דיסק למשור שולחני

eytcor

New member
דיסק למשור שולחני

ברשותי מסור שולחני (בלתי ממותג) שזה הדיסק שפרקתי ממנו לשם החלפה.
דיסק בקוטר 10 אינץ, חור בקוטר 5/8 עם 40 שיניים. השתמשתי בו לניסור עץ.
רוצה להחליף אותו בדיסק בגודל דומה שיתן לי ניסור עץ עדין בלי גרדים. ניסור של עץ עד עובי 5 ס"מ.
מה אני צריך לחפש ? 40, 60 או 80 שיניים?
היכן אני יכול למצוא משהו איכותי במחיר סביר (כי כבר ראיתי להבים במחיר של 300 שח וצפונה שלי זה קצת יקר)?

eytcor

New member
רוב הזמן אני חותך.......

קורות עץ רך (אורן) עם כיוון הסיבים (לאורך הקורה), אבל מדי פעם אני חותך פלטות מלמין וסנביץ. (לחיתוך הקורת לרוחבם אני משתמש במסור גרונג פנדל )
&nbsp
אשמח לדגם ספציפי של חברת דימר כי המבחר של הלהבים (בלינק שצרפת) די מבלבל אותי.

חן 1111

Active member
נראה לי שהרשימה בלינק לא מתאימה לך

כי אין שם שום להב עם חור בקוטר שאתה צריך.

רוני1955

Active member
המשך

להב לחיתוך מלמין לא מתאים לחיתוך עץ גולמי, ולהיפך. זה יחתוך, נכון, אבל יש בעיה. משור לחיתוך עץ גולמי ישבור חתיכות מהמלמין והחיתוך יראה נורא. משור מלמין יחתוך עץ גולמי, אבל בגלל שיש לו שיניים קטנות, יווצר חיכוך ויהיה ריח שץ עץ שנחרך, והוא גם יראה ככה.
(אני כותב מנסיון, יש לי בעבודה משור קרייזיק גדול ואני משתמש בו די הרבה).

eytcor

New member
אם נרד מנושא חיתוך מלמין.......

אבל עדין מחפש חיתוך איכותי, עדיף להשאר עם 40שינים או לעלות ל-60 או אפילו ל-80?

יש לי להב של חברה ישראלית - דימר.
הוא עם כ 40 שיניים , קרעתי לו את הצורה בכל מיני חיתוכים קרוב ל 20 שנה...., החל מפלטות מלמין, ועד עץ גושני בעובי 10 ס"מ. ולא נראה לי שיש לו בעיה להמשיך לעשות זאת.
&nbsp
אז או שתשקיע, וזה יהיה לתקופה ארוכה מאוד.
או שתשחיז את הקיים, לא מכיר עסקים כאלה באזור לך, בצפון יש כמה.

חן 1111

Active member
כמה שיותר שיניים, יתן חיתוך יותר עדין

אבל יותר איטי.
בעיקרון להבים כאלה הם בעלי אורך חיים גדול מאוד בתנאי שאתה לא עושה שטויות. אז מצד אחד, שווה להשקיע בלהב איכותי, זה לטווח ארוך. מצד שני יש לי מסור עגול, ממותג סיני זול, עם הלהב המקורי כבר אולי 20 שנה, ועדיין חותך מצוין.

milch

New member
דיסק למשור שולחני

מה שרוני1955 רשם זה הלהב הנכון לחיתוך עץ גושני, שמו "משור גב גמל. כפי שרשום בטבלה 20-24 שיניים עבור הקוטר שציינת.
קביעה כמו "כמה שיותר שיניים החיתוך יותר עדין" היא מוטעית ביסודה כיוון שהפרמטרים לחיתוך חומרים שונים הם: סוג המכונה, קוטר הלהב, סל"ד המכונה, עובי גוף הלהב, עובי השן והכי חשוב!...תצורת השן/השיניים!!!
לכל סוג חומר/לוח עם ציפוי או בלי יש להבים מתאימים.
ללוחות מצופים מלמין, כיוון שאין לי משור מקדים על המכונה, אני משתמש בלהב דומה לזה שמיועד לחומרים אל-ברזליים, כלומר עם שן בעלת זחית התקפה שלילית.
לחיתוך לוח מצופה פורמייקה בשני צדדים, עם להב יעודי, לפעמים אני מעביר מעבר ראשון בעומק 2-3 מ"מ וחוזר במעבר עם להב בגובה מתאים.

חן 1111

Active member
אתה צודק, ונגרים מקצועיים מחליפים באמת להבים בין עבודות

כדי להשתמש בלהב הכי מתאים.
אבל לחובבים בדרך כלל יש להב אחד, אז אם כבר קונים חדש, כדאי לבחור בפשרה הכי טובה. הוא צריך להב שיוכל לחתוך גם עץ טבעי וגם תחליפים שונים (מלמין, סנדויצ' ואולי עוד אחרים) ושייצור חיתוך יפה.
גם לי יש רק להב אחד לכל השימושים. אז כשזה חשוב גם אני לפעמים עושה מעבר אחד כדי ליצור חריץ לא עמוק, ובכל מקרה אני מקפיד על הצד שיוצר חיתוך יותר יפה. במסור שולחני זה הצד העליון. אצלי זה מסור עגול ידני, אז זה הצד התחתון.

למעלה