בעיה משונה במזגן

חן 1111

Active member
בעיה משונה במזגן

מזגן אלקו בן 17 בערך. כשהמזגן כבוי פתאום שומעים ממנו רעש של זרימה (אולי הגז), והצלעות בפנים קרות. שומעים גם רעש מהיחידה החיצונית. המזגן כמובן כבוי והמאוורר לא פועל.
כשמנתקים את החשמל זה מפסיק.
יש מה לעשות לפני שאני מזמין טכנאי? מזגנים זה לא ממש התחום שלי.

יוסיזיו

New member
לא ציינת את גודל המזגן אם זמ מזגן

עד מה שקוראים ומכנים 2.5 אז הממסר שעל הכרטיס הראשי תפוס .אם זה מזגן גדול יותר אז יש לך יותר מזל כי זה ממסר חיצוני שמותקן מאחורי הכרטיס וזול יותר להחליפו. בכל מקרה צריך טכנאי ואם זה המצב של ממסר חיצוני תתעקש על ממסר אומרון בלבד לכרטיס אלקטרוני חדש שאל מחיר למקורי ואל !!! תסכים לכרטיס אוניברסלי .

רוני1955

Active member
גם לי יש שאלת מזגן.

מזגן תדיראן, 23000 BTU, עם גז R22 (להראות שהוא קצת ישן), מפסיק לעבוד אחרי 10 - 15 דקות. עד כמה שאני זוכר היתה לו את אותה בעיה לפני כשלוש שנים, והחלפתי רגש. איזה עוד אפשרויות יש לתקלה כזו?

רוני1955

Active member
היחידה הפנימית.

מחר אני אפעיל אותו ואבדוק אם המאוורר בחוץ עובד. המדחס עצמו עובד, כי המזגן מקרר. אני חייב לטפל בו, כי זה של אמא של אשתי. אם הוא לא יהיה תקין, היא עלולה להתקע אצלנו.......

יוסיזיו

New member
מהסיבה הזו הייתי קונה אפילו חדש ה ה ה

מנוע יחידה פנימית מפסיק לעבוד אחרי מספר דקות בדרך כלל שהוא תקול פנימית כמו מיסב או קבל או מתחמם מידי .יש לו צמוג הגנת חום מנוע.

dudi4321

Member
היה לי תקלה פעם שהציר של המפוח נתקע

מדובק בבוקסות נחושת שגם שימון לא עזר. גם החלפת קבל לא עזרה. החלפתי את המנוע ומאז רק הטרמוסטט נשרף לי כל הזמן ונמאס לי אז גישרתי והוא בקיץ מקרר ולחורף אני משנה את הגישור והוא רק מחמם.

חן 1111

Active member
תודה. האם זה החלק שבתמונה?

מחוברים אליו שני חוטים חומים, אחד כחול ואחד אדום. נראה לי לפי התרשים שם שהחוטים החומים הולכים ליחידה החיצונית.
נראה לי שכשדפקתי עליו עם מברג הבעיה נפסקה.
נראה לי שאני יכול להחליף אותו בזהירות לבד. יש סיבה שלא?
שוב תודה.

יוסיזיו

New member
דפקת עם המברג המגעים השתחררו ואכן זה החלק הסורר.

אם לא תחליף זה יקרה שוב.

חן 1111

Active member
מעולה, תודה.

איפה כדאי לקנות את החלק במרכז? ואיך קוראים לו? כלומר מה לבקש?

יוסיזיו

New member
מהיכן אתה?? . ממסר חד פאזי 4 מגעים

של אומרון.תוודא דהממסר עם 2 האוזניים לתפיסה.יש כאלו בלי.

dudi4321

Member
תשתמש בכל המגעים של הממסר

כדי שהזרם יתחלק בין כמה מגעים.
חוט אחד למגע "תחתון" והחוט השני למגע לא ממול אלא "העליון"

חן 1111

Active member
בממסר המקורי שיש אצלי יש בדיוק שני מגעים

(חוץ מהשניים של הפיקוד).
אז אני לא בטוח שאני מבין למה אתה מתכוון.

dudi4321

Member
הסברתי בסכמה

אם אין זוג מגעים תשתמש רק באחד שקיים.
אני לא ממש מכיר סוגי ממסרים שבשימוש במזגנים.
&nbsp
אם יש 2 זוגות DPST אז מחברים 2 במקביל. כדי שהמגעים יחזיקו יותר זמן כי בזמן החיבור והניתוק נוצרים ניצוצות ש"גומרים" שעות למגעים או שעלולים להידבק או להישרף.
אם מחברים את חוטי הכניסה והיציאה לא מול זה מאלץ את הזרמים להתחלק יותר שווה בין 2 המגעים.

חן 1111

Active member
ועוד שאלה. הורדתי את המסננים כדי לנקות.

מתחת למסנני הרשת יש מין מסנני נייר מקופל. הם מכסים רק חלק מצלעות הקירור. וכבר אי אפשר לנקות אותם. הנייר סתום ומתפורר. מה התפקיד שלהם? צריך אותם? ואפשר לקנות חדשים?
שוב תודה.

למעלה