תיקוני צבע

קליספרה

New member
תיקוני צבע

שלום רב ושבת שלום
לאחר שנים רבות של דיבורים, התחלנו לעשות את הדבר האמיתי ולשפץ קצת את החורבה שאנחנו מכנים אותה בית.
יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהם תשובה בבקשה:

1) מסגרות אלומיניום בחלונות: בחלונות יש חלונות כיס עם מסגרות אלומיניום, הם במצב טוב, אך בכמה מהחדרים, בעיקר במטבח, ציפוי האומיניום של המשקופים נפגע בעיקר בחלק התחתון. האם ניתן לצבוע את המשקוף ואם כן באיזה סוג צבע כדי לתקן אותו?

2) כיריים במטבח בצבע שחור, הם עובדים מצויין אבל במסגרת קירצופי השנים חלק מהאמייל המצפה אותם התקלף וזה נראה נורא. ניתן לשפץ כיירים או שגם כאן דינם החלפה?

3) אחרונה להיום - בסלון הקדמי יש מעקה שבחלקו החליד עד התפוררות, האם יש דרך לסדר את זה או גם כאן לחפש מסגר?

תודה רבה מראש

תשובות צבע
1. צביעת אלומיניום בכל מקרה היא בעייתית. בדקו צבעי ספרי שמתאימים לצביעה על אלומיניום, בתקווה שתמצאו את הגוון המתאים.
2. בעייתי בעשה זאת בעצמך. ע"פ התיאור כנראה דינם להחלפה.
3. תמונה תעזור, בגלל שזה נושא דיי בטיחותי , כנראה שצריך מסגר.

קליספרה

New member
תודה רבה, לא מעודד

אני מצרפת לך תמונה שתראה - כל הכתמים האלה זה לא לכלוך אלא ממש שחיקה של הצבע

gb228

Active member
אולי ליטוש מקדים

הבעיה העיקרית זה ציפוי האנודייז שלא נותן לצבע להקשר אליו. אפשר לנסות ללטש ואז להשתמש בצבע שמיועד לאלומיניום - אם זכור לי נכון יש כאלו צבעים לטמבור (וכנראה גם לנירלט), אבל רק בתחום התעשייתי ולא משהו שמוצאים בטמבוריות. תתקשרו למוקד הטכני שלהם (תבקשו מישהו מהתחום של צבעים תעשייתיים)

davesh

New member
הייתי מנסה לצבוע עם טוש ארטליין פרממנט בגוון חום כהה

קודם לנקות טוב טוב את המסגרת עם חומר ניקוי להסיר כתמי שמן אבק ולכלוך.

חן 1111

Active member
אפשר ללטש ולצבוע את מסגרת החלון. יש צבעים שמתאימים לזה.

קחי בחשבון שאם את צובעת רק את המסגרת אז אין בעיה. אבל החלון יישאר בצבע הקיים. ואם תצבעי את החלון, אז יש שם חלקי פלסטיק וגומי שהצבע לא מתאים להם וזה לא יצא כל כך יפה.
לגבי הכיריים, יש לקנות צבע אמייל בתרסיס. אני לא בטוח עד כמה הוא יהיה עמיד בקרצוף.
לגבי המעקה, כמו שכתב חובב, זה עניין בטיחותי אז צריך להיזהר. מה את מתכוונת שהוא מתפורר? אם יש חורים בחומר, אז צריך להחליף או תיקון מקצועי. תנסי להחדיר בכוח מברג קטן במקומות החשודים. אם הוא חודר את הברזל, אז המעקה במצב גרוע.
אם אפשר לגרד עם מברשת את החלודה הרופפת, והמעקה נשאר שלם ותקין, הייתי צובע עם צבע מסוג "המרייט".

קליספרה

New member
תודה רבה - עשיתי כעצתך, בדקתי

ומתפורר גם מתפורר.
אני אפנה למישהו מקצועי, אני באמת לא רוצה שהמעקה יפול ומישהו יפגע מזה חלילה.
&nbsp
תודה רבה על הכל, אדווח אחרי

למעלה