רמפת העמסה לוואן במו ידיך - היתכן?

רמפת העמסה לוואן במו ידיך - היתכן?

שלום רב,
אני מתכנן לקנות וואן, עדיפות למרצדס ספרינטר ארוך או פג'ו בוקסר.
הייתי מעוניין להתקין מעלית\רמפת העמסה מאחורה.
ביררתי אצל כמה מכונאים שמתעסקים עם זה והמחירים שנתנו לי לגמרי מחוץ לתקציב שלי
(30 אלף שקל, פשוט טירוף).
חשבתי עד כמה מסובך יהיה לתכנן, לבנות ולהתקין משהו כזה לבד?
ראיתי פתרונות של כל מיני חברות שלא משתמשות בהידראוליקה (בה אני לא מבין) ומציעים פתרונות חשמליים (תחום בו אני יותר מתמצא).
אם יש לי גישה בעבודה לכרסומת 3 צירים, רתכת וכו', למישהו מתחשק לעזור לי עם האתגר?
המשקל המקסימלי שאני יכול לחשוב עליו הוא בסביבות 250-300 קילו.
אני די משוכנע שאפשר לבנות ולהתקין משהו כזה בהרבה פחות מ30 אלף שקל.
תודה מראש.

רוני1955

Active member
מה אתה מתכוון להעמיס?

הכוונה לא מה הסחורה, אלא על צורת האריזה. ארגזים, משטחים, משהו על עגלה? יש פתרונות פשוטים.

כן

חשבתי גם על מסילות מאלומיניום שיאפשרו להעמיס דברים עם גלגלים די בקלות.
יותר מזה, חשבתי להתקין כננת בקדמת תא המטען שתתחבר לעגלה ותמשוך אותה למעלה על המסילות.

זה הולך להיות רכב לשימוש כללי ומגוון, ממשטחים, מכונות כביסה, ספות, פסנתרים וכל חפץ אחר שמצריך להזמין מובילים.

רשר

Well-known member
מנהל
כפי שכבר נוכחת כ"א זול בהרבה ממכונות

לכן החלט שמקדישים 50 ש"ח לכל פעולה ונותנים כטייפ למי שעוזר להרים,
בעוד 30 שנה תגלה שהרווח כולו שלך

זאת בדיוק הבעיה

שהנסיבות שמוכתבות לי לעתיד הקרוב קודם כל תהיה בעיה של זמינות כוח אדם,
ואם אמצא כוח אדם המחיר לא יהיה כל כך זול.
המטרה היא לנצל את הטכנולוגיה הקיימת כדי לאפשר העמסה גם לאדם בודד.
כשהייתי צעיר, חסון וטיפש כבר הרמתי מכונת כביסה ומקרר לבדי לקומה השלישית ללא מעלית.
היום אני מעדיף אוטומציה ומיכון של כל מה שאפשר, ממילא רובוטים יוציאו אותי ורבים אחרים לגמלאות מוקדם מן הצפוי, אז אם אפשר לפחות לבנות את המכונה במו ידי אז ניחא.

הסיבה היא

שצפויות לי בעתיד הקרוב נסיעות רבות, בתאריכים ושעות לא שגרתיים, בהתראה קצרה ומרחקים ארוכים.
תאמין לי שכבר עשיתי את כל החישובים האפשריים בין רמפת העמסה למובילים.
במידה והאופציה היחידה היתה בין התקנה של הרמפה שדיברתי עליה (עליה דרשו 25-30 אלף ש"ח)
בנוסף ל50-60 אלף על הספרינטר, אז היית צודק, ומובילים היו עולים פחות או יותר אותו הדבר.
(שוב, זה בהנחה שאפשר בכלל למצוא מובילים שיסכימו לשנע פסנתר בערב שבת לנסיעה של 250 ק"מ בהתראה של שעה, לדוגמה, מה שלא מובן מאליו)
אבל מכיוון שאני (ואני מניח שרוב האנשים בפורום) דוגלים באימרה שמייחסים בשוגג לחניבעל
Aut inveniam viam aut faciam
אני בטוח שעם קצת יצירתיות אפשר יהיה לייצר רמפה כזאת בפחות מ3000 ש"ח.
אז לאם מישהו יש רעיון, או לינק שיכול לתת לי השראה, אני אשמח לעזרה.

רוני1955

Active member
יש מוכן במחיר סביר.

אתה צריך רמפה שמישהו מקצועי תכנן ושהיא עברה את מכון התקנים. אחרת אתה עלול להסתבך עם ביטוח במקרה והיא תתפרק תוך כדי העמסה. אני הייתי הולך על רמפה לכסאות של נכים, ומסדר בתוך הרכב כננת חשמלית עם הפעלה מאזור ההעמסה למשיכת הציוד פנימה. רמפה כזו מגיעה למחיר של כ 5000 ש"ח.
למשל:
http://www.nagish.co.il/hebrew-----רמפה_לכסא_גלגלים.html

וביטוח יעשו לו ?
לא מאמין שחברת הביטוח תסכים לבטח משהוא שמשנע ציוד עליו היא תצטרך לשלם במקרה נזק, כאשר זה מבוסס על אילתורים.

המקרה שאתה מדבר עליו תקף רק

אם הציוד או התכולה נפגעת בעת ההעמסה.
הדברים יהיו על הרמפה הזאת בדיוק 3 דקות בהעמסה ו3 דקות בפריקה.
אתה חושב שאני אסתפק במשהו רעוע?
אם אני כבר בונה משהו, אני אבנה משהו שיחזיק לא פחות מאופציות מסחריות.
חסרים אנשים שמובילים פגעו להם בציוד?
מנסיון אני יכול להגיד לך שלך תחפש אח"כ מי יפצה אותך.
המובילים אומרים "זה היה ככה", "לא ארזת כמו שצריך", מסתלקים ואין עם מי לדבר.

אם לייצר זה החלק הפשוט, אז בוא נייצר

את הרישוי והתקינה תשאיר לי לשבור את הראש.

זה פורום עושים במו ידיכם או פורום רישוי ותקינה?

רוני1955

Active member
למה אתה כועס?

אתה חושב שמישהו כאן נגדך?
בוא נגיד שמישהו רוצה לעשות עבודות חשמל לבד. צריך להסביר לו כאן איך לעשות ואיך לחווט חוטי חשמל? יש דברים שעשיתם לבד עלולה לגרום לבעיה עתידית, ואין כל סיבה לא להתיחס לזה.
לגבי הבניה עצמה, בשבילי זה אכן פשוט, כולל התכנון של זה (אני הנדסאי מכונות). אבל זה לא אומר שאעשה את זה, בגלל המגבלות שהעלינו כאן.
מה שעוד מטריד אותי, זו התגובה שלך שבה רמזת שנושא השרות ללקוחות הוא זניח בעיניך, וכתבת: "מנסיון אני יכול להגיד לך שלך תחפש אח"כ מי יפצה אותך.
המובילים אומרים "זה היה ככה", "לא ארזת כמו שצריך", מסתלקים ואין עם מי לדבר".
לסיכום מבחינתי, תעשה מה שנראה לך לנכון.
חג שמח ושנה טובה.

רוני, אנא קבל התנצלותי

אני לא יודע איך יצא שיש איזו הבעת כעס שהיא בתגובות שלי, אני לא כועס ולא כעסתי מעולם על מישהו בפורומים של תפוז שעזרו ועוזרים לי רבות ואני מודה לך אישית ולכל מי שאי פעם ענה ועזר לי.
זה בנושא הכעס.

לגבי עבודות חשמל, מדובר בעניין חוקי ומסכן חיים, ואני לא מצפה מאף אחד לעזור לי לעבור על החוק.
קשה לי עם ההשוואה בין רמפה כזאת לבין עבודות חשמל,
לכן אמרתי לרישוי ולתקינה אני אדאג, אבל בשביל רישוי ותקינה צריך משהו שאפשר יהיה לבחון הלא כן?

לגבי היחס לשירות לקוחות,
בהודעה ציינתי את היחס שקיבלתי ממובילים כאשר השתמשתי בשירותיהם.
זאת כדי להדגים לחובב ציון שהעלה את עניין הביטוח, שגם כאשר יש רמפה תקנית, מובילים מקצועיים וביטוח למהדרין, הלקוח עומד פעמים רבות מול שוקת שבורה כאשר חפציו ניזוקו.
וזו בדיוק הסיבה שאני מחפש פיתרון עצמאי, כי אין לי כוח להתנהל מול מובילים, גם אם הייתי מוצא כאלה. הרמפה והוואן לא נועדו לשימוש הובלה מסחרי ואני לא הולך להתחיל עסק מובילים.
הם חלק מפרוייקט משפחתי וחברי משותף שיצריך להזיז ציוד כבד ומסורבל לאורך ולרוחב הארץ, עם התראה קצרה מראש. הציוד הוא שלי ושל חבריי, לא של לקוחות.

ואגב, לו הייתי מוביל או כל בעל מקצוע אחר אתה יכול להיות סמוך ובטוח ששירות לקוחות יהיה אחד הדברים החשובים עבורי, והייתי אומר שקצת לא נחמד מצידך לקפוץ למסקנות מרחיקות לכת על סמך המעט שרשמתי.
שנה טובה וחג שמח גם לך.

עומר TT

New member
ספציפית לגבי פסנתרים

יש מובילים שמתמחים בכך, ולא סתם. אתה צריך לדעת מה אתה עושה כדי לא לדפוק פסנתר בהעברה שלו, והדברים האלה יכולים להיות מאד, מאד יקרים.

kitt

New member
משהו קבוע תהיה לך איתו בעיה כי דלת הידרואלית עוברת אישור

שינוי מבנה של משרד התחבורה ולכן גם עוברת בדיקה של הטכניון.
רעיון של רמפות עם כננת בתוך הארגז של הואן יהיה הכי פשוט מהבחינה של כאב ראש מהרשויות.

רשמתי לפני

אם כך הניקוד הוא 3-0 לטובת המסילות עם הכננת וזה יהיה הפיתרון הנבחר.
רב תודות

פקסי 2

New member
רמפת העמסה

שלום לך.
אתה יכול להתקין רמפה כזו במכונית אבל זה מצריך ממך
2 דברים א. אישור של מהנדס בודק ב התקנה במקום מאושר ע'י הטכניון .
בכל רישוי שנתי יידרש ממך אישור בדיקה ע'י מהנדס .
אתה יכול למצוא רמפות כאלו אצל מי שקונה רכבים שנפגעו בתאונה
ואני מציע לך לקנות רמפה כזו לפי דגם הרכב שיש לך ואז ההתקנה תהייה פשוטה יותר . כאשר התקנת רמפה רצוי מאד שהיא תופיע בפוליסת הביטוח
כדי שבמקרה תאונה / גניבת הרכב תקבל מהביטוח החזר על הרמפה שהוספת . ברכב מסחרי / משאיות כל תוספת שלא ציינת לביטוח לא תקבל החזר
בהצלחה

למעלה