איך לסתום חור גדול בקיר

sadlol

New member
איך לסתום חור גדול בקיר

הייתה שם קופסת חיבורים היה מזגן ריצפתי איננו עוד חוטי החשמל נשלפו ממקומם אין צורך בקופסא וגם למקם שם שקע בגובה נמוך בבית עם ילדים לא חכם. אני אנסה בהמשך להעלות תמונה דרך המחשב היות ואין אפשרות כזאת באפליקציה

davesh

New member
לשלוף מהקיר את קופסת הפלסטיק

להכניס לחור שברים של בלוק כמה שאפשר, רק שלא יבלטו.
למלא את השאר עם קליסימו, צלוטיט או פרופילה.

Nirwood

New member
מה זה הפיתרון הזה?

מה אתה עושה עם כיסי האוויר שנגרמים לך בפנים?

הפיתרון שלך מזכיר לי פתרונות של עוד "קבלנים" שיצא לי לראות בשטח, שבין היתר שמים פסולת בניין מתחת למצע ריצוף כדי לחסוך בעלויות.

עצוב.

davesh

New member
מה הבעיה בכיסי אוויר?

גם בבלוקים יש "כיסי אוויר".
בשביל חור בגודל של קופסת חשמל זה פתרון מספק.
אם הוא יחדיר מספיק קליסימו בחריצים בין שברי הבלוק, הבית ייפול לפני שזה ישבר.
אדם מן הישוב לא יכין דלי מלט בשביל לסתום חור של 15 על 10 ס"מ, שלא לדבר על זה ש-80% מהאוכלוסיה לא יעשה בעצמו תיקונים בבית.

Nirwood

New member
הכיסי אוויר בבלוקים הם אחידים וע"פ התקן

בגדול כיסי אוויר עלולים לגרום לעיבוי.

מסכים איתך שמרבית האנשים לא יעשו את העבודה לבד, אבל אם יש אחוז קטן של אנשים שכן מתכוונים לעשות עבודה, אז בוא נתן להם טיפים מקצועיים ולא אילתורים.

davesh

New member
ומה הבעיה עם עיבוי?

גם אם תזריק מים לכל כיסי האוויר שבין שברי הבלוק, תוך כמה זמן הלחות תיספג ותתנדף דרך הקירות, על אחת כמה וכמה המעט לחות הכלואה בכיסי האוויר.
שיפוצניק חאפר היה סותם לו את החור בעיתונים ומעל זה קליסימו.

Nirwood

New member
הפרשי טמפרטורות...

עיבוי עלול לגרום להיחלשות טיח וקילוף.

שיפוצניק שממלא חור עם עיתון ושם קלסימו צריך לשבת בכלא על רשלנות.

רוצה סיפור נחמד?

אני מכיר בחור צעיר שהיה צריך לבצע יציקת ביטון בגובה של מטר על פני 20 מ"ר, הוא קיבל הצעות מחיר מאוד גבוהות (בין היתר מכיוון שיש לא מעט קו"ב בטון שצריך לספק עם משאבה) אז הוא החליט "לחקור" את הנושא באינטרנט והוא גילה שאיזה "מומחה" המליץ למלאות את הנפח עם בלוקים, ועל זה לשפוך את הבטון.

וזה מה שהוא עשה, הוא חסך המון כסף ושילם על שליש מהחומר שהוא היה צריך.

במשך מספר חודשים הכל היה מושלם, עד שהריצוף התחיל לשקוע ולהישבר.

והכל בגלל שהיציקה הייתה שווה לתחת.

בסופו של דבר הוא אילתר את הכל עם ברזל ולוחות מאסטרקיר (שילם עוד כמה אלפי שקלים על החוויה), וזה גם פיתרון מאולתר שלא יחזיק שנים רבות.

מסקנה - צריך לעבוד כמו שצריך.

והכל מתחיל מדברים קטנים כמו סתימת חורים גדולים בקיר.

עלות מלט \ חצץ \ חול היא מצחיקה, ואני בטוח שאם הוא היה עובר באתר בניה ליד הבית הוא היה מקבל את זה בחינם.

davesh

New member
כמות הלחות הכלואה בכיסי האוויר לא תגרום לקילופי טיח

וקצת הגזמת עם הלהכניס לכלא שיפוצניקים שדוחפים עיתונים.
פתרון נוסף שיכול לבוא בחשבון, מכיוון שהחור מרובע, אז אפשר לחתוך תלאי מלוח גבס ולהכניס אותו עם סיקה או סופר 7. אח"כ להחליק וליישר ולסתום את החריצים עם קליסימו.

רשר

Well-known member
מנהל
אם טלאי מגבס אז כמה כאלו בשכבות ללא הדבקה

ולסגור עם כל חומר מריחה לבן: גבס, קלסימו,,, ולסיים עם סקוטשברייט רטוב לאחידות צבע וטקסטורה עם שאר הקיר

רשר

Well-known member
מנהל
היום ממלאים בפיסת קל-קר

אבל עם עיתון בנו את רוב הבתים עד המצאת הקל-קר

הבעיה היחידה היא הצד החיצוני, באם אי אפשר להגיע אליו

במקרה שכן אפשר להגיע לצד החיצוני, לא משנה מה תשים שם כמילוי
ניירות, ניילון, קלקר, פוליאוריטן מוקצף, שברי בלוקים .

Nirwood

New member
בקלות:

מערבב מלט או בטון מזוין (תלוי מה עומק וגודל החור), מיישם אותו עד שאתה מתקרב לקו האפס של הקיר, כשאתה במרחק של סנטימטר אתה יכול כבר ליישם קלסימו או פרופילה או כל שפכטל פנים שקיים...

רוני1955

Active member
אהבתי את ההסבר. באמת.

ביחד את "מערבב מלט או בטון מזוין".
איך מערבבים בטון מזוין? הרי בטון מזוין זה בטון עם מוטות ברזל. איך בדיוק מערבבים אותו? טוחנים את הברזל?

Nirwood

New member
אתה אוהב לתפוס אנשים על המילה, בסדר...

כבר התרגלנו.

(כמובן שהתכוונתי לבטון ולא בטון מזוין).

miromiro

New member
אתה יודע למה אתה מתכוון,לא בטוח

שמי ששואל מבין,לכן חשוב לדייק ואם טעית אז מה הבעיה לקבל את התיקון בהבנה? זה לא נגיד שהוא כתב לך, שאתה ממציא ערבובים כמו של מיני קבלנים שהוא מכיר בארץ וזה עצוב.....

דור לוי

New member
עוד לא התחרטתי על אף שקע...

כבר הוציאו את החוטים והתשתית, אז הוציאו אבל חבל...
לפעמים עוברות שנים ומגלים שחבל שאין במקום שקע.
הצורך בשקעים רק עולה.

וילדים?יש מספיק אמצעי הגנה, פקקים שאפשר לשים, שקע שלא מחבר מעגל אם מכניסים רק בחור אחד נניח מסמר אלא חייבים להכניס תקע בשני החורים.

אפילו בקופסת ביקורת, לקחת מכסה, ובמקום הקליפסים האלה שתופסים אותו במקום, ועלול להשתחרר בקלות, חשמלאי שאני עובד איתו עכשיו נוהג להבריג את המכסה לקופסה שלא יצא בטעות.

למעלה