המלצה למקדחה או פטישון חדשים

המלצה למקדחה או פטישון חדשים

שלום חברים
יש לי מקדחת בוש ירוקה כבר כ-15 שנה. היא לא רעה בכלל אבל מתחילה להתבלות וגם מתקשה קצת בקידוח בבטון ונמאס לי מזה קצת. פרט לכך יש לי מברגה של בוש 12V שאני מאוד מרוצה ממנה (לא אימפקט).
מחפש משהו יעיל לקדיחות בבטון, אבל מדויקות.
חשבתי לשמור את המקדחה הקיימת לעבודות קטנות (עץ, ברזל בקטרים קטנים), ולקנות משהו יעיל לבטון. אבל חשוב שלא יהיה בומבסטי מדי, אני גר בדירה קטנה עם מצוקת מקום...
המלצות? אשמח לדגמים מומלצים.
תודה.

פטישון או מקדחה רוטטת ?
בעבר, ולפחות אני....הסתפקנו במקדחה רוטטת גם בקידוחים הכי קשים בבטון. זה הלך קשה, אבל בשביל דיבל פה ושם, זה היה מספיק.
היום יש גם פטישון, קודח בקלות בקירות בטון.
&nbsp
אם אין לך הרבה קידוחים, חפש מקדחה רוטטת חדשה. זה יענה לך על כול הצורך בקידוחים כול שהם.
אם אתה רוצה לקדוח בקלות בבטון, חפש פטישון ממוצע/ קטן. אני ממליץ על מקיטה. קח בחשבון שהוא לא מתאים לקידוחים אחרים.
&nbsp
כנס לאתרים של ספקי כלים, ולמד מה יש.

יש מקום שאפשר לנסות?

ידוע אולי על מקום שאפשר לבדוק את הכלים? כלומר להחזיק ואולי אפילו להפעיל?

מפעם לפעם....
יש תערוכות קידום מוצרים של היבואנים בעסקים בנושא.
צריך לעקוב אחרי הפרסומים באזור שלך.
לרוב ניתן בתערוכות האלה גם להתנסות.
&nbsp
בכול מקרה, להחזיק ביד, תוכל בכול עסק שמשווק כלים של היצרן שתבחר.

YHS

New member
רוזנפלד פתח תקווה

אין לי קשר אליהם, בשום צורה, לבד מזה שאני קונה שם מעת לעת.
קיבלתי מידע שממחר עד יום שישי יש תערוכה של מקיטה ומכירה ב"מחירים זולים". אולי ידגימו לך.

אין בהודעתי משום המלצה לקנייה זו או אחרת.

נטענת?

ראיתי שיש היום מקדחות ואפילו פטישונים(!) על בטריות.
יש נסיון עם זה למישהו?
מומלץ? לא מומלץ?

כלי שמתחבר לחשמל הרבה יותר זול.....
אם אין לך צורך בתפעול כלים במקומות שאין בהם חשמל, ההוצאה הזאת מיותרת לחלוטין.

רוני1955

Active member
כלים נטענים.

אני עובד כמעט אך ורק עם כלים נטענים. כולל פטישון, ג'יגסואו, מסורים למיניהם, מברגות ומקדחות. אין ספק שזה הרבה יותר נוח וקל. אבל, את כל הכלים שיש לי הבאתי במשך השנים מהנסיעות שלי לארה"ב (אני קונה כלים של RYOBI בהום דיפו במחיר מצחיק). אבל, אם לא הייתי נוסע כל שנה, לא הייתי מחזיק ארסנל כזה של כלים נטענים. המחיר של כלים נטענים בארץ הוא שערוריה. לשימוש ביתי זה יותר מדי. לשימושו של המשתמש הממוצע, כלים חשמליים עם כבל הרבה יותר זולים ופשוטים לשימוש. אני ממליץ להחזיק מקדחה רוטטת טובה, פטישון זול מהום סנטר, ומברגה חשמלית של סקיל. מעבר לזה, אם יש רצון או צורך, לקנות גם ג'יגסואו.

tniv

New member
חיכיתי להכרזה הנ"ל ממך.

ואני אומר, במקדחות ופטישונים רק בוש היא הבחירה הנכונה!

tniv

New member
...אבל לשימוש בייתי אפשר להסתפק ברייובי....

רוני1955

Active member
אני שמח שלא אכזבתי אותך.

רק לא בוש !!!!! יש לי עם הכלים של בוש אכזבה קשה. הם לא החזיקו מעמד, ומברגה שקניתי חדשב מהחנות הלכה לתיקון אחרי חודשיים. הכלים של "וולף" עולים שליש ומחזיקים מעמד פי חמש.
ר ק ל א ב ו ש ! ! ! ! ! !
אם בארץ היו מוכרים כלים של ריובי במחירים כמו בארה"ב, שום חברה אחרת לא היתה נשארת בשוק. אל תזלזל בכלים שאתה לא מכיר. אתה מוזמן להיכנס לאתר של הום דיפו, ולראות את חוות הדעת על הכלים האלה.
http://www.homedepot.com/s/ryobi+18v?NCNI-5

היום כבר אין טעם להמליץ על מותגים, אלא על דגם ספציפי

זוהי עוד סיבה להעדיף כלים חשמליים ולא נטענים, למי שלא עובד בגובה או במקומות בלי חשמל - אין צורך להיות נאמן למותג מסויים בשביל התאימות של הסוללה והמטענים.

בעיקרון היום יש 3-4 קבוצות שמייצרות כלים בקטגוריות מחיר שונות, המותגים שהיו פעם כבר לא ממש אומרים הרבה כי קנו אותם בעלים חדשים שמשתמשים במוניטין שהמותג בנה בעבר כדי לקדם מכירות.
לדוגמא מילוואקי וריובי שרוני הזכיר מיוצרות ע"י אותו יצרן מחלקים דומים, גם רידג'יד וAEG אגב.
בלאק אנד דקר, דיוואלט וסטנלי זה אותו יצרן גם כן.
כנ"ל בוש וסקיל.
כולם היום חוסכים כסף ומייצרים במזרח מרכיבים נחותים ותכנון גרוע בהשוואה למה שהיה מקובל פעם. המטרה שלהם היא שהכלי יתקלקל כמה שיותר קרוב לתום תקופת האחריות.

לכן אם אתה לא ממש זקוק לכלי נטען, אל תקנה נטען.
קנה חשמלי ותחקור ביו-טיוב על דגמים ספציפיים שהם יותר טובים או פחות טובים ממותג מסויים. יש אנשים שכל מה שהם עושים בחיים זה לא רק ביקורת שטחית של כלים כמו לראות כמה מהר הפטישון קודח בבטון, אלא ממש מפרקים אותו לגורמים, בודקים את הרכיבים שלו, את איכות ההרכבה, איכות החומרים, נקודות כשל בהנדסה של הכלי וכו'.
מאוד מעניין.

להגיד 'רק בוש' או 'רק ריובי' זה לא ממש עוזר.
יש כלים של ריובי שהם טובים יותר ביחס למחיר וכלים של בוש שהם טובים יותר, וזה משתנה מדגם לדגם ואפילו משנתון לשנתון של אותם הדגמים.

יוצא מן הכלל זה HILTI, שהוא הפרארי של הכלים, אבל גם עולה כמו פרארי.

tniv

New member

אכן אני חושב שלכל סוג של כלי יש יצרן מוצלח יותר. לי יש כלים של מגוון יצרנים בוש,מקיטה, מילווקי, ריגיד, סטנלי. מצאתי לנכון שהפיטישונים של בוש נותנים יחס עלות/תועלת טוב יותר מהאחרים.

למעלה