היי חברים! אשמח לעזרה בנוגע לחריטה על מתכת במכונת לייזר

לירונעע

New member
היי חברים! אשמח לעזרה בנוגע לחריטה על מתכת במכונת לייזר

אז ככה, ראיתי ביוטיוב את הסרטון הזה:
https://www.youtube.com/watch?v=RocGxQIOXS4
והייתי מאוד רוצה לדעת איפה ניתן ללמוד איך עושים חריטה בלייזר על מתכת (בדיוק כמו בסרטון) והאם יש מכונה כזאת אבל יותר קטנה ממה שהם משתמשים שם?
אם מישהו מתעסק בזה אשמח לשאול שאלות בפרטי, ואם ידוע לכם על פורום אחר יותר רלוונטי לשאלה אשמח אם תוכלו להפנות אותי אליו.

תודה רבה!

עומר TT

New member
במרכז ניתן לבדוק את פאבלאב חולון אם הם עושים את זה

אולי גם לתמ"י או XLN יש, אני לא יודע, צריך לדבר איתם.
את מוזמנת לשאול שאלות בנושא גם כאן בפורום.

לירונעע

New member
תודה, אני לא גרה בישראל, ולכן

לגבי חולון וכדומה לא יכולה כ"כ לבדוק.

בעיקרון צריכה לדעת הרבה פרטים אז מחפשת מישהו שמבין בזה ואוכל לשוחח איתו בפרטי :)

גוגול
שואלים בגוגול על חריטת לייזר, אני מעריך שהתשובות שיקפצו לך, יהיו מהאזור והמדינה שבה את נמצאת.
מתחילים להתקשר ולאסוף מידע.

לירונעע

New member
נראה לי ברור מאליו שכבר עשיתי זאת

לפני שפרסמתי פה בפורום. לא מצאתי מישהו שיכול לעזור.
&nbsp
בכל אופן תודה.

לא ברור לי....
לעיתים אני מחפש מהארץ מידע, ועוד לא נתקלתי בחוסר מידע ברשת, מה גם, שכמעט שאין אתר בחו"ל או בארץ שאתה יוצר אתם קשר והם לא חוזרים אליך.

עשיתי חיפוש על הנושא בארץ, ראה תשובה אחת שעלתה:
http://www.trigonmicro.com/il/?gclid=EAIaIQobChMIjquR-bv_1gIVTRDTCh3eLwRgEAAYAyAAEgKj5fD_BwE

רק מה, אני לא בטוח שאתה רוצה מערכת תעשייתית, אלה משהוא יותר פשוט וזול.

וגם, לא פעם ראיתי מדפסות לייזר, שיותר מוכוונות לחריטה על עץ, מין קיטים שנקנו בעלי אקספרס, אולי תנסה לחפש גם שם ? חריטה על מתכת לעניות ידעתי מצריכה הספק גבוה יותר, אבל מערכת הבקרה בטח דומה.

ואחרי כל מה שכתבתי, אתה בעצמך מעלה סרטון מיוטיוב , ויש שם עוד בנושא, אז מה בדיוק השאלה ?

עומר TT

New member
לא מחנטרשים מערכת כזאת בבית!

לייזר שחורט על מתכת יכול לעוור אותך יותר מהר ממה שאתה אומר "לייזר", בעבודה עם מתכת ייתכנו החזרים ממוקדים של קרניים מהעובד, הלייזר חייב להיות סגור במעטפת מתאימה.
אישית (ובתור אחד שלייזר כזה הוא חלק מההתעסקות השוטפת שלו), לא הייתי לוקח סיכון גם עם מערכת בהספקים של חריטה על עץ בלבד, אבל כל אחד וכמה שהוא מעריך את יכולת הראיה שלו.

לירונעע

New member
אוקיי אז זה בדיוק אחד מהפרטים שרציתי לברר

כי באמת שאני לא מבינה בזה ולכן רציתי לדבר עם מישהו שעוסק בזה כדי ללמוד ולהבין.
הבנתי שיש משקפיים ששמים על העיניים כאשר מפעילים את המכונה, הם לא מונעים את הסיכון הזה?

עומר TT

New member
משקפיים זה אפשרי עבור לייזר שצריך להיות חשוף לצורך עבודתו

לייזר לעבודות כאלה אין שום סיבה שיהיה חשוף, זה מעלה את הסיכון לחשיפה מקרית באופן משמעותי.
כדי למנוע חשיפה מקרית, לייזר שסגור בתוך תא כולל אינטרלוקים, שאלו מתגים שמכבים את הלייזר כאשר דלת התא נפתחת.

לירונעע

New member
הבנתי, תודה רבה

מצאתי מישהו שמתעסק בדיוק בזה ומסתבר שמכונה כזאת עולה לא פחות מ20 אלף דולר. בהחלט יקר.

לירונעע

New member
אני בת :) ותתפלא

אבל ברשת לא הצלחתי לקבל תשובות. ואז מה אם יש סרטון ביוטיוב? אין שם הסבר לגבי סוג המכונה שמומלץ לקנות, האם ניתן לתפעל מכונה כזאת בבית, מהי רמת הסיכון, האם צריך לרכוש את התוכנה בנפרד, האם המכונה קלה לתפעול או צריך להיעזר באיש מקצוע מסוים, וכו' וכו'.

בכל אופן, תודה על תשובתך.

gb228

Active member
נראה שבאיביי יש לא מעט מכשירים כאלו בגדלים שונים

תחפשי שם LASER ENGRAVING MACHINE
יש ממש קטנים לחפצים בגודל של עד כ 3X3 ס"מ - מניח שבעיקר לתכשיטים כמו בסרטון שהצגת.
לא מכיר מספיק את התחום אבל קרוב לודאי שרוב המכשירים מגיעים עם איזשהו דרייבר למחשב וההפעלה היא בדומה למדפסת/פלוטר

לירונעע

New member
תודה, הבנתי שהמכשירים האלה

לא מקצועיים בכלל וחורטים עקום ולא יפה. וממה שבדקתי מאמזון הם מוכרים את התוכנה למחשב בנפרד (יכול להיות שיש חנויות שמוכרות ביחד), בכל מקרה כמו שאמרתי מצאתי מישהו שעובד בזה והוא אמר שמכונה עולה בערך 20 אלף דולר שזה די יקר לי.

למעלה