מייבש על מדף מעל מכונת הכביסה

מייבש על מדף מעל מכונת הכביסה

יש לי מכונת כביסה פתח עליון. בדירה החדשה שאליה אנחנו עוברים יש מקום למייבש כביסה רק מעל המכונה.
כיוון שאיני רוצה להחליף את מכונת הכביסה לפתח קדמי, מה דעתכם על אפשרות להתקין מדף מעל המכונה (לשמור רווח לפתיחת הדלת, ועל המדף להניח את המייבש??
האם זה פרקטי לשים מיבש בגובה כזה?
איזה מדף/ זוויות אצטרך להתקין?

רוני1955

Active member
אפשרי.

כמו שכתבו לפני, לא נח. אבל אם אין מקום אחר, אפשר. תביא סקיצה של המקום וננסה לעזור לך.

רוני1955

Active member
צודק. הפיקוד למטה.

מעניין מה יקרה אם נהפוך את מייבש הכביסה. תאורטית הוא אמור לעבוד בלי בעיה. הרי אין שם שום דבר שנעזר בגרביטציה לקיבוע, אין נוזלים או חומרי נקיון, העברת החום לא מתבססת על עליית החום למעלה אלא העברה מאולצת.
אולי פעם אעשה נסיון כזה. זה יהיה מעניין.

עד כמה שאני זוכר מכאלה שיצא לי לפרק.....
התוף יושב על גלגלות בחלק התחתון, ולא על ציר מרכזי כמו במכונת כביסה.
אם נהפוך, לא נראה לי שזה יעבוד.

רוני1955

Active member
לא מכיר כאלה.

התעסקתי בעבר בתיקון מכשירי חשמל ביתיים, כולל מייבשים. תמיד זה היה עם ציר מרכזי אחורי, ופסי החלקה מסביב לדלת הקדמית. יכול להיות שבמייבשים עם פתח עליון זה שונה, אבל ממילא אי אפשר להפוך אותם.

davesh

New member
מייבש עם קונדנסור לא ניתן להפוך

במייבש ללא קונדנסור הדבר היחיד שצריך לבדוק הוא האם תושבת המנוע מסוגלת להחזיק את המנוע גם שהוא עומד הפוך.
&nbsp
ואז צריך להתמודד עם הבעיה שכל הכפתורים הם הפוכים.

הבעיה אינה במיקום הפיקוד

אלא במיקום הפתח שצריך להיות מוגבה ב כ 40 / 50 ס"מ ( מה שמביא את מרכז פתח המייבש לגובה של כ 160 / 170) וברור שהעברת הכבסים תהיה פחות נוחה . הזרוע תגיע די בקלות לפיקוד.
אבל פתרון כזה בהחלט יכול להוות פתרון סביר לשואלת
ובבנייה חכמה אפשר ליצור אופציית כוונון שבעתיד ניתן יהיה להנמיך את המייבש להתאמה עם מכונה בעלת פתח קדמי וזה יתרון שיאפשר תיקון המכונה ללא הורדת המייבש.

למעלה