מברגה - מה עדיף - החלפת סוללה או קניית חדשה?

בעל10

New member
מברגה - מה עדיף - החלפת סוללה או קניית חדשה?

יש לי מברגה ביתית של BOSCH - PSR 14.4V.
בסך הכל המברגה בסדר למעט בעיה אחת. הסוללה כמעט מתה. בכלל רוב הסקירות על הדגם הזה מתלוננים על סוללה שהולכת מהר.

אני מתלבט האם כדאי פשוט להזמין סוללה מאליאקספרסס ב120 שקל כולל משלוח(סוללה בהספק כפול ממה שהיה לי וגם ליתיום) או לקנות מברגה חדשה מהאלה שעולות 200 שקל.

מה דעתכם?

קישורים:
סוללה:
http://www.aliexpress.com/item/FLOU...60CK-14-4V-3-0Ah-Ni-MH-Black/32487670947.html

מברגה לדוגמה:
http://www.ginaplus.co.il/product/מברגה-ומקדחה-18v-דגם-steinhel-st-1818?aff=Zap&aff_a=1#.VlFoJVQW3nY

gb228

Active member
הסוללה בלינק זה לא ליתיום אלא ניקל-מטאל

ולא נראה לי שניתן לחבר סוללת ליתיום לכלי שמיועד לניקל (אולי לכלי כן, אבל קרוב לודאי שהמטען של הכלי לא מתאים לסוללות ליתיום).
במצב הזה - לעבור לכלי על בסיס סוללת ליתיום

בעל10

New member
בתיאור של המוצר כתוב שהוא מתאים למברגה

לגבי התאמה למטען - אני יודע שליתיום נטענת אחרת. אבל מה ההבדל ממטען סוללות רגיל שמטעין גם NIMH וגם NICAD?

בעל10

New member
תוספת

אני יודע שמטען NICAD ישן לא יודע מתי להפסיק לטעון אבל בסוללות של BOSCH יש בפנים מנגנון(אני חושב שבנוי על טמפרטורה של הסוללות) שמפסיק את הטעינה.

davesh

New member
לא קשור לטמפרטורה של הסוללה

יש מעגל שמנטר את המתח של התאים, וכשהו עובר סף מסויים הוא מפסיק את הטעינה.

davesh

New member
לסוללות ניקל קדמיום יש אפקט זיכרון

אם לא פורקים עד הסוף וטוענים עד הסוף. הסוללה מאבדת מהקיבולת שלה.
גם לא הייתי מאמין לקיבולת המוצהרת.

davesh

New member
אין הבדל בין סוללת ניקל מטאל לניקל קדמיום מבחינת טעינה.

שני התאים עובדים במתח של 1.2V נומינלי.
תא ליתיום לעומת זאת מוציא מתח נומינלי של 3.7V.
צריך לבדוק את המתח שמוציא המטען ולהחליט לפיו.
אם הסוללה של המברגה היא 14.4V, אז כנראה שיש שם 12 תאים של ניקל-קדמים בטור (12=14.4/1.2).
לפי דעתי, המטען צריך להוציא מתח של 18V, שזה 1.5V*12.
מה שאני הייתי מנסה, זה לפרק את הסוללה של המברגה, מוציא את התאים הישנים, ןמכניס במקומם 4 תאים של ליתיום בטור. משהו בסגנון הזה:
[URL]http://www.aliexpress.com/item/2PCS-lot-Protected-New-Original-Samsung-18650-ICR18650-26F-2600mAh-Li-ion-Battery-with-PCB-Free/1264720101.html?spm=2114.031010208.3.21.wg5sc1&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_80_61,searchweb201644_5,searchweb201560_9[/URL]
לסוללות האלה יש מעגל הגנה מובנה שדואג שהסוללה לא תיטען למתח גבוה מהמותר, ולא תתפרק למתח נמוך מהמתח המותר.
היתרון בסוללות ליתיום לעומת ניקל-קדמיום/מטאל הוא שהן שומרות על המטען שלהן, לעומת סוללות הניקל שתוך חודש-חודשים פורקות לחלוטין את המטען.

בעל10

New member
באמת החלפתי פעם אחת את התאים הפנימיים

והם באמת 12 תאים של 1.2V בשרשרת. בזמנו החלפתי עם תאי NICD אבל עכשיו או שיש בעיה במגעים(ההלחמות שלי לא משהו) או שהתאים מתים - פשוט אחרי ניעור הסוללה היא פתאום מתחילה לעבוד לכמה שניות.
&nbsp
לגבי הליתיום - אני לא בטוח שהם יכנסו מבחינת הגובה. השאלה היא האם 14.8V זה לא יותר מדי? במקרה כזה אני לא אצטרך מטען חדש?

davesh

New member
הסוללות שהם הביאו הן סוללות LI-PO

ליתיום-פולימר. בסוללות האלו אין מעגל הגנה שמגן על הסוללה, ולכן צריך מטען מיוחד.
בסוללות שאני הבאתי יש מעגל הגנה מובנה, ולכן ניתן להשתמש במטען הישן של המקדחה בתנאי שהמתח שהוא מוציא קרוב למתח הטעינה של הליתיום.

davesh

New member
מבחינת גודל, הסוללות שנתת הן אותו גודל פיזי

מבחינת איכות, הסוללות שאני צרפתי איכותיות יותר. התאים הם של סמסונג.
מבחינת קיבולת/מטען של הסוללה, לא הייתי מאמין ששלך הן באמת 4000MAH. בגודל הפיזי הזה (18650), המקסימום שניתן להכניס זה 3000MAH-2800MAH.

בעל10

New member
תודה רבה. הסוללות שאתה הבאת מזויפות?

כי אני רואה שכתוב שהם של סמסונג אבל באליאקספרסס סוללות כמעט תמיד מזויפותץ
בביקורת של הלקוחות על הסוללות שאני הבאתי נכתב שהערך האמיתי שלהם הוא 2100 ובחצי מחיר ממה שאתה הבאת עדיין נראה לי מצוין.
השאלה היא האם הבדלי מתח של 14.8 מול 14.4 לא יפגעו במברגה. מדובר בהבדל 2.5% הוא משמעותי?

davesh

New member
הבדל כזה קטן במתח לא ישנה למקדחה.

צריך רק לבדוק את המתח של המטען כדי לוודא שהוא יכול לטעון עד הסוף את הסוללות.
אני לא יודע אם הסוללות מקוריות או מזוייפות, אבל רוב הביקורות שנתנו הן חיוביות, וכתוב שהן באמת 2600MAH.
החלטה שלך מה לקנות, אבל אני חושב שהייתי מעדיף לשלם יותר על הסמסונג.

רוני1955

Active member
תלוי בשימוש.

לשימוש ביתי רגיל הייתי הולך על מברגה חשמלית. לא עם סוללה.

חן 1111

Active member
מחיר מעולה. אני שילמתי כמעט 300

ואני מאוד מרוצה מהכלי. מומלץ.

davesh

New member
אם כבר קונים מברגה עם כבל

אז למה לא פשוט להשתמש במקדחה אלקטרונית?
כל הנוחות במברגה היא העובדה שלא צריך למתוח כבל ולחפש שקע.

למעלה