ' לא יעזור, יש צורך לשייף עם בד שמיר ("נייר" זכוכית למתכת), ולעשות תיקון מקומי עם אמייל קר. למשל:
http://www.jacobi.co.il/product/בקבוקון-אמאייל/

gb228

Active member
כמה אפשרויות

ראשית - הניסיון שלי הוא בנושא הורדת כתמי חלודה מפיברגלס. לא יודע אם זה יעבוד כאן.

חומר ניקוי שמכיל חומצה אוקסאלית. אני לא יודע לציין מוצר מסוים - פעם קניתי בחו"ל מוצר של חברת פיירי. לחפש באזור החומרים לניקוי כללי ולהסתכל במרכיבים (הימור - לחפש יותר בכוון של מסירי אבנית וחומרים לאמבטיות ולא בכוון של מסירי שומנים וחומרים למטבח).

חומר שניסיתי ועובד לא רע - שפשוף עם מלח לימון

אופציה נוספת - זה אולי יישמע מוזר - מולאסה
לא ניסיתי בעצמי אבל קראתי בכמה מקומות (גם בתחום של הסרת כתמי חלודה מפיברגלס). המולסה יוצרת איזושהיא ריאקציה עם החלודה שהופכת אותה למסיסה במים.

ד"א למיטב ידיעתי אין שום סיבה שאקונומיקה תסיר חלודה (אקונומיקה זה בסיס וכל המוצרים שציינתי זה חומצות)

gb228

Active member
סבתא גם אמרה לא לשתות מים אחרי אבטיח (או להיפך)

חן 1111

Active member
נסי מסיר אבנית. לפעמים יש משקעי אבנית והחלודה נתפסת עליהם

עדכון:

אז ניסיתי בהתחלה את כל מוצרי הניקוי שיש לי בבית ואף אחד לא עבד, כולל חומץ שלא עשה כלום חוץ מלהסריח, אז הלכתי לקנות אנטי קלאק שהיה כתוב עליו מוצר חומצי, וכרגע הכתם נראה יותר טוב. ממשיכה לשפוך עליו מלא חומר עד שהאמבטיה תתכלה/תתפוצץ

gb228

Active member
יפה - אבל נראה בצילום שיש שם פגם בציפוי שהוא המקור לחלודה

מציע לך לקנות צבע לתיקון הפגם כדי למנוע הופעה מחודשת - יש צבעים לתיקון אמייל - במקרה שלך בגלל השטח הקטן כדאי לחפש משהו בצורת בקבוקון עם מברשת קטנה - כמו לק לציפורניים.

למעלה