איוורור פסיבי

rsegoly

New member
איוורור פסיבי

שלום
אני רוצה לבדוק את האפשרות לאלץ איוורור פסיבי בחללים שיש בהם אוויר חם כמו בחלל הגג מעל הבית ואפילו בקומה השניה של הבית שלי שגובלת בגג
מה שאני רוצה לעשות הוא להכין צינור משורשר רחב ככל שאפשר שבקצה שלו יש משהו כמו וונטה ושהוא יודע לינוק אוויר.
את הוונטה או המאוורר ארצה אחר כך להפעיל באמצעות פנאל סולארי אך זה לשלב השני.
בשביל הבדיקה אם זה יעיל אני רוצה כמובן להשתמש בדברים פשוטים.
מה אני צריך לקנות לצורך זה? האם מישהו אי פעם ניסה?

gb228

Active member
לחללי גגות יש התקן לאוורור

יש צינור עם ראש בצורת "תרבוש" שמסתובב ויונק את האויר החם ללא כל חיבור לחשמל.
באופן כללי כל פתח שתפתח בחלל עליון ויצירת קשר לחלל תחתון יגרום לזרימת אויר טבעית כשהחלל העליון מתחמם

rsegoly

New member
אני יודע שיש התקן לחלל גגות אך מחפש משהו עם צינור

אני מחפש פתרון לצורך בדיקה, משהו פשוט שיאפשר לי השוואה ולכן מחפש מערכת עם צינור

מערכת עם צינור לא פגשתי. אבל....

יש מערכות שכוללות בתוכן מאוורר/מפוח שבא עם פאנל סולארי או חיבור לחשמל, אני מאמין שמי שמוכר אותם יוכל לענות את חיבור צינור

gb228

Active member
תחפש בעסקים להתקנת מזגנים מרכזיים

יש להם צינורות גמישים בקטרים שונים וכל מיני התקני סיומת (תריסים פתחים וכו). אני לא חושב שיש כאלו שמיועדים לחיבור לונטה כי שם האויר כבר מאולץ על ידי היחידה המרכזית אבל נראה לי שתוכל למצוא משהו שניתן לאלתר סביבו חיבור למאוורר (אני מניח שלא תשתמש בונטה סטנדרטית כי ציינת פנל סולארי ואני לכן מניח שתעבוד עם מאוורר DC כלשהו).

רשר

Well-known member
מנהל
אם יש ונטה זה לא פסיבי אלא אקטיבי

ולא חשוב מקור הכוח,
אפשר להפעיל ונטה 12-24V מתאים סולריים אך חשוב להבין שכדי להפיק זרימת אויר יעילה צריך הרבה כוח ולכן עדיף "חשמל אמיתי" או כמות של תאים סולריים מאוד גדולה ויקרה,
המתקנים עם הכובע העגול שמסתובב "פסיבי" מופעל ע"י הרוח,
בנסוי שעשיתי בגג רעפי חרס דו שיפועי בשטח 70 מ"ר הופעל מפוח 600CFM שאכן שינה את התחושה אך בפועל לא היה יעיל מספיק ללא בידוד רציני (10 ס"מ)

rsegoly

New member
בעקרון אתה צודק, אם יש וונטה אז זה לא פסיבי

אם כי הכוונה שלי הייתה ללכוד את האוויר החם שעולה למעלה מעצמו
אני רוצה לבדוק את הנושא עבור ישובים בדואים כך שהפעלה סולארית היא קריטית
אני הולך לראות בשבוע הבא מפוח צינור שאני מקווה שיכולת היניקה שלו מספקת וצריכת החשמל שלו היא 120W שזה אומר פאנל גדול וגם צריך להתייחס לנושא של מתח ההפעלה, אך זו סוגיה נפרדת.

רשר

Well-known member
מנהל
ההגנה הטובה ביותר היא צל, פשוט וזול לייצר

שכבהת צל כפולה עם מרווח אויר מספיק תתן מענה טוב מאוד ללא כל הוצאה נוספת
מאוד מומלץ שהשכבה העליונה תוכל להחזיר קרינה ומצד שני לאפשר יציאת אויר חם דרכה (ראה רשת "אלומינט" http://ginegar.com/he/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=162&Itemid=325)

למעלה