המלצה על מקדחה\מברגה חשמלית קטנה וחזקה...

itzi5

New member
המלצה על מקדחה\מברגה חשמלית קטנה וחזקה...

רוצה לקנות בתקציב של עד 1000 ש"ח
מקדחה\מברגה חשמלית (לא נטענת) מקצועית,
קטנה וחזקה לעבודות מתכת,קדיחה בפרופלי פלדה,
למשל בנית מחסן מאיסכורית.

יש איפקט חשמליות
לי אישית יש יונדאי סינית, לא הייתי מהמר עליה עם עבודות כבדות. יש לה רק יתרון אחד, המחיר. חצי ממותג .
&nbsp
מותגים יש את מקיטה, וגם אחרים, רק שהם עולים יותר מ 1000 ש"ח....

רוני1955

Active member
אני שמעתי על בורג קודח.

המקום היחידי בעולם שמשתמשים באימפקט לברגים קודחים, זה בישראל.

השאלה אם זה טוב או רע ?
מודה, אין לי הרבה נסיון.
ממה שאני עשיתי, האימפקט מתמודדת עם זה לא רע.
&nbsp
לעצם השאלה, לא הצלחתי להבין למה צריך מקדחה/מברגה לבניית מחסן מתכת.
סביר יותר שאתה משתמש ברתכת....
אם בכל זאת צריך פה ושם לקדוח, מקדחה רגילה תעשה את העבודה.
אם מתכננים לחבר עם ברגים קודחים פה ושם, כמו את משטחי איסקורית. לא צריך באמת אימפקט, מקדחה אלקטרונית תספיק.
&nbsp

רוני1955

Active member
טוב או רע?

לא טוב. היא תתמודד עם זה. אבל, בסופו של דבר, זה מזיק לאימפקט.

itzi5

New member
רוני שכנע אותי שעדיף מקדחה\מברגה.

אימפקט טוב לעבודה קשה עם ברגים.
לקידוח אימפקט לא טוב לחובבים.
המקצוענים מפעילים הרבה כוח ידיים
לכן הכל עובד...

רוני1955

Active member
אני לא מנסה לשכנע. אני מסביר.

מקצועני אמיתי (לא כאלו שמנסים להגדיר את עצמם ככאלה) לא ינסה לעבוד עם כלי לא מתאים לעבודה. אימפקט עובד עם פולסים בסיבוב, ומקדח (כולל בורג קודח) לא אמור לספוג פולסים כאלה. לפי החוק השלישי של ניוטון (חוק הפעולה והתגובה), כל פולס כזה שמגיע למקדח, מוחזר חזרה לאימפקט. הפולסים האלו שהיא חוטפת לא עושים לה טוב ומקצרים את חייה. אתה ראית פעם מקדחת עמוד שמיועדת לקידוח מסיבי בברזל עובדת בפולסים? גם אני לא. ה"מקצועני" הישראלי הממוצע מחזיק ביד כלי רוטט, וזה עושה לו טוב.
אני גם ראיתי "מקצוענים" שמשתמשים במפתח צינורות בתור פטיש. זה אומר שזה בסדר? זה אומר שאם יש להם כוח בידיים אז זה נכון לעבוד ככה?

עומר TT

New member

רוני1955

Active member
לא הבנת נכון

כשסוגרים בורג עם האימפקט, יש כאן גורם נוסף. החומר שאליו סוגרים הוא עץ. זה חומר רך, ועקב כך המכה נספגת ואינה חוזרת את המקדחה. האימפקט נולדה לטובת סגירת ברגים לעץ. היא מעולה לנושא הזה.
דמיין את עצמך נותן אגרוף לבלוק או נותן אגרוף לבלון מלא מים. מאיזה חומר תחטוף מכה נגדית כואבת יותר?

באדי

New member
אז אני חולק על דעתך.

מה סופגת המברגה בחזרה ממש לא מעניין אותי.
היא עושה את העבודה ביעילות גבוהה פי כמה ממברגה שאינה אימפקט, ובמיוחד בברגים קודחים לפח/ברזל.
&nbsp
בעץ עוד אפשר להתווכח על זה במקרים מסויימים.
אגב, גם הטענה שאין שליטה על עוצמת הסגירה כפי שיש במברגות רגילות עם קלאצ' אינה נכונה.
צא וראה את הסדרות החדשות של מברגות האימפקט עם שליטה על המהירות ועוצמת הפולסים כל אחד בנפרד.
&nbsp
&nbsp
לו היית מסביר כי יש לקחת בחשבון שלמרות יעילותה הרבה בשימוש בברגים קודחים לברזל, הבלאי שלה יהיה גבוה יותר כי...
הייתי מקבל זאת, אך משתמע מדבריך כי היא יעילה פחות ממברגה שאינה אימפקט ועל זה אני חולק עליך.
&nbsp

itzi5

New member
המקדחות המיוחדות לאיסכורית הם לא אימפקט ?

אני חושב...
עץ לא הנושא,
יש לי ניסיון רב בפלדה, לא זוכר
שמישהוא קודח באימפקט או רטט ? (המקצוענים)

רוני1955

Active member
אתה חולק על משהו שלא אמרתי.

לא דיברתי אפילו במילה אחת על יעילות. דיברתי על כך שהיא לא מתוכננת לעבודה עם קידוח או עם ברגים קודחים, כי המכות שהיא סופגת בחזרה (אלו שלא מעניינות אותך) גורמות לה לנזק לאורך זמן.
כדאי לקרוא היטב את מה שאחרים כותבים ולא לנסות להתפרץ לדלת פתוחה.
מברגות האימפקט החדשות עם קלאץ' עולות בהתאם.

באדי

New member
בקיצור מי שרוצה להיות מקצוען אמיתי

צריך להיות הרבה יותר מדוייק.
מברגות אימפקט הרבה יותר יעילות לרוב סוגי הברגים עץ או ברזל.
&nbsp
ניתן לרכוש היום מברגות כאלו עם שליטה על המהירות ועוצמת האימפקט - המחיר ממש לא בשמיים (בייחוד למי שנוהג לרכוש בארה"ב כמוך).
&nbsp
דווקא לגבי הבלאי לכאורה זו סוגיה שאני ממש לא בטוח שהיא נכונה, לי אין שום נתון עובדתי לכאן ולכאן, וחוששני שגם לך לא.
אני רק יכול לאמר שמברגות אימפקט חשמליות נמכרות גם בגדלים המתאימים לברגי גלגלים - שזה בעצם ברגי מכונה, ברזל על ברזל, המבנה הפנימי זהה לחלוטין למברגות הקטנות יותר, רק הגודל שונה, אין להן בלאי מואץ והן עובדות רק עם ברזל.
&nbsp
&nbsp

itzi5

New member
הדיון על לקדוח לא להבריג !

אם אימפקט טוב לקידוח....

באדי

New member
אל תקפוץ סתם

תעבור על ההודעות של רוני, ותראה התייחסות שאומרת שהמקום היחידי בעולם שבו משתמשים במברגת אימפקט לברגים קודחים, הוא ישראל.
&nbsp
הודעה אח"כ הוא טוען בניסוח שמטיל עננה על יכולת מברגת האיפקט להתמודד עם ברגים קודחים שהמברגה "תצליח להתמודד".
&nbsp
מה שמוביל למסקנה שאליה הגיע כל הדיוט כמוני, כי רוני טוען שמברגת אימפקט אינה מתאימה לברגים קודחים.
&nbsp
כל השאר זה כבר התפלפלות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה