חיפוי קרמיקה רופף

adigreen

New member
חיפוי קרמיקה רופף

לפני כשנתיים ביצעו אצלי בחצר עבודת חיפוי קיר חיצוני עם אריחי קרמיקה. הקיר היה טיח חלק לא ידוע לי אם חרצו אותו לפני הנחת הקרמיקה.
בזמן האחרון כאשר אני מקיש על חלק מהאריחים אני שומע צליל חלול גם באמצע הלוח.
האם המשמעות היא שהאריח רופף?
כיצד לחזק במקרה הצורך שיישאר גם אסתטי

המשמעות, שלא מילאו ומרחו חומר על כל האריח לפני ההדבקה.
בעייתי ? כל עוד שלא נופל, לא הייתי נוגע. רק אם יש בעיה בטיחותית.
נהוג לקדוח ולחזק עם בורג ודיבל, ומעל לסתום עם חומר משתלב.

ממה האריחים ?
אם זאת קרמיקה רגילה, ורכה, זה ילך קל, עם מקדח וידיה, קודם ללא רטט, ולאחר מעבר האריח אפשר לעבור לרטט.
אם זאת גרניט, הייתי ממליץ על מקדח כוס יהלום, למרות שמה שמקובל שזה מקדח חץ, אבל איתו זה ילך קשה אם צריך הרבה חורים.

miromiro

New member
מקדח חץ ללא רטט, עוברים את האריח

וממשיכים עם מקדח רגיל, יש מקרים שאפשר לעשות העל עם החץ. בעיקר בקטרים קטנים ולא עמוקיפ על תשתית רכה יחסית.

רוני1955

Active member
על כמה אריחים מדובר?

אני מציע משהו אחר. לקדוח רק בפוגות, במפגש של כל 4 אריחים, ולשים בכל מפגש כזה בורג עם דיסקה. הקידוח בכל מרכז אריח יהיה קריעת תחת. יהיו אמנם קצת יותר קידוחים, אבל הם יהיו הרבה יותר קלים לביצוע. קודחים רק עם וידיה, לא עם מקדח חץ. קודחים על מצב ללא רטט, ואחרי שעוברים את האריח (כמה שניות) עוברים לרטט.

miromiro

New member
בהצלחה,רק תזהר מאד כיין שאם נעשתה

עבודת הדבקה רשלנית יש סיכוי לחלל בין הפינות לקיר ושם מעבר לרטט וקידוח לא צהיר עלולים לשבור את האריח.

miromiro

New member
את הדיסקה/שייבה יהיה קשה יותר להסוות

ראש של בורג במרכז האריח אפשר להעלים ואח"כ לכסות עם רובה לבנה/מגוונת וליצור אפילו עיצוב חדש.

רוני1955

Active member
נכון.

לדעתי אין צורך לנסת להסוות, אלא אפילו להשתמש בדסקיות גדולות בשביל להבליט. זה יוסיף אלמנט דקורטיבי.

למעלה