כבלי פלדה גמישים לפתיחת סתימות בקלות – מישהו מכיר את המוצר?

trilliane

Well-known member
מנהל
כבלי פלדה גמישים לפתיחת סתימות בקלות – מישהו מכיר את המוצר?

https://www.groupon.co.il/deals/gg-sdi-144
אני מנויה לשלל דיוורים כאלה ועל פניו זה נראה כמו פתרון פשוט וזול לבעיה שדי מעסיקה אותנו לאחרונה... המקלחת כל הזמן נסתמת וקשה לנקות, ה"רשת" העגולה שבתחתית מאפשרת לשערות להישטף וכמעט שלא עוצרת אותן, ומנגד, היא תקועה במקומה ח-ז-ק וכמה שניסיתי לא הצלחתי לשחרר אותה (לא עם מברג/סכין מהצד ולא עם אלן מהאמצע, המלצה שראיתי בסרטון יוטיוב).

האם מוצר כזה אכן יכול לעזור או שחבל על הכסף?
האם יש מוצר דומה טוב יותר?
האם יש מקום אחר שבו אפשר להשיג כזה במחיר טוב? (אני מניחה שבסין, אבל במחיר כזה לא יודעת אם שווה להזמין ולהמתין חודש-חודשיים... הפעם אני מעדיפה לקנות בחנות ולקבל מיד ביד, אנחנו קצת במצוקה).

* אני לא רוצה להשתמש בחומרים כימיים שפותחים סתימות ומעדיפה לוותר על שירותיו של השרברב במידת האפשר.

gb228

Active member
קפיץ לפתיחת סתימות

נראה בסה"כ אריזה אחרת למוצר נפוץ שניתן לקנות בכל טמבוריה. קשה להתרשם מהתמונה לגבי האיכות.
לא יודע מחירים נוכחיים אבל ניתן לבדוק. בכל מקרה אם הולכים על קפיץ הייתי הולך על זה שאינו מתגלגל לתוך תוף - אמנם פחות קומפקטי באחסון אבל מעביר יותר כוח לקצה הקפיץ.
לגבי מקלחת - דרך הרשת גם קפיץ לא יעזור. אמורה להיות קופסת ביקורת ברצפה בקרבת המקלחת. רוב הלכלוך מגיע לשם ואם הסתימה בין היציאה לקופסה עןבדים עם הקפיץ מכוון הקופסה.

רוני1955

Active member
סתם גימיק.

לסתימה בכיור זה לא יעזור, כי בגלל צורת הסיפונים בארץ, הוא לא יכול להכנס ולקבל שינוי זווית של 180 מעלות, וזה מה שצריך.
למקלחת, אני בכלל לא בטוח שהוא יוכל לעבור בחריצים של הרשת שיש שם.
נסי, כמו שהוצע, לעשות את זה מקופסת הביקורת.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה לשניכם. לצערי אין פתח נוסף ברצפה בחדר האמבטיה

(אני מניחה שלזה הכוונה ב"קופסת ביקורת"? לא הכרתי את המונח).
לסתימה בכיור זה לא צריך לעזור, אפשר לפרק את הסיפון ולנקות, זה שטויות.

מצרפת תמונה של הרשת/מכסה במקלחון. אני כבר חושבת בשלב הזה להפעיל עליה לחץ לא מתון ומקסימום אם תישבר להחליף אותה באחת אחרת שאשכרה אפשר להוציא בלי לשבור שום דבר...

רוני1955

Active member
זה מכסה פלסטיק.

הוא לא מתברג. הוא נכנס בלחץ, והוא כנראה תפוס מסביב על ידי הרובה. נסי עם מברג לגרד סביבו, והכי הרבה כמו שכתבת תשברי ותקני חדש.

trilliane

Well-known member
מנהל
אכן; לא ניסיתי להבריג אותו החוצה אלא לשלוף אותו בלחץ

מהצדדים או מהאמצע (בסרטון ביוטיוב מישהו הציע להשתמש במברג אלן מכופף לשם כך, בעצם סוג של וו/מנוף) אבל הוא תקוע כ"כ חזק שעד עכשיו לא הצלחתי בלחץ מתון, והתחושה שלי היא שלחץ לא מתון ישבור אותו...

מה הדרך היעילה (והכי פחות מגעילה...
) לנקות אחרי שמוציאים אותו?
פומפה? לשלוח יד (עם כפפה...) ולאסוף מה שאפשר?

gb228

Active member
להוציא ביד את הלכלוך שבקופסה

קרוב לודאי שביציאה מהקופסה יש מין "מחסום" (זה מין תחליף לפעולה של הסיפון למניעת כניסת הריח מהצינור) - לפתוח את המחסום ולודא שלא תקוע משהו בהמשך. אם ניתן הייתי דוחף צינור מים ושוטף קצת בלחץ. אם יש שם באמת סתימה יהיה צורך בקפיץ.
להרכיב בחזרה את המחסום ולפני שמחזירים את הרשת להזרים מים ולודא שאין כל הפרעה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חוששת שההסבר הזה קצת גדול עליי

לא יודעת למה הכוונה ב"קופסה", "מחסום" או "קפיץ".
אולי אנסה לחפש שוב סרטוני הדרכה ביוטיוב.

gb228

Active member
פשוט יותר לעשות מלהסביר

ברגע שתפתחי את הרשת נראה לי שתביני, ואם לא תעלי תמונה של הקופסה ללא הרשת ותקבלי הסבר.

trilliane

Well-known member
מנהל
נראה שבכל מקרה צריך לפרק את המכסה, אבל המוצר די פשוט

מקל ארוך וגמיש עם זיזים. יש משהו דומה בארץ?

trilliane

Well-known member
מנהל
כרגע כלום... זה קצת "פרויקט", אני צריכה לפנות לזה זמן

ואולי גם לקנות / להשיג / לאלתר קפיץ או משהו דומה.

רוני1955

Active member
הכי טוב זה להשיג.

אם את מהאזור שלי (עפולה, יוקנעם, טבעון), אני יכול להשאיל לך.

trilliane

Well-known member
מנהל
אכן, אבדוק אם יש לי ממי
תודה על ההצעה אבל אני בחיפה

ומכיוון שקפיץ פשוט אינו מוצר יקר, רק הזמן והנסיעה הם כבר טרחה שעולה יותר... אם לא אשיג מחברים/שכנים כבר אקנה, שיהיה.

trilliane

Well-known member
מנהל
עדכון: אחרי שהסתימה חזרה החלטתי להיכנס בו ויהיה מה

מצאתי נקודת חולשה מסביב, דחפתי סכין והצלחתי לשחרר את ה"דבק" בהיקף ובסוף לשלוף אותו (בלי לשבור, הידד!). מכיוון שלא השגתי עדיין קפיץ פשוט דחפתי את הידיים (עם כפפות כמובן) ושלפתי מה שאפשר מלמטה. מהצינור שיוצא הצדה זה היה קצת יותר קשה, אבל אחרי כמה גישושים הצלחתי למצוא נקודת אחיזה עם האצבע, משכתי ויצא גוש די גדול של שערות וג'יפה (למרבה המזל הוא היה קרוב לקצה) ובינתיים נפתרה הבעיה. זה היה קצת מסריח אבל נגמר מהר, והיי, עשיתי זאת במו ידיי, הכי מילולית שאפשר.

למעלה