הצעות לשיפוץ בוידעם?

phpclub

New member
הצעות לשיפוץ בוידעם?

מבצעים שיפוץ בדירה ואני חשבתי להתלבש על הבוידעם כפרויקט.
מיותר לציין שהבטון חשוף ואף בתקרה הפנימית יש כל מיני צינורות חתוכים שאין לי מושג מה הם (כנראה משהו ישן שבוטל).
כרגע יש שם גם דוד מאוד ישן שביטלו אך לא הוציאו כנראה בגלל המפתח.

חשבתי לפרק את כל המסגרת של הפתח, וליישר אותו אם צריך (אני חושב שהבליטה תחסום את הדוד), להוציא את הדוד הישן, לנקות מאבק, לשטוף עם מים ואז לשאוב כדי להוציא את כל הג'יפה.
על הרצפה להניח לוחות גבס ולהדביק עם סופר 7, ואת התקרה למלא (לא חייב להיות מושלם אלא רק נורמלי) עם שפכטל אמריקאי (נראה לי יותר פשוט מלהתחיל להדביק לוחות גבס).

אחר כך חשבתי להעביר שם תשתית רשת + טלפון בין החדרים במקום במקום לחצוב.

1. במשרדים ראיתי שמשתמשים בסלסלת רשת ברזל כי להניח את הצנרת עליה, האם כדאי להשתמש במשהו כזה או להשתמש בלייסט פלסטיק לבן עבה? מניח שאין בעיה להדביק את הלייסט עם סופר 7 במקום להתחיל לקדוח שם, נכון?

שלב ב' בגלל שהבוידעם הוא ארוך אז אין גישה לאמצע שלו, חשבתי לפתוח פתח גם מהחדר באמצע לגישה נוחה, בדיוק בקיר שצריך לשבור יש נקודת ביקורת של חשמל, יש נקודה נוספת בקיר שלידו.
אני חושב שאפשר לפרק את הקיר הזה בעדינות ואת החשמל להטמיע בתוך הבוידעם (גם ככה עובר שם חשמל), או אפילו לבטל את הנקודה ולהשתמש בנקודה של הקיר ליד.

2. האם זה תקני? מה אומרים המומחים?
3. האם לעשות הפרדה בין הליסט של רשת + טלפון לבין החשמל? האם התקן אומר משהו על זה?
4. האם לייסט פלסטיק בתוך בוידעם הוא תקני לשימוש עם חשמל בכלל?
5. האם שבירת קיר בטון של הבויעדם דורש אישורים ?
6. האם שבירת הקיר אפשרית עם פטישון או שצריך משהו יותר רציני?

שאלת המליון דולר - האם אני יכול להכנס ולזחול בתוך הבוידעם בלי סכנה שהיא תתמוטט ואני ביחד איתה?

phpclub

New member
המטרה מאוד פשוטה

מקום אחסון נוח ו cozy.
כשבונים מחסן לא משאירים אותו עם בטון חשוף, נכון?
בוא נתחיל מלכלוך, אבק, גרגרי בטון, אי גישה נוחה (כאמור אדם יצטרך ממש לזחול בפנים כדי להגיע לדברים שידחפו לאמצע), רק מלהכניס את היד אפשר להפצע בקלות מבטון חשוף עם איזה בליטה ובכלל הרגשה כללית, אפשר יהיה לאחסן שם שימורים לדוגמא, מה שאתה בחיים לא תעשה היום.

אני היחיד שחושב כך?

phpclub

New member
למה ההתנגדות הנחרצת?

יש לי משהו בראש שאנחנו רוצים והרבה שאלות, אי אפשר פשוט לעזור ?
אני אישית לא מרגיש בנוח לאחסן שם דברים נורמלים במצב שלו כרגע.
ולמה דווקא לוחות עץ ?

תאמין לי שנתתי לך את ההצעה הכי טובה.....
אם הבנת אחרת, סליחה.
צא מתוך הנחה שאני כותב מתוך נסיון. והדבר היחידי שיעזור לך להכנס ולאחסן זה
הרצפה עליה תזחל....הטיפול בקירות, זה רק עניין אסטטי.
מנסיון, רק לוח עץ יהיה נח, גם הישום שלו יהיה הכי קל. לוח סנדויץ, אפילו מהסוג הכי זול, יהיה מעולה.
&nbsp
לגבי החשמל והתקשורת, יש חוקים. ואני לא מתמצא בהם, ראה התייחסויות של אחרים.
&nbsp

miromiro

New member
אני מציע חלופה לדיקט ושמשונית- פיויסי קשיח

אפשר לגרור עליו דברים, מזוודות וארגזים (לא כל כך בשמשונית) אם הפתח של הבוידם קטן אז קל להכניס גליל ולפרוס. קניתי גליל אפור משומש ב5 שקלים למטר רץ (ברוחב מטר) אבל זה היה לפני עשור.

phpclub

New member
תודה לכולם, אשקול ואעדכן כשאתחיל

בנתיים, אם מישהו יכול לתת עוד מידע בנושא החשמל אני אשמח.

YHS

New member
גם לדעתי זה מיותר לחלוטין

יש לי בוידעם גדול ואפילו גבוה, שממש ניתן לזחול בנוחות בתוכו. ממש אין אבק. והוא בנוי כנראה כמו שלך. אם אתה מוטרד, אתה יכול להסתפק בניקוי ובצביעה שלו. לגבי המשטח התחתון - קנה לך יריעת שמשונית במידות, עם חורים בשוליים, מתח והברג לרצפת הבוידעם. לדעתי זה מעל ומעבר.
אני גם מזכיר שלרוב הטמפרטורה בבוידעם גבוהה יחסית לשאר הבית והייתי נזהר מלאחסן שם מוצרי מזון מסוימים.

עומר TT

New member
אתה חייב להפריד חשמל ותקשורת

התקשורת יכולה לעבור בתעלת פלסטיק, לא יודע מה אומר החוק לגבי החשמל. מיותר לדעתי להתקין שם סולם לכבלים.
כל שבירה של קיר בטון דורשת התיעצות עם מהנדס.
אבל אני חייב להצטרף לשאלה של חובב, למה לטרוח לסדר שם יפה את התקרה?

phpclub

New member
חייב להפריד למה? מבחינת תקן/בטיחות

או מבחינת הפרעות לתקשורת? זה ידוע לי, אך אני רוצה לעשות לפי החוק/תקן ולא סתם לפי מה שנראה לי.

לגבי השאלה של חובב, עניתי, אני יכול להבין/להסכים חלקית עם עניין התקרה, אבל אתה לא חושב שעם רצפה ותקרה מסודרת הרבה יותר כיף לאחסן דברים? מסמכים חשובים לדוגמא?
המטרה היא להשתמש כמו מחסן (כי אין מחסן) ולא סתם מקום אחסון.

אשמח להבין איך אתם רואים את הדברים.

עומר TT

New member
אני לא רוצה לצטט לך את התקנים העוסקים בחשמל

כי אני לא בקיא בהם מספיק. אני מניח שבפורום חשמל ותאורה תוכל לקבל הפניה מדוייקת וגם את הדרישות להעברת כבל החשמל (למשל, למיטב זכרוני אם אתה לוקח כבל לשימוש חיצוני אתה יכול להעביר אותו במה שאתה רוצה).
מנסיוני (המוגבל, אבל קיים) עם בוידעמים לא הייתי מאחסן שם שום דבר חשוב באמת. איכשהו תמיד מגיעה לשם לחות במקרה הטוב ועכברים במקרה הפחות טוב.

למעלה