אני רוצה להכנס לתחום של בתים מעץ

אני רוצה להכנס לתחום של בתים מעץ

https://www.youtube.com/watch?v=j3Q0Ohc_bcE

https://www.youtube.com/watch?v=CX671CmPsz0

לשם כך אני רוצה לבנות מחרטה כמו בסרטון הראשון ואולי גם כמו בסרטון השני
עם חריצים .
נקודת התורפה שלי היא הסכינים , היכן אני יכול להזמין סכינים למכונת הקצעה של עץ לפי מידות וצורה נדרשת ?
תודה

עומר TT

New member
דווקא הסכינים זאת לא בעיה

יש עסקים שמשחיזים כלי חיתוך לפי דרישה לעסקי העיבוד השבבי ותוכל גם אתה לקנות אצלם סכינים לבקשתך.
המכונה השניה כבר הרבה יותר מסובכת, היא דורשת ממך גם לעצור ולנעול את הספינדל במיקום ידוע, גם להפעיל ספינדל נוסף של הכרסום או המסור שמבצע את החיתוכים, וגם לשלוט בגובה שלו. כמובן שכל המבנה הנע צריך להיות הרבה יותר קשיח כי מופעלים עליו כוחות נוספים ובכיוונים נוספים ביחס לאופציה הראשונה.
אני הייתי ממליץ לך להתחיל עם אופציה מס' 1, ואחרי שתהיה מרוצה תוכל לשדרג את הגררה ולהוסיף לה אפשרויות חיתוך.

נ.ב. אני ממליץ לך גם לשנות את השם, המוח האנושי משלים אוטומטית את המילה למילה שהוא מכיר...

כן בהחלט ! השיטה השניה היא לא ממש נחוצה

את החריטה לעיגול חשבתי לבצע עם כמה סכיני חריטה לאורך המחרטה שינועו ביחד בכדי לזרז את הביצוע . לשקעים חשבתי אולי לקנות מקדחה ואם אני אשיג מקדח כוס וידיא אז זה יהיה קל , או לחלופין כרסומת ישנה .
כמובן שאם יש עבודה אז אפשר לקנות מחרטה מן המוכן , אבל לשם התחלה
אפשר אפילו לבצע את הבקתות הראשונות בעבודה ידנית ( הן משמשות לסאונה ) .
. יש עוד אופציה והיא עץ מלבני שלזאת מספיק מסור סרט אופקי ומכונת הקצעה .
עץ חתוך לא עולה שם יקר כ 400 ש"ח לקו"ב .
אני חושב שאפילו סכינים ישרות של מקצוע נגרות יתאימו לי ,

מאיפה תיקח עץ ?
לפני שפתחתי את הסירטונים, חשבתי שאתה מדבר על מיניאטוריות.
&nbsp
בכל מקרה, בארץ בונים מבני עץ עם פרופילי "לוג" שרק חיצונית נראים כמו הקורות שבסרטים.
&nbsp
ממליץ לך ללכת לעבוד אצל אחד שבונה פרגולות, דקים, וגם מבני עץ ללמוד מעט על נושא העץ. לא מעט בעלי המקצוע שאני פגשתי בתחום, למדו והשתלמו בארצות בהם הבניה בעץ מאוד מקובלת.
&nbsp
מצרף לך תמונה של מבנה מעץ שבניתי מקורות "לוג".

מכיר את הלוחות שהראת , זה לא נקרא לוג

זה כמו "נוט פדר" זכר נקבה , דרך אגב היו לי בעיות איתו הוא התנפח בגשם .כנראה שצריך למרוח אותו בסילר למנוע זאת .או שהשתמשתי בלוחות של 6 מטר וזו הייתה הבעיה , עשיתי גם מבנה דומה עם חיפוי נוט פדר .
בארץ הוא יקר . גם לא היו לי כלים לבצע חלון עץ אטום לגשם למרות שהשתמשתי בחלון משומש .
אני לא מתכוון לעשות זאת בארץ , אלא בחו"ל , לכן חשבתי לקנות את הסכינים כאן כי בחו"ל אני חושב שזה יהיה קשה לי למצוא .
דרך אגב חריטה זו השיטה התעשייתית לייצור בתים מלוגים , יש את השיטה המסורתית שנעשית ביד לגמרי כולל קלוף קליפת העץ ביד לדעתי זה יותר יפה
או בעזרת מסור שרשרת .

עומר TT

New member
לדעתי אתה רותם את העגלה לפני הסוסים

עוד אין לך מכונה ואתה כבר רוכש סכינים.
אולי כשתלך לקנות חומרי גלם לבנות מכונה משלך פתאום תמצא באותו מחיר מכונה משומשת במצב טוב ותחליט ללכת עליה, רק שהחיבור שלה לסכינים הוא אחר ממה שחשבת עליו?
מפעלים לעיבוד שבבי וספקי הכלים שלהם זה דבר שקיים בכל העולם המערבי, זו לא המצאה ישראלית. תתחיל מהחלק המורכב, היקר והבעייתי שהוא המכונה, לסכינים תדאג בסוף.

יכול להיות , יכול גם להיות שזה לא יהיה משתלם

כעסק מסחרי , גם כי יש כבר מפעלים בתחום וגם כי ההעדפה היום היא בתים
קונבנציונלים ופחות מעץ .
ראיתי כבר כמה כאלו עולים באש , מראה מזעזע .
יש גם מצב שלקנות את הלוגים מוכנים לפי מידות יהיה יותר משתלם אבל את זה עדיין לא בדקתי .
בכל מקרה אני אבנה בית אחד כזה לעצמי . או מבנים קטנים של 12 מ"ר שמשמשים כסאונה .
התחום הזה מעניין אותי גם אם לא תצא ממנו פרנסה .
כך או כך ארצה שיהיה לי מכונת הקצעת עץ , כך שסכינים זה תמיד שימושי .

עומר TT

New member
הסכינים יכולות להתחבר למכונה בכמה צורות שונות

אתה יכול לבלות יותר מיום עבודה שלם רק בעיון בקטלוגים של מחזיקי סכינים לעיבוד שבבי. זה יהיה מגוחך במקום ללכת על מה שזול וטוב וזמין באיזור שהמכונה תפעל בו (שזה לפי דבריך גם איזור שיש בו הרבה יותר נסיון בהקצאת עץ מאשר בישראל), לאנוס את כל המערכת הגדולה, היקרה והמורכבת לעבוד לפי הסכינים הקטנות, הזולות והפשוטות שקנית בישראל כמה חודשים מוקדם יותר.

רשר

Well-known member
מנהל
ביער לייד ברשוב הוא ימצא עץ, עגלה וסוסים להוביל הכל למפעל

יש אפשרות לקנות חלקת יער למטרה זו , זה לא יקר

הרי לוחות עץ חתוכים למידות עולים שם 350 ש"ח לקו"ב.

רשר

Well-known member
מנהל
הסכינים לשגמים ולחריצים מורכבים מכמה מידות על אותו הציר

לכן ניתן להשיג אצל כל חנות רצינית בתחום,
הבעיה היותר קשה זה מנוע עם ציר ארוך (מיסב חזק) ועמידה בקצב עבודה סביר,
אגב שים לב שהמנוע של המכונה הכתומה סופח לכניסת הקירור שלו כמות נכבדת של שבבים עד כדי סתימה שתקצר את חייו

זו לא רק בעיה של המנוע החשמלי , אויר רווי אבק עץ

ונסורת הוא מסוכן , כי הוא נפיץ , סכנת שריפה ממשית .
במקומות סגורים חייבים מערכת יניקה .גיר

הציר של המנוע לא חייב להיות ארוך , אפשר לחבר לו את הציר של המכונה עם קופלונג / רצועות / גלגלי שיניים . למחרטה בדרך כלל מהירות הסיבוב של המנוע החשמלי היא גבוהה מידי לכן שמים שם תמסורת להורדת המהירות .
ניסיתי לחפש בגוגל לא מצאתי חנויות או ספקים של סכינים , לא תמיד יש להם אתר .

רשר

Well-known member
מנהל
יש לפחות 2 מנועים, סיבוב העץ, וחיתוך הפרופיל

למשפחה של חבר שלי יש מנסרה ומפעל של קיטים לבתי עץ

הייתי אצלם לפני שלושה קייצים ובניתי כמה בתים כאלה, 4 אנשים יכולים להרים בשבוע וחצי בית שלם עם שתי קומות ו7 חדרי שינה, זה פשוט כמו להרכיב לגו, הכל ממוספר ופשוט מניחים את הקורות אחת על השניה.
פשוט מדהים:
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=YkHb9xmlZf8[/URL]

במקומות האלה אפשר לרכוש עשרים דונם של יער ממש בגרושים (חמשת אלפים שקל) ולהזמין את החברה שתיקח את העץ משם. מייבשים אותו, מטפלים בו, ואז מעבדים אותו. יש להם מכונות כמו שצירפת והם עובדים עם אדריכלים שיושבים עם הלקוח ורואים מה הוא רוצה, ומייצרים את החתיכות בהתאם.

זה קצת שאפתני בשביל ייצור עצמי, אבל בהחלט אפשרי.
כמו שעומרTT אומר, היום זה לא בעיה עם CNC לייצר הכל, זה רק שאלה של זמן ומחיר.
וכך זה נעשה פעם:
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=_3J5wkJFJzE[/URL]

ואגב, קיטים כאלה סטנדרטיים (לא בהתאמה אישית) ממש לא יקרים

ב30 אלף יורו וילה עם 8 חדרי שינה, שתי קומות.
כולל את כל השלד, גג, רצפות, חלונות, דלתות וכו'.
בטח משלוח לארץ זה עוד 5000 יורו.

dudi4321

Member
תקנה

מדפסת תלת מימדית.
גם אני הוספתי אוטומטית ו לשם שלך

בכל מקרה בהצלחה.
להרים לוג עץ צריך מנוף שמחובר לטנדר. צריך טרקטור להזיז.
ואגב סכין, ראיתי בסרטון שזה אפשרי עם ראוטר חשמלי שישבב ולא סכין נייחת כמו במחרטת עץ קטנה.

למעלה