איטום חלון מקלחת+מטבח לקור (מצ"ב תמונות)

CCCC3333

New member
איטום חלון מקלחת+מטבח לקור (מצ"ב תמונות)

דירה שכורה ישנה
בחלק העליון של הקיר לאורך כל הקיר של המטבח ושל המקלחת
בגובה 40 ס"מ, יש חלון.
החלון סגור עם חלונות פלסטיק של הזזה, כמובן שלא אטומים 100 אחוז ולכן המקלחת והמטבח בחורף קרים.(וגם אם היו אטומים , אני לא חושב שחלון פלסטיק דק כ"כ שמפיד בין הבית שלי ללובי הפתוח הוא עוצר קור)
מאחורי החלונות פלסטיק בעומק של כ 4 ס"מ יש רשת ברזל, ומאחורי הרשת ברזל זה כבר הלובי של הבניין.
כיצד ניתן לאטום זאת לקור במחיר זול מאוד.
פחות חשוב לי האסטטיקה, יש לי עוד מעל שנה בבית הזה ואני מאמין שאם ניתן לאטום זאת טוב כל הבית יהיה יותר נעים(פחות קר בחורף ופחות חם בקיץ)

אשמח לתגובות, לגבי מה לעשות וכמה האיטום שאתה מציעים יעזור לי.
תודה.

frankthe

New member
שבוע טוב

אני זורק הימור אבל תמתין לעוד תשובות:
למה לא לנסות חומר בידוד של קירות גבס? לרוב מדובר בצמר סלעים שהוא קל מאוד לעיצוב, ניתן לעטוף אותו ביריעות פלסטיק כך שלא יאבד מצורתו ו/או ילכלך את הסביבה. החומר יבודד מקור וחום וגם ימנע מהרעש בחוץ להיכנס פנימה. החסרון הוא שהצבע לא מדהים ברוב המקרים אבל טרחת לציין שאסתטיקה פחות חשובה לך...
אם יש לך בין 3 ל 4 ס"מ רווח בין החלון לרשת - אתה יכול להתקין צמר סלעים

helloworld5

New member
תגובה..

חומר בידוד של קורות גבס אתה מתכוון כמו בתגובה מתחתיך ללוחות קלקר?
במידה ולא ,מה העדיפות של מה שהצעת על פני לוחות קלקר?
אגב,מה המחיר וכמה זה יאטום חום וקור
תודה

gb228

Active member
שני לוחות קלקר

לוח אחד להחדיר מאחורי חצי אחד של החלון שישאר קבוע
חצי שני מאחורי החלק השני כך שכשפותחים את הכנף ניתן יהיה לשלוף - ככה כשצריך אפשר לאוורר את החדר

helloworld5

New member
תגובה...

לא הבנתי איך בידיוק למקם...
אגב,מה העובי של לוח כזה? ומה המחיר?
הוא יקל עלי מאוד בבידוד של קור חום ורעש?
לא חושב שאפשר לכמת במספרים,אבל מהתמונה שצירפתי
זה אמור לבודד הרבה יותר מהחלון פלסטיק הנוכחי?
תודה רבה

gb228

Active member
לוחות קלקר מגיעים בעוביים שונים

צריך לבחור משהו עובי שמתאים בערך לרווח שבין החלון לרשת כדי להשיג מקסימום בידוד אבל גם שאפשר יהיה להשחיל.
חותכים שני ריבועים בגודל מתאים
פותחים כנף אחת של החלון ומשחילים ריבוע בין הכנף הקבועה לרשת - זה ישאר קבוע כל הזמן - אולי יהיה קשה להשחיל ריבוע אחד גדול ואז צריך יהיה לפצל את הריבוע לשתי רצועות מלבניות ולהשחיל אחת אחת
מניחים את הריבוע השני וסוגרים את הכנף השניה - את הריבוע הזה אפשר להוציא בכל פעם שפותחים את החלון לאוורור

חן 1111

Active member
הבעיה העיקרית באיטום היא חדירת אוויר קר.

כך שאם תדביק סרט דביק סביב כל הרווחים, תפתור את רוב הבעיה. אם אתה רוצה להשקיע עוד קצת, תדביק על כל העסק יריעת ניילון בעזרת סרט דביק. האוויר שבין הניילון לחלון יהיה בידוד נוסף.
זה הכי זול וזה צריך להספיק. ממילא עוד מעט קיץ.

למעלה