2 שאלות על תיקון תריס שלבים רגיל

דור לוי

New member
2 שאלות על תיקון תריס שלבים רגיל

1. הפס פלסטיק המאונך שעליו תפוסים השלבים יצא מהמקום, ושלבים התפרקו.
בצילום מצד שמאל עם החור.
ניסיתי להחזיר. זה לכאורה חזר למקום. (מצורף צילום).

שאלה האם אחרי שארכיב זה יתפרק מחדש או שצריך להדביק/לחבר עם משהו?

2. בכל כנף יש שלב אחד מלמעלה שהוא קבוע במקומו.
השלב הזה חסר.
האם זה שלב כמו כל השלבים ומספיק לחתוך אחר במקומו, או שזה פרופיל מיוחד?
מה מקבע את השלב הזה למקומו שלא יזוז?

בבקשה הסבר איטי, כדי שאבין מהר... בתודה מראש.

רוני1955

Active member
אני אנסה להסביר לאט.

לגבי הבטחה שזה לא יתפרק בעתיד, לא תקבל. השאלה למה זה התפרק מלכתחילה. אחת הסיבות היא התפרקות החומר כתוצאה מהשפעת השמש (UVׂ). אם ידועה לך סיבה אחרת לפרוק, למשל מכה חזקה, סביר להניח שזה ישאר במקומו.
לגבי השלב העליון, לוקחים שלב רגיל וחותכים אותו למידה הדרושה. שמים לו בצד ציר חלקי, ומחברים עם ברגים למעלה.

דור לוי

New member
אין ברגים-יש פס של חומר צמיגי דמוי גומי לבן-סיליקון או דומה

שוב תודה.

shron17

New member
אתה צריך לקנות את 2 החיבורים שנשברו ,"אוזניים",,

הכי טוב לגשת עם השלב השבור לחנות של זגג ,
הוא יתן לך את ה"אוזניים" שנשברו,(5 ש"ח כ"א).
ויראה לך איך להרכיב .(אחד משמאל -ואחד מימין).

רוני1955

Active member
זגג?

מה לו ולמוצרי אלומיניום? 5 ש"ח ליחידה? מאיפה זה? כשמישהו מוכר ביוקר, הוא לוקח שקל ליחידה.

shron17

New member
הזגג שאני מכירה,מתקן גם תריסים, ומוכר חלקי חילוף מפלסטיק.

frankthe

New member
מחיר מוגזם?

הלכתי לאחד מהסנטרים (הום או אייס או לך תדע... מי זוכר?) הציעו לי את החיבורים למדף בתוך הארון - כלומר 4 משולשי פלסטיק + ברגים ב 12.90 ש"ח. עבור חבילה של המחברים הנחמדים האלה עבור חיבור של 4 שלבים גם סביב אותו מחיר: 11 או 12 ש"ח.
הלכתי ליונס בעיר התחתית בחיפה. אמר שכל חלק פלסטיק כזה הוא מוכר ב 40 אגורות. צעקתי מרוב תדהמה "כמה?" אז הוא (המוכר) נבהל (כנראה מהצעקה שלי) והוריד מייד את המחיר ל 35 אגורות. שאלתי אם אוכל לקנות אצלו כמות של 20 משולשים למדפים ועוד 150 חיבורים לתריסים, בתגובה הוא הוציא שקית בגובה מטר ושאל אותי אם אני מעוניין לספור את כל השקית ו/או לרכוש את כולה...
הבנת את הרעיון נכון? כמו שחזי המדריך לטיולים אמר: דבר חלש אתה מפריע לפריחת החלבלובית...
כל טוב!

רוני1955

Active member
בוא נעשה חשבון.

עבור חיבור של 4 שלבים אתה צריך 8 יחידות. ב 12 ש"ח, יוצא לך 1.5 ש"ח ליחידה. ידוע שבחנויות האלו המחירים מאד גבוהים, אבל גם כאן זה יוצא פחות מ 5 ש"ח ליחידה שעליה המליצו ללכת לזגג.....
כשכתבתי 1 ש"ח ליחידה כשמוכרים יקר, כבר ראיתי את זה. אני גם קונה את זה באריזות גדולות.

דור לוי

New member
שלות ניילון לעומת פלסטיק

האוזניים האלה נקראות שלות.
יש שני סוגים - מפלסטיק ומניילון.
חזותית אין הבדל ביניהם.
הפלסטיק נשחק בקלות מקרינת UV - הניילון מחזיק ל 20 שנה.
הניילון יקר ב כ 50% , תלוי כמה קונים, אני לא זוכר מחירים כי קניתי כמות של ניילון מזמן מזמן...
הדרך היחידה להבדיל ביניהן היא באמצעות הביטוי "חרא צף במים"-פלסטיק יצוף ניילון ישקע.
הקטע המעצבן בכל התריסים ששלבים עפים או סתם לא זזים יחד זה כי כול היצרני תריסים שמים פלסטיק, גם אם תגיד להם ניילון.
אני ברחובות קונה באלומדרור.
&nbsp

shron17

New member
התכוונתי 5 ש"ח לכול זוג אוזניים לתריס .(מפלסטיק קשיח.)

דור לוי

New member
הבעיה היא לחתוך את השלב לאורכו , ולהגיע בדיוק למידה

הייתי עסוק, חשבתי למסור לחנות לתקן, סגרו את החנות...
קפצתי לחנות אחרת, אלומדרור, מסתבר שהן עכשיו מעסיקות מישהו חיצוני לתיקונים, והוא לא נמצא. היא הסבירה איך לתקן.
הבעיה זה איך לחתוך ולשייף עודפים שיהיה בדיוק במידה-שייסגר, אבל שלא יהיה רופף. גם מבחינת כלי וגם מבחינת מדידה.
(לחיתוך שלב חסר מפרופיל ארוך יש לי את המסור עם המתקן שקובע זוית ישרה או ב 45 מעלות). לחיתוך לאורך,ואי אפשר לשים את השלב במקום ולסמן, חתכתי במסור לאורך השקע של הפרופיל, ואז ניסיתי לשייף ולשחוק את העודפים שבלטו.

מכיון שלא הייתי בטוח שלא ישתחרר, הדבקתי עם סופר7 ולא סיליקון.
על החיתוך וההדבקה עבדתי עיקר הזמן, ולא ממש יצאה עבודה נקייה.
אבל בשביל פעם ראשונה שאני עושה מקווה שיהיה סביר ויחזיק מעמד.

טיפים איך לחתוך את השלב לאורכו , ולהגיע בדיוק למידה יתקבלו בברכה.

רוני1955

Active member
זה לא כזה מסובך.

מסמנים קו עם טוש, חותכים עם דיסק דק של מתכת, ושמים מסטיק אקריתי לאורך החתך אם זה מפריע בעין.
בתי מלאכה חותכים עם משור סרט.

דור לוי

New member
לא יודע לעבוד עם דיסק

(2 כלים שבגלל שאין לי מקור להדרכה מסודרת, פוחד מללמוד להשתמש דרך האינטרנט: מסורי דיסק למיניהם ורתכת...)
&nbsp
יש לי סרגל זוית ממתכת ותואם דרמל. נראה לי שזה יכול להיות פתרון לא?
&nbsp
לגבי הסימון:
1. גם לו יש עובי.
2. בשביל למדוד לכאורה צריך לשים את השלב במקום, אבל אז הוא מסובב.
כלומר פוגע במסגרת. כשאני חותך לפי הפס של המסגרת, זה עדיין ארוך מדי.

למעלה