ציפוי הגנה לבידוד ספוג לצינורות על הגג

toffi77

New member
ציפוי הגנה לבידוד ספוג לצינורות על הגג

עליתי לגג שבוע שעבר וראיתי שחלק מהצינור שיוצא מהדוד לא מכוסה בשרוול בידוד (צינור ספוג שחור), בטוח זה הפסד חום. כנ"ל גם לגבי הצינור שיוצא מהמשאוות חום של החימום התת ריצפתי.
אז השגתי שרוולים כאלו , חרצתי אותם והלבשתי על הקטעים החשופים.
אני מעוניין לשים ציפוי להגן על הספוג מפני "האלמנטים" (בעיקר שמש ויובש אבל גם שמעתי שציפורים מנקרות בזה) . אני כבר רואה שהציפוי הלבן שמתקיני המזגנים ליפפו כבר כמעט נעלם לחולטין אחרי קיץ אחד !!!
השאלה היא מה הכי כדאי לעשות? ללפף איזולירבנג חבלה? אולי יש איזה חומר שאפשר ממש לצפות מעל?

toffi77

New member
יש לזה שם מיוחד?

נאיזולירבנד הרחב הזה הוא ייעודי לזה? איפה קונים את זה ואיך הוא נראה? כמו איזולירבנד רגיל או כמו איזולירבנד חבלה (כזה שיש בו את הסיבי רשת בפנים)?
&nbsp
הייתי בחנות חומרי בניין ממש גדולה שיש בה הכל, ולא ידעו על משהו כזה.
היה להם סרט ליפוף למזגנים - שזה בדיחה וכך הוא עצמו גם אמר לי, זה רק כדי להחזיק את הצנרת ביחד בזמן ההתקנה , הוא מתכלה מאוד מהר.
הוא הציע איזולירבד חבלה, אבל אמר שגם זה מתכלה בסופו של דבר.
&nbsp
מישהו אמר לי על איזה חומר שנראה כמו גבס ביישום שלו ואצלו ציפו את כל הצנרת עם הבידוד ספוג עם זה - אבל הוא לא ידע להגיד לי מה זה.
&nbsp

יוסיזיו

New member
החומר כמו גבס נקרא סיליפסט

והוא מחייב עטיפה בתחבושת בד. איזוליר בנד רחב ככה זה נקרא הוא פי 3 ברוחב מהרגיל.

אתה יכול להרחיב לגבי הסיליפסט ?
איך זה מגיע ?
הישום פשוט ?
&nbsp
מחיר ?
&nbsp
יש לי צנרת מיזוג אויר על הגג שכבר נמאס לי מלהחליף כל כמה שנים את הבידוד שלה.

יוסיזיו

New member
תחבושת רחבה בדומה לתחבושת רגילה

החומר עצמו כמשחה ויש גם כאבקה שצריך להוסיף מים . עשיתי גם דומה של פוליגג מעורב עם מטופיל .יצא מעולה .

toffi77

New member
רוחב וסוג

כשאתה אומר רחב אתה מתכוון ל משהו כמו 5~6 ס"מ רוחב לעומת הרגיל שהוא בערך 15~2 ס"מ רוחב?
&nbsp
האם יש יתרון או חיסרון לאיזולירבנד חבלה (עם סיבי רשת בפנים) לעומת האיזולירבנד הרגיל ?

gb228

Active member
גם ה"איזולירבנד חבלה" (DUCT TAPE באנגלית) נגמר מהר בשמש

ונשארים עם רשת מפוררת בלי חומר שמחזיק אותה.

בהיעדר משהו מסחרי אמין ייתכן ופתרון אפשרי זה לקנות סרט פיברגלס וקצת פוליאסטר, להספיג את הסרט בפוליאסטר וללפף - קצת "מלוכלך" וכאב ראש אבל יחזיק מעמד בשמש שנים.

toffi77

New member
הבקר הציעו לי בחנות חמרי בניין

למרוח חומר איטום לגגות שנקרא "פוליגג".
לפי התיאור שלו נשמע ממש כמו הסילפסט שיוסי המליץ למעלה.

עומר TT

New member
יצא לי לראות עבודת בידוד צנרת

שבה עטפו את הצינור בצמר זכוכית, אותו עטפו בתחבושות בד ועל כל זה מרחו פוליגג.
צריך לציין שהעבודה הזאת היתה במקום שאינו חשוף לשמש (מרתף) אבל מאחר ופוליגג מיועד להיות מיושם על גגות תחת שמש ישירה ההגיון שלי אומר שזה צריך לעבוד גם בתנאי חוץ.

toffi77

New member
איזה תחבושת בד?

יוסי גם ציין תחבושת בד בתוספת לסליפס. איזה סוג בד זה ואיפה קונים?
יוטה, גזה , משהו אחר?

לא נראה לי שמשנה...
תחבושות לסוגהם הם הבד הכי נחות שיש.
לא פעם השתמשתי בחלקי בד ריפוד או ברזנט דק לגישור על סדקים ביריעות זפת על הגג. לאחר מריחה לפני, ואחרי הנחת הבד, זה מחזיק יפה מאוד, וגם אוטם מצויין.
קח סדין ישן, או דומה, עשה ממנו רצועות של 10 ס"מ, והנה לך תחבושות....

SicTransit

Active member
זה באמת מעצבן

גם אצלי גיליתי שסרט הפלסטיק שמתקין המזגן השתמש בו התפורר אחרי זמן לא רב (ובעקבותיו הבידוד). אין גבול לחפיפיות.

gb228

Active member
בלי להתייחס ספציפית לאיכות חומרים של מתקין זה או אחר

מעט מאוד חומרים פלסטיים יחזיקו מעמד לאורך זמן על גג ישראלי טיפוסי, גם היותר איכותיים. זה באמת משהו שדורש בדיקה תקופתית ותחזוקה.

יוסיזיו

New member
לפני הגל הסיני היה להשיג סרט לפלפ

שזה השם המקצועי שהיה מוגן uv. עכשיו כל יבואן מביא מה שיותר זול וזו התוצאה . לכל התקנה חיצונית אני משתמש בסרט הדביק .

toffi77

New member
מה שאתה משתמש מחזיק מעמד לאורך זמן?

הסרט הדביק הזה, זה הלפלף ?
&nbsp
הוא מחזיק בתנאי חוץ ישראליים לאורך זמן?

למעלה