עשה זאת בעצמך- החלפת מנעולים

עשה זאת בעצמך- החלפת מנעולים

יש דברים שאפשר לעשות בקלות לבד בבית, בלי להזמין בעל מקצוע, לדוגמא החלפת מנורה שרופה, שימון צירים של דלת, או פתיחת סתימה פשוטה בכיור. החלפת מנעולים היא פעולה קצת יותר קשה, אבל אפשרית, במיוחד ניחנת בידיים טובות וידע להתאים את הצילינדר לדלת.
שלב ראשון – פירוק הידית הפנימית
בחלקה הפנימי של הידית יש בורג גדול, תשחרר אותו ותשלוף את הידית כלפי חוץ.
מסביב לידית יש לוחית מגן, תשחרר את הברגים שלה ותוציא אותה.
שלב שני – פירוק הצילינדר
בדופן הפנימי של הדלת יש 5 ברגים, תשחרר את הבורג האמצעי.
מאחורי חור המנעול יש לוחית מתכת, היא מוחזקת ע"י שני אומים. תשחרר אותם בעזרת בוקסה מתאימה.
לאחר הוצאת הלוחית, הצילינדר חופשי וניתן לשלוף אותו כלפי חוץ.
שלב שלישי – הרכבת הצילינדר החדש
יש להכניס את הצילינדר החדש למקומו, בהתאמה לגלגל השיניים.
צריך לחבר את כל החלקי הדלת שהוצאת בסדר הפוך מפעולת פירוקם.
לאחר שהכל נראה סגור תכתבדקו את הצילינדר החדש בעזרת הכנסת המפתח החדש, משני צידי הדלת, לוודא שהצילינדר החדש עובד בצורה טובה משני הצדדים.

שיהיה בצלחה. ואם אתם מפחדים להסתבך תקראו למנעולן מוסמך.

לפרטים נוספים:
http://www.express-locksmith.co.il/234538/החלפת-מנעולים

רוני1955

Active member
הסבר נחמד, אבל מוגבל.

ההסבר שנתת הוא לדלת ספציפית אחת, וזהו.
מה שאני אוהב בפרסומות כאלו, זה את "באישור משטרת ישראל". כבר שנים שהמשטרה לא נותנת אישורים למנעולנים. לא רק זה, לפני קורס מנעולנים אין צורך להביא תעודת יושר, וכל פורץ חובב יכול ללכת לקורס הזה וללמוד.
אם אתה באמת מחזיק באישור המשטרה, אשמח לראות אותו כאן בפורום.

שלום רוני

לא הבנתי את כוונתך, למה לתקוף?
ראשית אתה יכול לראות את האתר שלי, חי מנעולים, תרשום בגוגל, יש שם את התעודה שלי.
שנית, בוודאי שעל מנת ללמוד קורס מנעולן אתה צריך אישור ממשטרת ישראל, אחרת אתה לא תקבל תעודה.

רוני1955

Active member
אהבתי.....

גם אם נניח שבועז פמסון אושר על ידי המשטרה (דבר שאני אישית מטיל בו ספק, הסבר אחר כך), מי שהוא מכשיר במקצוע הזה לא זוכה באופן אוטומטי לאישור של משטרת ישראל. להתהדר בנוצות של מישהו אחר, זה לא יפה.
לגבי בועז פמסון עצמו, הוא הקים ורשם את העמותה, והיא שלו. זו לא עמותה שמוכרת על ידי הנמעולנים בארץ. בועז פמסון נעצר על ידי משטרת ישראל, והורשע (לא רק נאשם, כי אם הורשע) בקבלת דבר בנסיבות מחמירות.
מכיוון שאני גם מנעולן מוסמך, אני מכיר קצת את התחום הזה ולכן אני כותב את מה שאני כותב.

רוני1955

Active member
שכחתי לכתוב

העבירה שבה הוא הורשע היתה כמובן קשורה לשכפול מפתחות לרכב.

גם לזה יש לי תשובה, ואחרונה ודי

אין לי קשר לבועז מאז שלמדתי אצלו וזה היה לפני המון שנים, דבר שני אני לא משכפל מפתחות לרכב.
שיהיה לך יום מקסים, להתראות

למעלה