מברגה - מה עדיף - החלפת סוללה או קניית חדשה?

ממש לא....
מקדחה אלקטרונית מגיעה למהירויות שקשה מאוד לשלוט בהם. אתה תגדל תיסכול במקום להבריג ברגים.

davesh

New member
על המקדחה שלי יש לי על ההדק בורר שבעזרתו

ניתן לקבוע את המהירות המקסימלית, וע"י לחיצה על ההדק ניתן לשלוט על המהירות.
אם תשים את הבורר על המהירות הנמוכה ביותר תוכל להגיע למהירויות שניתן לשלוט עליהן.

gb228

Active member
לא מדויק - תלוי בכוח שאתה צריך להפעיל

(מנסיון אחרי שבניתי דק של כ 60 מ"ר עם מקדחה חשמלית כזו) - כשאתה מכון את המקדחה למהירות איטית היא גם לא מפתחת מומנט - בעבודות קלות זה לא משנה, אבל בעבודות שדורשות את המומנט הזה אין ברירה אלא לא להשתמש בהגבלה, להתחיל בלחיצה החזקה ולהמשיך "עם רגש" כדי לקבל מצד אחד מומנט ומצד שני לא להגיע למצב של אכילת ראש - אפשרי אבל גם כשמגיעים למיומנות יש כמה ברגים שמתפספסים.
בנושא זה אין כמו מברגה עם קלאץ' (חשמלית או נטענת)

רשר

Well-known member
מנהל
בגלל יחס גלגלי השיניים מהירות איטית במקדחה לא מספקת קירור

למנוע וללא קירור יקצרו חייו

חן 1111

Active member
כי היא מאוד לא נוחה לשימוש

היא כבדה יותר, ובנויה לשימוש בשתי הידיים. תנסה להשתמש בה ביד אחת, ואחרי כמה ברגים תתעייף מאוד.
בנוסף, כמו שכתבו, השליטה על המהירות לא כל כך נוחה כמו במברגה.
בנוסף, למברגה יש כיוון של כוח הסגירה.
בנוסף, היא יכולה לסגור חזק מאוד במהירות נמוכה. מקדחה לא תעמוד בזה לאורך זמן כי היא צריכה את המהירות בשביל האוורור.

רוני1955

Active member
למקדחה אין קלאץ'.

למברגה חשמלית יש קלאץ' בדיוק כמו למברגה עם סוללה, ואתה יכול לשלוט על עוצמת סגירת הברגים. במקדחה, בנוסף לזה, עבודה לאורך זמן במהירות נמכה גורמת לחוסר אוורור ולהתחממות שלה.

דעתי
הייתי בסרט הזה לא אחת.
חשבתי שזה פשוט לעבור ללתיום.
מתברר, כמו שהזכירו, שצריך מטען מיוחד, וכאן זה כבר הופך ללא כלכלי אם
אתה באמת צריך מטען שישמור לך על הסוללות לאורך זמן, ובלתיום, זה הרבה מאוד זמן לעומת מה שהכרנו בסוללות שיש אצליך.
&nbsp
עצתי, קנה או מברגה עם כבל, או מברגה ליתיום, ויהיה לך שקט להרבה הרבה שנים.
&nbsp

בעל10

New member
תודה לכולם - סיכום שלי - במה הייתם בוחרים?

תודה רבה לכולם על הידע ועל האופציות שבכלל לא חשבתי עליהן.
אם אני מסכם הנה האפשרויות(ללא סדר עדיפות מסוים):
1. קניית סוללת NIMH ב120 שקל - היתרונות - ללא כאב ראש וללא צורך להחלפת מטען וגם יחסית זול.
2. קניית תאי LITHIUM ION עם הגנת טעינה ב50 שקל - היתרונות - פתרון זול מאוד שפוטנציאלית יכול לתת סוללה ממש תותחית. החסרון - דורש יחסית התעסקות ויש כמה ספקות האם מתאים למטען(מתח הטעינה שלו 7.2-14.4V) או למכשיר.
3. קניית מברגה חוטית ב230 שקל - היתרונות - סוללה שאף פעם לא נגמרת וגם שאין צורך להחליף אחרי כמה שנים. החסרונות - לא מאפשרת עבודה נוחה ללא כבל או שימוש בחניה, על הגג או בכל מקום שרחוק יותר מ10-15 מטר משקע. בנוסף זו כבר הוצאה יותר משמעותית.
4. קניית מברגת ליתיום - מצאתי ב410 שקל כולל 2 סוללות ומטען - דרך אמזון ושילוח ימי מאתר BUY2USA:
http://www.amazon.com/Hitachi-DS18D...qid=1448221536&sr=1-48&keywords=lithium+drill
היתרונות - קניית מכשיר טוב שמאפשר ניידות וישמש אותי לשנים. החסרון - המחיר(וגם שאצטרך לחכות 40 יום עד שיגיע דרך הים).
&nbsp
באיזו אפשרות הייתם בוחרים?

רוני1955

Active member
במה אנחנו היינו בוחרים?

זה לא משנה. קיבלת את האינפורמציה, וצריך להחליט. ראית שכל אחד כאן רואה את הדברים קצת אחרת, וכל אחד נתן לך עצות מנסיון.

לחיים1

New member
באם תבחר במברגה חדשה אל תשכח לוודא כי המטען הוא 220 וולט ולא

110 וולט.

davesh

New member
דרך אגב, אני הסבתי מכונת תספורת ישנה מניקל-מטל לליתים.

המכונה עבדה על 3 סוללות ניקל בטור, ואני הסבתי אותה לשלוש סוללות ליתיום במידה 14500 (גודל AA) במקביל.
השתמשתי במטען המקורי של המכונה שטענה את הסוללות ל-4.5V (לעומת 4.2V שדורשות הליתיום), וזה עבד מצויין. מעגל ההגנה המובנה בתוך הסוללה מגן עליה מפני טעינת יתר.

בעל10

New member
למכונת גילוח זה מספיק

זה פשוט שהסוללה כבר נחלשה וגם כל פעם הייתי צריך להטעין מחדש סתם בגלל איבוד טעינה.
התכוונתי שאני יכול להחליף את הסוללה הפנימית בסוללת ליתיום עם הגנה.

gb228

Active member
אבל סוללת AA אחת זה 1.2 - 1.5 וולט

וסוללת ליתיום אחת זה בסביבות 3.5-4 וולט
שים לב שהבחור שביצע את השינוי החליף חיבור בטור של 3 סוללות לחיבור במקביל של 3 סוללות, לך יש רק סוללה אחת.

gb228

Active member
כי מתחים של סוללה נקבעים על ידי "מתח בסיס" מסוים לתא

לפי הטכנולוגיה ואת המתח הסופי מקבלים משרשור של תאים בטור:
אלקליין - 1.5 וולט
ניקל למיניהם - 1.2 וולט
ליתיום לא נטענות - 1.5 וולט (מחליפות את האלקליין אבל עם יותר מטען לאותו גודל) וגם בתחומים של 3-3.5 וולט
ליתיום נטענות - יש כמה אבל בד"כ בתחום של 3.5 וולט
מצברי חומצה (כמו ברכב) - 2 וולט

למעלה