סנטף או פוליגל?

davesh

New member
סנטף או פוליגל?

יש לי בבית קונסטרוציית ברזל כהכנה לפרגולה.
אני מעוניין לקרות את המרפסת. רוב השכנים עשו פרגולות עם במבוק וסנטף מעל.
צריך קודם כל לייצר שיפוע. האם 5-6% יספיק? איך עדיף לקבע את הקורות לקיר? האם להשתמש בפרזול מתאים, או להצמיד לקיר קורת רוחב ועליה להניח את הקורות?
איזה פרופיל קורות נהוג להשתמש?
אני פחות מתחבר לסנטף. האם יש למישהו ניסיון עם פוליגל? איזה מחברים להשתמש?
המרחק בין קורות הברזל הוא 112 ס"מ (מרכז למרכז), האם צריך על קורות האורך המשופעים צריך להניח גם לייסטים לרוחב על מנת לתת לגגון חוזק ותמיכה?

זה לא אותו דבר ?
כנס לאתר של היצרן, יש שם הוראות התקנה, תוכל ללמוד מכך איזה מרווחים , שיפועים נדרשים.

רוני1955

Active member
אלו חברות שונות.

ומוצרים שונים. הסנטף הוא לוח גלי (יש מגוון צורות), ופוליגל הוא לוח חלול.

רוני1955

Active member
אתה חייב קורות רוחב.

אני מציע לך להכנס לאתרים של החברות, ולקרוא שם על דרישות ההתקנה. בנוסף, ברר על מחירים, ויהיה לך מה להשוות. (לפלרם יש גם סנטף, שהוא פוליקרבונט עם מעבר אור, וגם פלרוף, שהוא עשוי PVC, והוא לא מעביר אור. )
לגבי פוליגל, הוא מרעיש יותר בגשם, אתה חייב פרופילי חיבור מיוחדים לחיבור בין הלוחות, והבעיה הגדולה ביותר שאני רואה, היא הצטברות לכלוך, עובש וירוקת בתוך הפלטות.

davesh

New member
לפוליגל יש חוזק מכני בגלל צור הפרופיל

לעומת סנטף שהוא גמיש לחלוטין.
אם משתמשים בפרזול של פוליגל, לא אמור לחדור מים ולכלוך ללוחות.
חשבתי שאם אני בוחר בפוליגל עבה אני יכול לחסוך את קורות הרוחב שהן ממש לא אסתטיות.
ראיתי שיש לא מעט מבנים שמשתמשים בפוליגל לקירוי. עד כמה זה יותר מרעיש?
באתר של מרזבית ראיתי את המחברים ללוחות ואת הפרופילים לקצוות, אבל לא ראיתי משהו שאמור למנוע חדירת מים בין הקיר ללוח כמו שיש לסנטף. יש גם לפוליגל?

רוני1955

Active member
מרישים

אלו הקרשים/פרופילים/לטות/ או כל דבר אחר שמונחים בניצב לפרופילים הראשיים, עליהם מונחת הפלטה.
למשל כאן: (לא אני שרטטתי. מצאתי את השרטוט והוספתי את החיצים והמונח).

למעלה