ריתוך הורס את הפרופיל

ריתוך הורס את הפרופיל

שלום חברים
אני מכין מסגרת מפרופיל ברזל מרובע, עובי חומר דק למדי (נראה לי לא יותר מ-2 מ"מ), כמתואר בתמונה. אני משתמש ברתכת ביתית אלקטרונית, על זרם 60 אמפר. אלקטרודה 2.5 מ"מ. הריתוך ממיס את הפרופיל ואני לא מצליח לעבוד ככה. אין לי מספיק חומר בשביל ללמוד מהניסיונות של עצמי. מה אני עושה לא טוב?
תודה רבה.

gb228

Active member
זרם גבוה מדי

האכילה היא בגלל הזרם הגבוה - אולי אם תוריד את הזרם תצליח, אבל ייתכן ואז הזרם יהיה נמוך מדי עבור עובי האלקטרודה הזו. בריתוך פרופילים כאלו אני משתמש באלקטרודה 2ממ.
גם המרווח בין החלקים נראה לי גדול מדי וזה תורם לתופעה

איך אני מכין פינות בכיפוץ באמצעים הדלים שברשותי?

את הכל אני מכין באמצעים דיי פרימיטיביים - מסור דיסק בוש הכי פשוט שיש להם (ירוק). אני מוכן לרכוש ראשים נוספים (יש לי דיסק חיתוך, שיוף (כמו משוף על דיסק), ומברשת סיבי פלדה) - אבל אני לא רוצה להוציא כסף על מכשיר חשמלי חדש.

רשר

Well-known member
מנהל
אכן כיפוף ללא אמצעים קשה ומתסכל

חפש בגרוטאות כסא מתכת -מצאת כיפופים מוכנים חתוך לצורכך את הכיפופים ורתך אותם לקורות,

הנזק לא חמור רק מלוי עם תוספת חומר וליטוש בסוף עם דיסקית "פלפ"

gb228

Active member
בפיקים ואח"כ במקטעים קצרים

אני מניח שאתה מנסה לרתך איזושהיא צורה של מסגרת.
תתחיל בפיקים בכל החיבורים ותוודא שהכל נשאר כמו שצריך (מדידת אלכסונים ולודא שהכל נשאר באותו מישור ולא קיבל פיתולים)
אח"כ תבצע ריתוכים קצרים - אחרי כל ריתוך לעבור לפינה אחרת, לרתך משני הצדדים לסירוגין - לא לתת לאזור אחד להתחמם יותר מדי

gb228

Active member
תלוי במיומנות שלך

למלא את המרווח בתנועות פרסה עדינות. תנסה במשכי זמן יחסית קצרים כדי לא לאבד שליטה שתגרום שוב לשרוף את הקצוות. גם אם זה לא יצא יפה אפשר תמיד להשחיז או לקדוח נקודות שבהן במקום ריתוך מלא נלכדה השלאקה ולנסות שוב.
אני לא רתך מקצועי ואף פעם לא עברתי הדרכה מסודרת - אבל עשיתי כבר כמה וכמה פרויקטים שכללו ריתוך ולא זכור לי מקרה שלא הצלחתי לתקן ריתוך שהשתבש.

למעלה