האם על עץ שעבר אימפרגנציה (ירוק?)

3תיתי

New member
האם על עץ שעבר אימפרגנציה (ירוק?)

אני צריכה למרוח לאק? מדובר בגדר רשת מעץ, שנמצאת בחוץ. ואם כן, איזה לאק? אפשר על בסיס מים, או חייבת יאכט וארניש?

מה שיקרה אם לא תצבעי....
אם העץ מאיכות טובה, ולא תצבעי, הירוק יעלם עם הזמן, וצבע העץ יהפוך למעין אפור בהיר.
חוץ מזה, לא יקרה לו כלום.
&nbsp
אם את בכל זאת רוצה שהגדר תהיה בעלת גוון אחר, צבעי עם (לכה) ורנית לעץ על בסיס מים, כל שנה/שנתיים....

3תיתי

New member
איכות העץ ירודה ביותר

ושקלתי לצבוע רק מטעמי הגנה. אין לי בעיה עם המראה של העץ. צריך? (זו לא מעט עבודה)

חן 1111

Active member
הירוק זה לא בדיוק אימפרגנציה

זה חיטוי נגד ריקבון ומזיקים, אבל העץ עדיין יכול לספוג מים. זה לא יזיק לו יותר מדי, אבל אם העץ חשוף לשמש או לגשם, הוא בעיקר ידהה ויקבל מראה ישן ועלוב. לדעתי לכה כהה על בסיס מים יכולה להאריך את חייו ולגרום לו להיראות יותר טוב.

miromiro

New member
אפשר ורצוי למרוח. האימפרגניציה מגינה מפני מזיקים

ולא מעבר. אפשר עם לכה על בסיס מים. יאכט וארניש? למה דווקא על זה חשבת?

3תיתי

New member
חשבתי על יאכט וארניש משום שהיא אמורה לגרום לעץ

להיות עמיד בפני מים, לא?זו הלאקה שתמיד השתמשתי בשימוש חוץ. לא נעימה לשימוש, יש לציין. מעדיפה בעליל לאק על בסיס מים. הריח יותר מוצלח. המברשת אינה חד פעמית. לא צריך טרפנטין. מתייבש מהר.

על מה אתה ממליץ? מדובר בשבכה כזו, עשויה עץ. העץ חרא. אין מילה עדינה לתאר את איכותו. וזה יקר!

miromiro

New member
יאכט וארניש עמידה בסביבה לחה ורטובה

באזור בו אני גר אחרי כשנה היא מתחילה להתקלף ונראת רע מאד. מינימום השקעה?-שמן מבושל כ40 ש"ח לגלון. אפשר למרוח בנדיבות,זה קל ליישום,מעט מסריח ומצריך מידי פעם חידוש,אבל זה הכי זול שיש וגם עושה את העבודה.

3תיתי

New member
מחפשת לא את הכי זול, אלא את הכי יעיל והכי עמיד.

אם כבר עומדים וצובעים רשת, שלפחות יחזיק!

miromiro

New member
ובכל זאת

הגדרת את העץ חXא.
רוצה למרוח בונדקס,או פלוד שיעלו יותר מהעץ עצמו?
בי מיי גסט.

3תיתי

New member
מדובר על כזה

http://www.mivnit.co.il/61896/רשת-עץ---סבכה#.VgtiZhGqpHw

בתמונה, זה נראה מעולה. במציאות- עץ ירוד. זה בסדר, כי גם סנדויץ' שקונים עכשיו במחסני עצים, ירוד בהרבה ממה שקנינו פעם. המילוי לא מושלם. האיכות ירודה.
זה שבתמונה, בדיוק המוצר שקנינו. האם שווה לשקיע בו חומר יקר? אני יותר מחפשת מענה שיחסוך לי עבודה חוזרת וישמור על העץ באופן מיטבי. הזמן שלי גם חשוב, המאמץ ביישום, גם קיים, ואפילו הדלק לקניית חומר נוסף, משמעותי, כי אני גרה ב"חור". (שונה ממה שאתה זוכר). בהתחשב מידע זה, עדיין אתה ממליץ על החומר הזול? כי אין לי איזו כמיהה לשלם הרבה סתם.

תודה רבה על ההתייחסות!

miromiro

New member
סבכה,אני רק מרסס.הזמן באמת יקר

בכל הפעמים שצבעתי השתמשתי בורנית מגוונת. אפשר גם על בסיס מים כמובן.

למעלה