תליית טלויזיה על קיר איטונג - האם הדיבל הזה מתאים?

eran1901

New member
תליית טלויזיה על קיר איטונג - האם הדיבל הזה מתאים?

שלום לכולם,
יש לי קיר איטונג שאני רוצה לתלות עליו טלויזיה.
הדיבלים שקיבלתי עם הזרוע לא הייתי בטוח שהם מתאימים, אז הלכתי לטמבוריה ממול והביאו לי את הדיבלים שבתמונה..
https://dl.pushbulletusercontent.com/nc6Agzk7jY2w2BWgBd6smy7Mvk41dFS7/DSC_0021.JPG

הלבנים הם הדיבלים שקיבלתי, והאפורים הם אלו שקיבלתי עם הטלויזיה.
האמת שאני עובד עם דיבלים אחרים לאיטונג שקניתי- אפורים elematic שהבורג גורם להם להתרחב ולהתהדק טוב יותר.
את הסוג הלבן שאני אמור להבריג לאחר מכן לתוך האיטונג אני פחות מכיר..האם באמת יש צורך בדיבל הזה? האם האפור שקיבלתי מתאים גם הוא?
האם לא זה ולא זה?
אשמח לדעתכם בנושא!

shlang

New member
אם הטלוויזיה היא על זרועה נייחת, אז גם האפור טוב

eran1901

New member
זו זרועה פשוטה .."תמונה"

בלי שום מפרק, כלומר הטלויזיה צמודה לקיר ולא אמורה לזוז.
השאלה שלי אולי לא מנוסחת היטב - אין לי בעיה להשתמש בלבן, אני פשוט חושש שאני אבריג אותו לקיר והוא יתחיל לפורר לי את החור או משהו כזה..אני רגיל לדיבלים בדפיקה

מה גם, הקיר עבר פה ושם קצת מילוי גבס\שפכטל כי השחילו בו צינורות למע' קולנוע ביתי, פשוט אני מעדיף להשתמש באופציה הטובה מבניהם נוכח הנסיבות.
לא אוהב לעשות חורים ליד חורים בגלל פאשלות.
&nbsp

shlang

New member
אין בעיה עם דיבל דפיקה לקיר איטונג במקרה שתיארת

אצלי בבית עשיתי זאת ואין כל בעיה

eran1901

New member
אחלה,

אם כך אני אמשיך עם הדיבלים שקיבלתי בערכה

את אלו הלבנים אשמור למקרים יותר קיצוניים.
&nbsp

Holyyy

New member
הלבנים מעולים

הבעיה עם המקוריים זה שבקיר רך כאשר תבריג את הבורג ותגיע לחלק האחורי שאמור לתפוס אותו בחלק מהמקרים כל הדיבל יתחיל להסתובב לך בתוך הקיר בעוד שבדיבל הלבן לאורך כל הדרך ההברגה תתפס ותהדק אותו לקיר

eran1901

New member
הבעיה שלא הצלחתי להכניס אותם לקיר...

הברגה שלהם לקיר בעזרת קנה משושה מהר מאוד בורח ונשחק כי זה פלסטיק.
התבריג החיצוני הוא ממש גדול ואין לי מברג כזה רחב.
אז הלכתי עם הרגילים, שכמובן הסתובבו על כלום, אז הוצאתי אותם.
בסוף השתמשתי בדיבלים שיש לי שמתאימים לאיטונג, כאלו שאמורים להתרחב בתוך הקיר ככל שההברגה מתהדקת.
דיבלים ש"נחלתי" הצלחה רבה איתם ביתר הקירות בבית, אך הבעיה היא שהם ברגים 5X50.
בגדול? הם תופסים טוב.
4 כאלה באיטונג לטלויזיה ששוקלת בסה"כ 12קג, לא מספיק? כמדומני שכן...
הייתי חוזר לברגים של ה 10ממ הגדולים שבאו עם הסטנד, הם כמובן מתאימים עד ל 50ק"ג ומפה כנראה הרצון של היצרן להשתמש בהם.
הם לדעתי משהו כמו 6X70..
האם אפשר להשתמש בחור הקיים עם חומר כימי כלשהו שיחזיק (ואם כן, איזה?) או שמא כל עוד הדיבלים שלי כרגע בקיר ולא נשלפים, אפשר להיות רגוע...?

Holyyy

New member
אז דופקים אותם לקיר עם פטיש

גם אצלי לא נכנס בהברגה.
היתרון שלהם הוא שכשאתה מהדק את הבורג בפנים אתה בעצם גם מהדק את הדיבל פנימה והוא לא מחליק בפנים כמו שקורה עם הדיבלים שהגיעו עם הזרוע

למעלה