רצועות תריס חשמלי נקרעות אחת לתקופה: מה עושים?

makiko

New member
רצועות תריס חשמלי נקרעות אחת לתקופה: מה עושים?

שלום,

יש לי תריס אלומיניום חשמלי בסלון, ברוחב של כ 3 מטר. הוא מחובר עם 3 רצועות לפח.

אחת לשנתיים לערך, 3 הרצועות נקרעות, ואני מוצא את עצמי 'במחול שדים' בפתיחת הקופסא והחלפת הרצועות.

היום, הוספתי עוד 2 רצועות חבלים נוספים (סה"כ 5 רצועות של חבלים, במקום 3 עד כה). אבל היות והרצועות אינן גמישות, אני מניח שרק 2 רצועות 'מרימות באמת' את התריס. שאר הרצועות הינן רק לגיבוי (למרות שכולם ברמת מתיחות שווה, עד כמה שהצלחתי במשימה הזו).

האם ניתן לפתור אחת ולתמיד את בעיית הרצועות הנקרעות בתריס החשמלי?
האם יש רצועות עמידות לקריעה?
האם יש רצועות גמישות וחזקות, כך שכולן יעמדו 'תחת האלונקה' וישאו בנטל באופן שווה?

תודה

makiko

New member
תכננתי, אבל כבר סגרתי את התיבה (מי, לעזאזל, תכנן סגירה כזו

של תיבה? למה לא משהו פשוט, במקום ארבעת ה'סרגלים' האלו...)
&nbsp
בכל אופן - חיפשתי בחיבור של הרצועה גרידים, או משהו שיכול להעדי על שפשוף של הרצועות, אך לשווא.
&nbsp
מה שכן - במקום שהיתה הרצועה האמצעית - האלומיניום 'נקרע', אז חיברתי את הרצועה במקום הזה באחד החריצים שבין 2 שלבים.
&nbsp
עוד רעיונות למה הרצועות נקרעות בכל פעם מחדש?

זה ברור.....
משהוא לא מתאים.
הרצועות לא מתאימות למשקל התריס. מספרם ? אולי צריך 4 או חמש ברוחב כזה ?

רוני1955

Active member
זה לא רק מספר הרצועות

זה גם צורת החיבור שלהן. יש שיטה מסוימת לחבר אותן, ואז הן מחזיקות הרבה יותר זמן מעמד. בגלל זה ביקשתי צילום.

יוסיזיו

New member
יש להם פטנט של תופסן שננעל על השלב של התריס אבל הוא

מאבד צורה לאחר זמן,מה שעשיתי זה פתחתי פתח בשלב מתחת לחיבור והשחלתי רצועות נוספות כמובן כולן באותה המתיחה.

רוני1955

Active member
זה מה שחשבתי שיש אצלך.

מכיוון שאין לי עכשיו אפשרות לעשות סקיצה, אני אנסה לתאר איך לחבר נכון. מקפלים את הרצועה לשניים, ומשחילים את החלק עם הקיפול לתוך החריץ. לתוך הקיפול הזה משחילים את שני הזנבות של הרצועה. מותחים טוב, ומחברים את הזנבות למוט. בצורה כזו יש כאילו שתי רצועות בכל חיבור בנקודה החלשה ביותר.
אם לא מובן, שאל שוב ביום רביעי (רק אז אחזור לארץ).

יש מחבר פלסטי/אוקולון יעודי

3 מעברים כאלו לתריס באורך 3 מטרים.
זה לא ייקרע... גם לא יישבר.
15 ש"ח לאחד אם אני לא טועה (אולי לזוג)
ראיתי גם באתר של פלמט וגם באתר נוסף שמשווק את זה כנעילה נגד הרמת התריס מבחוץ.

למעלה