בידוד צינור מים חמים מדוד שמש ?

noachk

New member
בידוד צינור מים חמים מדוד שמש ?

האם כדאי לעטוף את צינור המים החמים היוצא מדוד השמש ועד כניסתו לקיר הבניין לקראת החורף ?
אם כן איך הוא נקרא ואיפה רוכשים את השרוול המבודד ואיך מרכיבים אותו על הצינור ללא פירוק הצינור הקיים ומחובר במקום ?

זה לא יועיל במיוחד, אבל גם לא יזיק....
שאל על בידוד כזה בעסקים לחומרי בניה.
בא עם נתון של קוטר חיצוני של הצינור הקיים, והאורך הנדרש.
את השרוול אתה יכול לפתוח לשניים ולאפשר הלבשתו על הצינור.
מעל אתה יכול ללפף סרט פלסטיק ולהדק אותו אם איזולרבאנד. או בנדים.

דור לוי

New member
טיפ שקיבלתי משרברב ורוצה לבדוק

לטענתו היציאה מהדוד, כמה עשרות ס"מ צריכה להיות ממתכת וגלויה כלומר ללא בידוד.
זה נועד לאפשר למצב שגם אם המים לוהטים, לתת להם טיפ טיפה להתקרר כדי לא לפגוע בצנרת.

רוני1955

Active member
זה לא טיפ.

הוא צודק, זה מעוגן למעשה בתקן. מעט מאד עושים את זה. מה שעוד מעוגן בתקן, זה ברז תרמוסטטי למניעת כוויות. הברז הזה מגביל את טמפרטורת המים החמים שנכנסים הביתה על ידי ערוב עם מים קרים כתלות בטמפרטורה של המים בדוד.
למשל:
http://sagiv.co.il/products/מערבל-להגבלת-חום-המים/

דור לוי

New member
כמה עוד המצאות...

קיצור תולדות ברזי המקלחת:
https://www.facebook.com/dirot.rehovot/posts/895517997160043
&nbsp
הוא אמר שהצינור זה בתקן, רציתי לבדוק... גם המשגיחום בתקן??
מעניין לכמה זמן המשגיחום יחזיק, ובפרט שזה מותקן בחוץ, ומה יקרה כשיתקלקל, האם פתאום עלול להזרים מים רותחים כשאתה חושב שאתה מוגן??
&nbsp
איךשהוא אני בעד הפתרונות הפשוטים והפרימיטיביים.
כל מיני אמצעי הגנה, מסירים את האחריות ושיקול הדעת מהאדם.
וכשהם כושלים, אז...

רוני1955

Active member
אתה שוכח משהו.

התקנים האלו "נכתבו בדם". ילדים נפטרו כתוצאה מכוויות משימוש בדוד שמש. כשמחממים מים בדוד שמש, התרמוסטט אינו מפסיק את החימום. הטמפרטורה עלולה להגיע ליותר מ100 מעלות. ב 60 מעלות זו כוויה דרגה שלישית אחרי חצי שניה.
תעשה בבית שלך מה שנראה לך לנכון. אני בטוח שאחרי כוויה אחת של מי מילדיך או נכדיך, אתה תתקין משגיחום.

דור לוי

New member
לא שכחתי, יש לי 5 קטנים ואני מאמין באחריות הורית

מישהי פעם אמרה משהו שאהבתי:
כשילד מקבל מכה מהשולחן, והורים עושים נו-נו-נו לשולחן הם מעבירים מסר שהשולחן אשם, ולכן האחריות שלו ולא של הילד.

יש סכנות שמלבד להיזהר , אין באמת בשליטתך דרך להקטינן.
בחציית הכביש, אתה צריך ללמד להיזהר, ולא משנה אם זו מכונית שבנויה להיות ידידותית בפגיעה בהולכי רגל או "הטנקים" של פעם...

הגדולים צריכים לדעת להיזהר, והקטנים צריכים שיכוונו להם את המים ויהיה הורה צמוד שמשגיח. ואולי יכוון פעם את המים למים חמים מספיק כדי להיות לא נעימים לשנייה אחת, ויסביר.

מדאיג אותי שהמכשיר יתקלקל, והם מתקלקלים יותר ויותר, ובני האדם לא ערים לזה שצריכים להיזהר.

זו דעתי האישית, וסה"כ טפו-טפו-טפו , חמסה חמסה ולא משנה מה עוד (אני אתאיסט...) החברה שלי, יחסית למה שאני ניתקל סה"כ נפגעו מעט מאוד. למרות שהתרנו להם בהדרגה גני שעשועים במתקנים הגבוהים, שמפחידים אחרים וכד'. חבלות סטנדרטיות של ילדים, לא משהו שקרח ונשיקת הקסם שהם מדביקים בעצמם לעצמם לא מעבירים את הכאב.

אבל ברזים של פעם שמסובבים הם לא מכירים ולא יודעים לפתוח...

יוסיזיו

New member
יש למעשה כמה סוגי בידוד והטוב אפשר לרכוש בחנות לציוד קרור

נקרא בלשון מקצועית ארמופלקס,בא במוטות של 2 מטר וחותכים לאורך,
עדיף להשקיע באיזולירבנד רחב וללפף איתו מאחר וה"לפלפ" הרגיל מתפרק בשמש.
יש בכמה עוביים ועדיף לצינור מים עובי דופן 13 מ"מ.

למעלה