חיפוי לפרגולה- התייעצות

3תיתי

New member
חיפוי לפרגולה- התייעצות

יש לי פרגולה בנויה מברזל. בערך 16 מטרים מרובעים. מטרת הפרגולה הזו, ליצור הצללה לחבלי כביסה, כך שלא אאלץ להפוך את כל הכביסה לצד שמאל ולהמנע מתלית בגדים רגישים או צבעוניים במיוחד, בחוץ. כמו כן, אני נורא נשרפת בשמש, בעת הטיפול בכביסה. לא קריטי לי, למנוע הרטבה בעת גשם. חוששת ששימשונית תיצור מקום חם באופן בלתי נסבל. אולי טועה? בקיצור, מחפשת שילוב מוצלח בין הצללה, אסטטיקה, מחיר, ותכונות טובות שאולי לא חשבתי עליהן.

רשת צל ?
את יכולה להזמין רשת צל, ויש כאלה יפות , במידה מדוייקת, ולמתוח אותה מעל/מתחת.
היא לא אטומה, אבל יכולה להפחית ממטרי גשם.

3תיתי

New member
רשת צל נותנת אווריריות אבל

גם היותר מצלילות, לנסיוני (ויש לי אחת כזו), אלה עם השכבה הכפולה וטענה שמצלילות 90% או 95%, לא באמת עושות את העבודה. מה שחשוב לי, זו מניעת הקרינה. זו ששורפת אותי, ומטגנת את הכביסה. הגנה מפני גשם, אינה המטרה העיקרית, משום שממילא בגשם, הכביסה לא ממש מתייבשת בחוץ. (עניין של פיסיקה) ויש לי גם מייבש וגם פטיו מוגן מים. האופציות שעומדות בפני,לעניות דעתי, הן רשת צל כפולה, שימשונית ובד עם למינציה, שהבנתי שיקר משמעותית, וגם יפה.

רוני1955

Active member
אצלי התקנתי רשת צל.

קניתי ב"תמה" במשמר העמק רשת צל כחולה בצפיפות של 80% צל. עושה עבודה מעולה. ברשת צל כפולה, לא מכפילים את האחוזים פי 2, כי יש הרבה חפיפה. רשת צל כפולה היא לא הרבה יותר יעילה מרשת צל אחת.

3תיתי

New member
אני אתקשר לשאול. תודה. ומותר לשאול מדוע לא עשית בד עם

למינציה?

רוני1955

Active member
למה כן?

רשת צל אפשר ללא שיפוע. בד חייב להיות מאד מתוח, ועם שיפוע טוב לניקוז מי גשם. גם כשיש רוח, בד משמש כמפרש ורשת לא. הכי חשוב, רשת לא נכללת באחוזי בניה, ובד כן. למעשה, כל קירוי מלבד רשת צל נכלל באחוזי בניה.

3תיתי

New member
טוב, עשיתי ברורים

צריך שיהיה עד 40% קרוי בפרגולה, כדי שלא תחשב למטרות ארנונה. מה זה אומר? אף אחד לא יודע. אבל את ה-40% הללו, אפשר לעשות עם כל חומר לא קבוע. רשת צל, שמשונית. לא מעניין.

רוני1955

Active member
גם אני בדקתי.

וזה מה שמצאתי, עשיתי "העתק הדבק".
(ב) הקמת סוכך מתקפל (מרקיזה) פטורה מהיתר, ובלבד שהסוכך במצבו הסגור לא יבלוט מקיר המבנה למעלה מ-50 סנטימטרים.
(ג) קירוי באמצעות אריג המגן מפני השמש והשפעת מזג האוויר (סככת צל) פטורה מהיתר, ובלבד שגובה הקירוי לא עולה על 3 מטרים, המפתח בין העמודים אינו עולה על 5 מטרים ומשקל הקירוי אינו עולה על 3.5 קילוגרמים למטר מרובע.

3תיתי

New member
בקיצור, סוג הבד אינו העניין. ובמסגרת ה"דוקטוראט" שעשיתי

האופציות שעומדות לפני: רשת צל כפולה 80%-90% הצללה. (ניתן להשיג אותה הצללה גם ברשת בודדת שחורה, בערך באותן מחיר, אך הכפולה עמידה יותר לטענתם). רשת כזו עולה כ-12 שקלים למטר. שימשונית, עולה כ 40 שקלים למטר. היתרון הגדול- ההצללה י7ותר מובטחת. ויש רשת צל מהוללת, בתקן אוסטרלי, שעולה כ 60 שקלים למטר, אחריות ל-5 שנים. טוענים שנותנת כ 95% הצללה. עכשיו מה בוחרים למען השם?

מציע שתקפצי למתפרת ברזנטים.....
באזור שלי אני יכול להמליץ, לא מכיר בעיר הקודש....
ממה שאני מכיר, יש להם סוגים שונים, ויוכלו להתאים, גם את המידה.

חן 1111

Active member
רשת צל תהיה הכי יעילה והכי זולה.

נסי לחפש בחנויות ציוד חקלאי. שם יש רשתות בצפיפות גבוהה מאוד, נדמה לי שעד 95 אחוז (בצבע שחור בלבד).
אני קניתי פעם בעמיר כפר סבא. היתה פרושה אצלי במשך הרבה שנים כמעט כל השנה ועדיין במצב מושלם.
הרשתות הצבעוניות שמוכרים במתפרות הן פחות יעילות. פחות אחוזי הצללה.

3תיתי

New member
תודה! עובדת על זה.

הפרגולה בחצר, תחתה אנחנו יושבים, מחופה רשת צל כפולה, ואתמול בדקתי- לא די צל (חושבת שרשת עם הצללה של 80%). ברוב הזמן זה לא מפריע, כי יש עץ קטלב ענק, שנותן צל מאד משמעותי, אבל כשהשמש במעלה השמיים- כאילו אין רשת!

עכשיו קיבלתי הצעה לחיפוי בד שנקרא "ננו". 28 שקלים למטר. מישהו מכיר? יש נסיון?

חן 1111

Active member
ננו לדעתי פחות מוצלח

זה למעשה רשת צל שעשויה מבד כמו לייקרה. באותה מידה יש חיפויי הצללה מלייקרה. זה נוח לשימוש כי זה נמתח וקל, אבל הבד הזה לא אטום לגמרי לאור וההצללה ממש לא מלאה.

3תיתי

New member
אהה. מזל ששאלתי. נראה שאלך על שמשונית. ההבדל במחיר לא ממש

משמעותי וגם ארויח את חוסר הצורך לרוץ להוריד כביסה, אם יש טפטוף פתאומי.

את בטוחה ?
למה בכלל לא תלכי על חיפוי של פוליגל .....כנסי לאתר שלהם....
כן, זה דורש התקנה של איש מקצוע. אבל הכי שווה.

3תיתי

New member
הבדל של פחות מ 400 שקלים. יותר זול מכמותרפיה

בגלל מלנומה.

למעלה