מכונת כביסה לא מוציאה מים

trilliane

Well-known member
מנהל
מכונת כביסה לא מוציאה מים

מכונת כביסה ותיקה של פריגי'דר, פתח חזיתי. עד עכשיו עבדה בסדר, היום בסוף הכיבוס לא הוציאה את המים. ניסינו שוב לשים רק סוף של תוכנית, לא עזר. אין כפתור לחוץ של השריה או כל דבר אחר, סתם תוכנית רגילה.

פתחתי את המסנן למטה בפינה וכל המים נשפכו משם... (ודווקא לא עם איזו ג'יפה מיוחדת או משהו).

מה זה יכול להיות ומה כדאי לעשות/לנסות?

רוני1955

Active member
תקלה במכונה

תקלות אפשריות שעולות לי עכשיו בראש: תקלה בפיקוד, תקלה במד הגובה של המים, תקלה במשאבה, ויש עוד אפשרויות.
מה לעשות? יש שתי אופציות. אחת, לקרוא לטכנאי, השניה, לקנות מכונה חדשה.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה. עד כמה זו תקלה חמורה? אני תוהה אם שווה לנסות לתקן

אנחנו לפני מעבר דירה, ומן הסתם אם זה משהו מהותי שיקר מדי לתקן או כבר לא שווה להתעסק איתה ואין טעם להעביר אותה... עם זאת אני לא מאלה שממהרים לזרוק ולקנות חדש (גישה לחיים, כלכלית וסביבתית) ולכן אם יכול להיות שזה תיקון קטן חבל לי. אני לא יודעת בת כמה היא כי ירשנו אותה, אבל היא נראית לי די טובה בסה"כ, וגם מותג טוב להבנתי.

shlang

New member
לדעתי, משאבת המים גמרה את חייה,

עלות משאבה בין 120 ל 300 שח, לא כולל ההחלפה
אין לי בעיה לבדוק ללא עלות אם אתה מפ"ת

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה, אנחנו מחיפה... יש משהו שכדאי לנסות לבדוק אם זה אכן זה?

אני לא רוצה להפעיל שוב תוכנית שלמה כדי לא להציף מחדש את האזור; אולי לשפוך קערת מים ולנסות להפעיל סוף של תוכנית (בלי שטיפה) לראות אם היא תצליח להוציא אותם? (אם לא, אני יכולה להוציא אותם שוב דרך פתח המסנן ולנזק אותם בחזרה לקערה).

המים יוצאים דרך המסנן
לאחר שאתם מפרקים את המסנן, יש בפנים כנפיים שאמורות להסתובב קלות, תראו אם זה כך.

לא מכיר את הפילטר הזה......
וע"פ התמונה, כנראה שההסבר שלי לא רלוונטי למכונה שלך.

gb228

Active member
פילטר "עמוק" - לא נתקלתי בכזה

אבל קרוב לודאי שהמשאבה עדיין נמצאת בחלק הכי פנימי שמאחוריו כמו במכונות אחרות מכיוון שמדובר במשאבה צנטריפוגלית שכמו הפילטר צריכה להיות בנקודה הכי נמוכה של המים.
תציצי פנימה ותראי אם יש ב"קצה המנהרה" משהו בצורת כנפיים שניתן לסובב.

רוני1955

Active member
שאלה קשה.

מכיוון שאי אפשר מכאן לדעת מה התקלה, אז כמובן שאי אפשר לדעת אם היא חמורה.
כשהתעסקתי בתיקון של מכשירי חשמל ביתיים, היה לי כבל חשמל עם "קרוקודילים". הייתי מנתק את חיבורי המשאבה, ומחבר את המשאבה ישירות למתח חשמלי ובודק את תקינותה. את מד גובה המים אפשר לנתק, לנשוף לתוכו, ואם יש שם סתימה, היא תשתחרר. אבל גם יכול להיות שהבעיה היא במגעי הפיקוד של מד הגובה. הפיקוד (בורר) של המכונה הוא מכני כנראה, והחלפת בורר זה סיפור מאד מסובך ויקר.
לקפוץ ולקבוע עובדה שהבעיה היא במשאבה, זו קצת שחצנות. יכול להיות שזה נכון, אבל גם בהחלט יכול להיות שלא. להתחיל להחליף חלקים בגלל שמישהו מרחוק אמר, זה נראה לי לא נכון. שוב, יש שתי אופציות כמו שכתבתי קודם.

gb228

Active member
אני הייתי מתמקד באופציית המשאבה (מכני, חשמלי, פיקוד)

תקלה במד הגובה בד"כ גודרמת לתופעות מוזרות עוד במהלך הכביסה כמו עליית גובה המים יותר מדי.
כפי שחובב הציע נראה לי הדבר הראשון שכדאי לעשות זה לבדוק אם האימפלר של המשאבה מסתובב חופשי. אמור להסתובב ממש בקלות - אם הוא תקוע או הולך קשה אז זו בעייה מכנית במשאבה ויש להחליף.
אם מסתובב ידנית חופשי זה יכול להיות מנוע דפוק של המשאבה או בעית פיקוד - את זה קצת יותר מורכב לברר (צריך מישהו עם הבנה, ידיים טובות ורב-מודד). עבודה עם המשאבה כבר דורשת בד"כ פירוק חזית או הפיכת המכונה לגישה מלמטה. בד"כ אין בעייה לקנות חדשה ובהנחת יכולות בסיסיות ונכונות, ניתן להחליף לבד.

במבט נוסף בתיאור שלך - האם כן היתה הוצאה של מים בשלב השטיפות ורק הפעם האחרונה לא הוציאה, כי אז זה בפירוש בעיית פיקוד ולא במשאבה עצמה.

trilliane

Well-known member
מנהל
הממ... יש מצב שהייתה הוצאת מים באמצע, אבל לא היינו לידה

המים שיצאו בסוף לא היו עם הרבה סבון, נראה לי שהם היו המים של השטיפה האחרונה...
&nbsp
אני מבינה שאם זו בעיית פיקוד "הלך עליה"... האם במקרה כזה תוכנית אחרת תעבוד? אני תוהה מה כדאי לנסות כדי לאבחן את התקלה.
&nbsp
לפרק את המכונה זה קצת גדול עלינו, אני חוששת; אני שוקלת בדעתי לנסות להפעיל תוכנית קצרה עם חצי מכמות המים... המממ.

gb228

Active member
לכי על זה ותישארי ליד המכונה בכל זמן הפעולה

(שימי גם טמפרטורה הכי נמוכה כדי לקצר תהליכים) תנסי להבין מתי העסק מפסיק לעבוד.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה. עשינו בסוף כביסה רגילה, קצרה, ל-3 פריטים שגם ככה צריך

היה בסדר גמור... אולי סתם נתקע שם משהו? (כשהוצאתי את המסנן אתמול לא ראיתי איזו ג'יפה מיוחדת, אבל יכול להיות שקצת צמחים יבשים/עלים קטנים וכו' נתקעו). אז כרגע עובד, אבל נמשיך לעקוב...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
פעם נתקע לי מטבע בתוך האקורדיון שמחבר את הדוד למשאבה.
במקרים מסוימים, הוא עצר את תנועת המים למשאבה ואז, ניקוי הפילטר (שכנראה
גרם לטלטלת המטבע), והדבר הועיל לאחר ניסיון אחד, שניים או שלושה...
אבל זה היה יעיל רק עד ה"תקיעה הבאה" שאכן הגיעה ביום מן הימים...
בסוף רציתי לפרק את המשאבה, אבל רגע לפני כן, כשניתקתי ממנה את האקורדיון,
נפל המטבע וכמו שאומרים: "יצא המרצע מן השק". מאז הכל טוב.
זו תקלה שלא קורית הרבה, אבל זה קורה. עובדה.

למעלה