שולחן צף שהולך לנפול !!! (הותקן ע"י הנגר...)

שולחן צף שהולך לנפול !!! (הותקן ע"י הנגר...)

היי!
לפני כחצי שנה נגר שעשה לי שולחן מחשב צף התקין לי אותו על הקיר(חושב שבלוקים...ודאי שלא בטון או גבס).
בעודי מקליד השולחן יצא מהקיר.

וכעת - אין לי מושג מה לעשות כי...
א. האיזור בו נתלה זה המיקום היחידי בו ניתן לשים שולחן.
ב. האיזור בו הותקן מלא בחורים של השולחן (הותקן עם 3 תומכי מדף , דיבלים ניילון גדולים)
ג. אני חושש שלא אוכל להתקין אותו באותה נקודה כי עקב החורים האיזור הזה עשוי להיות חלש.
ד. זה המיקום הנוח - גבוה מידי יגרום כבר לכאבים.

כרגע השולחן נתמך ע"י יח' המחשב + ספרים.

אילו פתרונות יש???
מתכוון להיעזר באיש מקצוע...פשוט תמיד עדיף להיוועץ ואולי מישהו מכם יודע משהו שאיש ההתקנה לא יודע.

אודה לעזרתכם!!!

זכור לי שבדר' ת"א יש נגריות שמייצרות רגליי שולחנות בלבד:

אך יש לי הרגשה שאלו נגריות שמשמות מאין "פס ייצור" למטרה זו ובלבד.
מניח ששתי רגליים מקדימה יפתרו את העניין.
יש לכם מושג היכן ניתן להשיג במחירים סבירים לכל היותר רגליים מפורניר אלון?
אודה לעזרתכם בהקדם הניתן.
לילה טוב.

אגב: לא ניתן היה להשתמש בברגי ג'מבו משום שלא עברו דרך החורים של התומכים.
<font>ידוע לכם על תומכים מאסיביים יותר עם חורים בקטור גדול יותר?</font>

עומר TT

New member
כמה דברים

האם הנגר לא אחראי להתקנה? אם כן אז שישבור הוא את הראש.
ברגי ג'מבו לא מתאימים לבלוקים, יש דיבלים ניילון שנותנים אחיזה טובה יותר מהסטנדרט, אבל קשה לדעת במה בדיוק הוא השתמש.
יש אפשרות להשתמש בברגים עוברים? אם כן, זה יהיה החיבור החזק ביותר, אבל זה תלוי במה יש לך בצד השני של הקיר הזה.
מה רע ברגליים שירדו מ"פס ייצור"? אם הן ימצאו חן בעיניך ויהיו מתאימות במידות אני לא רואה בזה בעיה, אבל אני מניח שנקודת הפתיחה שלך בזה שרכשת שולחן צף היתה חוסר הרצון ברגליים מקדימה (אם כי האלכסונים של התומכים ממילא מגבילים את החופש שנותן לך הקונספט של שולחן צף).

זה מה שהנגר אמר:

א. הוא רצה לתלות עם ברגיי ג'מבו ממתכת, פשוט הן לא עברו בתומכי (הוא השתמש בתומכי מדף גדולים ממתכת).
לבסוף השתמש באותם דיבלים מיוחדים מניילון...או שההתקנה לא היתה טובה או שגם דיבלים כאלו אינם מתאימים לכך.

2. הוא הציע להשתמש ברגליים מאיקאה והמעצבת סירבה (מה שנכון).
יש לי ניסיון עם אותן רגליים מתכווננות וזה לא הכי נוח מבחינת הכיוונון והמנגנון של אחת הרגליים התחרבש.
אך זה היה שולחן שפורק והורכב וכאן מדובר בשולחן קבוע.
יש מצב ששווה להביא מאיקאה, לצבוע בצבע לבן שישתלב עם המגירות וזה ממילא לא יזוז

3. מעברו השני של הקיר יש דירה אחרת - משמע לא ניתן בברגים עוברים.

בקיצור: לא נראה שהוא הכתובת לכך...אמר שעמוס בצורה מטורפת.

ההתנגדות לרגליים באה יותר מתוך אספקט עיצובי.

תודה רבה עומר!!!

phpclub

New member
יש דיבלים מיוחדים לגבס

מניילון, שהם כמו ג'מבו, הם נפתחים מאחורה ויוצרים גוש ניילון אחד גדול. הקיר צריך להתפרק כדי שזה יצא החוצה.
לדעתי זה הפתרון הכי טוב ללא רגליים.

אני אישית מעדיף רגלים מעץ, גם יתחברו עיצובית לשולחן וגם העדפה לעץ ולא למתכת.

מסתבר ש-2 רגליים מעץ אלון מלא זה ס"ה 130ש"ח!

לא חשבתי שיצא כ"כ זול.
האם תמיכה של 2 רגליים מקדימה סוגרות את העניין?
כך גם נראה שניתן להחזיר את השולחן לאותם החורים.

חשבתי לפני כן למלא בחומר מילוי חזק(אולי מלט?) ואז להכניס את הדיבלים.

מה אתם אומרים?

דניעל

New member
ראיתי רגליים באזור התעשיה סגולה, פ"ת

א.ר. פרזול. עכשיו הצצתי בקטלוג וראיתי רגליים גבוהות רק ממתכת, אבל נדמה לי שלפני כמה שנים ראיתי גם מעץ. אולי כדאי לחטט קצת יותר באתר שלהם.
אם אתה רוצה רגל אחת בחינם - שוכבת אצלי במרתף. נגר נחמד נתן לי פעם ובסוף לא השתמשתי. היא נראית כמו אחת מרגלי המתכת בדף הקטלוג הראשון של א.ר.
אני גרה קרוב לפתח-תקווה.

חן 1111

Active member
אני מבין שהדיבלים נשלפו. אם החורים עדיין עגולים ויפים

הייתי פשוט מחפש דיבלים וברגים עם קוטר ואורך יותר גדולים. האורך של הדיבל צריך לעבור את עומק הטיח והבלוק ביחד, כלומר משהו כמו 5 ס"מ, והבורג צריך להיות באורך של הדיבל, ועוד עובי התומך, ועוד קצת, כלומר שיעבור את קצה הדיבל כשהוא מותקן. יש גם דיבלים מיוחדים שנפתחים בתוך הבלוק.
הקוטר של הדיבל צריך להיות כך שייכנס קשה לחור, והקוטר של הבורג צריך להיבחר בהתאם.

אם הפתרון שלך יהיה דיבלים אחרים קח בחשבון

שכל דיבל ישלף אם תפעיל לחץ גדול מידי על השולחן.
תסביר בחנות שזה צריך להיות דיבל למשקל גדול יחסית ואולי עוגן פליז יתאים לך יותר (אין לי נסיון איתם)

ומתןך הרבי ויקיפדיה : "דיבל מיועד לחיבור אלמנטים למשטח במקרים שבהם העומס רב מכדי להשתמש בהידוק באמצעות מסמר, שעלול להיתלש תחת העומס. בעזרת דיבל ניתן לתלות תמונות כבדות, מדפים, גופי תאורה, ארונות, מתלים וכדומה. במקרה של אלמנטים כבדים במיוחד, כגון ארונות קיר במטבח, יוצר משקל הגוף התלוי מומנט כח הפועל על הקיר וגורם למתיחה בחיבורו העליון אל הקיר. במקרים כאלו נהוג להשתמש בדיבלים חזקים וגדולים יותר לתלייה העליונה של האביזר על מנת שזה לא ייתלש מן הקיר."

עוגן=מיתד? אולי להרחיב את החורים בתומכים?

ואז ניתן להשתמש(?) בג'מבו ממתכת או פליז?
חושש שהרחבת החורים תחליש את התומכים והבורג 'יקרע" את החור שבתוכו הוא עובר.

ידוע לכם על מקומות בסביבת ת"א שיש להם עוגן מפליז?

המון תודה.

דיבל רגיל אמור לעבוד על משקל עם משיכה אנכית

במקרה שלך המשיכה היא אופקית, ולכן הוא נשלף מהקיר.
הפתרון צריך להיות כזה שיתאים, ולא "שמתי דיבל גדול יותר, הוא מחזיק יותר, החיים שלי מישמיש"
אני לא מבין בפתרונות כאלה, ולא רוצה לתת לך פתרון לא מתאים.

הצעתי שתבחן להשתמש בדיבל מתכת ומכיון שג'מבו לא מתאים לקיר בלוקים. נתתי את השם עוגן פליז כדי להבדיל.
וגם כאן אני מסייג - אני לא מכיר את השימוש בו ולא יודע לענות לך אם הוא ימנע שליפה בעתיד.

אין צורך ברגליים

ראשית בדוק את הקיר והדבלים - ניתן להשתמש בדבלים גדולים יותר התואמים את סוג הקיר , ואם יש צורך לבצע תיקון בחור.
אבל יותר חשוב - כיוון הקוחות של השולחן על המדפים הוא אכן לשליפתם מהקיר, לכן כדאי להוסיף פחית יעודית ( לא יודע איך מכנים פחיות אלו ) בפינות העליוניות של השולחן , להתקין דיבל באותו גובה ולהשחיל על הדיבל. בצורה זו העומס ישאר אנכי על המדף ולא בכיוון שליפה .

תודה על המידע! יש לי הרגשה שנגרים לא תמיד מודעים

לכל הנושא הזה.

מה זה הפחיות שהזכרת? תוכל\ו להפנות אותי למוצר?

קשה לי להבין את מה שהתכוונת אליו ... אולי תוכל להעלות תרשים?

תודה רבה.

נראה לי שהבנתי את העניין עם "הפחיות" - אנא אשר אם הבנתי נכון

מה שלומכם?
ה"פחית" עליה דיברת היא כמו זו שבתמונה המצורפת?
שמלבישים את זה על"ג הבורג.
תודה!

ועוד הערה אחת

אומנם ציינת בהודעתך שמדובר בקיר בלוקים, אבל עם מדובר בבלוק גבס או קיר גבס (לוחות) אזי אתה חייב דיבלים תואמים אחרת התוצאה תהיה דומה.
דבלים תואמים לגבס תמצא בלינק זה:
[URL]http://www.mytad.co.il/[/URL]

milch

New member
בלוק "אשבונד" = בלוק גבס!

לכן, הנכון הוא להשתמש בדיבל/מיתד לאיטונג. כל דיבל אחר ייתלש!
אם היית פונה מראש לנגר אחראי ולא כזה שמנער אותך שאין לו זמן לתקן את השטויות שהוא עשה, זה לא היה קורה.
אני כותב את זה כאחד שלוקח אחראיות על מעשיו!
בתמונה קונזולה מעץ מלא מחוברת לקיר איטונג עם 6 דיבלים יעודיים.

צפיתי בסרט של איטונג - הנגר השתמש באחד מהדיבלים שמתוארים שם:

נראה שיש שם דיבל מיוחד (GB) של חברת פישר וניכר שהוא אמור להיות למשקלים ממש כבדים.
[URL]https://lh3.googleusercontent.com/cnXHx4226AR_VFMz2nUbKxr2rAzpHGvEq77G_jfhXmecjhoe0KcR7Pmbval-4lup95rcs9A=s109[/URL]

האחרון בטבלה:
[URL]http://www.ytong.co.il/%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2/%D7%A2%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%90%D7%99%D7%98%D7%95%D7%A0%D7%92[/URL]

האם זה הטוב ביותר?

תודה רבה.

למעלה